Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дойде времето на настинките, гриповете, вирусните инфекции!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дойде времето на настинките, гриповете, вирусните инфекции!

    Споделете как си засилвате имунитета и как се справяте с настинките с бабини илачи?
    Спреят с морска вода (два пъти дневно - сутрин и вечер) се използва при лечението на хрема, но е полезен и за профилактиката на настинка, простудни и вирусни заболявания.
    Осмели се да помогнеш, преди да те помолят!
    Отстъпки за система за активно GPS проследяване и продуктите на ЪнриълСофт

  • #2
    От: Дойде времето на настинките, гриповете, вирусните инфекции!

    Аз съм почитател на киселините. Използвам аскорбинова превантивно и ацетилсалицилова ако усетя, че настивам. И никакви имунизации. Плодове, чайове...

    Коментар


    • #3
      От: Дойде времето на настинките, гриповете, вирусните инфекции!

      Дааа и при нас така. Увеличихме количеството твърд алкохол. На децата им е малко рано още, та им давам изопринозин. Чайчета с мед. Общо взето разболява се едната, докато влезе малко в релси започва другата и накрая аз обирам и от двете ( явно трябва още да си увелича твърдия алкохол). Дано всички леко да ги изкарат вирусите и този сезон!
      Женя Вълчанова 0888272565

      Коментар


      • #4
        От: Дойде времето на настинките, гриповете, вирусните инфекции!

        На младини ми се случи така, че не пиех алкохол 7 години. Колко грипове и настинки съм изкарал, мани-мани. Антибиотици и квото се сетите.
        Сега при най-малките симптоми, мин. 300мл. греяна ракия и некво мезе с много чесън.
        П.П. После продължавам със студена ракийка.
        П.П. И много движение. През деня разходки с кучето, през нощта танци в дискотеката.
        П.П.П. Както казва Паджеровод, и аз съм против ваксините. По-добре природни продукти.
        Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
        -----------------------------------------------
        Питието определя съзнанието....
        -----------------------------------------------
        0887770735

        Коментар


        • #5
          От: Дойде времето на настинките, гриповете, вирусните инфекции!

          И аз не ги обичам тея ваксини и прочие лекарства по аптеките.Гледам да се обличам стабилно и на пластове така че да мога да се поразсъблека леко без да се потя и да не ми е студено.Алкохолни напитки (не всяка вечер).От време на време чесънче (пак ми потекоха лигите).Съня също ми се отразява много добре на мен.Когато изкарам 1-2 седмици без поне 7-8 часа сън на денонощие и съм по податлив към настинките.

          Да чукам на дърво забелязъл съм че основните ми разболявания са когато започва и когато свършва зимата.Хрема, болки в гърлото и това за 1-2 седмици и отминава.
          Иван Маринов
          Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
          ЕНДУРО ВАРНА

          Коментар


          • #6
            От: Дойде времето на настинките, гриповете, вирусните инфекции!

            Пиивам твърдо , мезвам пикнантно и гледам да не се преработвам :>
            When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

            Коментар


            • #7
              От: Дойде времето на настинките, гриповете, вирусните инфекции!

              Водчица, винце в адекватни дози. Лук-всички видове, особено праз. Разумно хранене, общение с майката природа, достатъчно сън-ако е възможно. А с аспиринът внимавайте-не е безобиден медикамент, евентуалните вреди са повече от ползите, по-добре парацетамол. И, разбира се, секс!
              Животът е харизан кон според мен...

              Теди

              Коментар


              • #8
                От: Дойде времето на настинките, гриповете, вирусните инфекции!

                Чесън който си яде , грип не ще го забере .......... а за който не може да яде нека да опита да си изстисква всеки ден 5 лимона , да ги добави към 1.5 или 2 л вода и да пие нея през деня.Всичко това е превантивно , иначе ако ме стегне хрема ползвам капките за които бях писал преди , но това наистина рядко ми се случва.
                "Many men go fishing all of their lives without knowing that it is not the fish they are after."
                "Много мъже риболовят цял живот , без да осъзнават , че не рибата е това което преследват."

                Коментар


                • #9
                  От: Дойде времето на настинките, гриповете, вирусните инфекции!

                  Лесно ви е на вас.

                  Мен твърд алкохол зимно време категорично ме разболява, даже и да съм здрав. (Димо и Стефан, виновни сте за ВТОРАТА ми седмица болничен ). Виното е друго нещо.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дойде времето на настинките, гриповете, вирусните инфекции!

                    Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
                    А с аспиринът внимавайте-не е безобиден медикамент, евентуалните вреди са повече от ползите, по-добре парацетамол.
                    Я разкажи повече?! Аспиринът е единственото лекарство, което съм пил от години.
                    Знам, че е опасен за стомаха и за съсирването на кръвта... Нещо да не изпускам?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дойде времето на настинките, гриповете, вирусните инфекции!

                      Точно. Антиагрегант, подтиска тромбоцитната агрегация необратимо.Цикъл на арахидоновата киселина, простагландини, простациклини, и прочие простотии... Ефекта е неконтролируемо кървене, при нараняване и хирургична намаса.
                      Животът е харизан кон според мен...

                      Теди

                      Коментар


                      • #12
                        От: Дойде времето на настинките, гриповете, вирусните инфекции!

                        Точно това, че аспиринът пречи на съсирването, го прави важно сърдечно-съдово лекарство. За да имаме, обаче, наистина неконтролирано кървене, трябва да се взема непрекъснато и организмът да има поне още един проблем с кръвосъсирването.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Дойде времето на настинките, гриповете, вирусните инфекции!

                          От години когато усетя,че настивам ползвам един "бабешки" лек /макар,че баба ми едва ли е пила Coca Cola/-сипвам в джезве кола и като заври слагам три-четири лукчета.Става като чай и определено помага а е и вкусно.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Дойде времето на настинките, гриповете, вирусните инфекции!

                            Фитнес, сауна и т.н. Винце, ракийка и т.н. тоже!!!
                            Only after the last tree has been cut down,
                            Only after the last river has been poisoned,
                            Only after the last fish has been caught,
                            Only then will you find that money cannot be eaten.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Дойде времето на настинките, гриповете, вирусните инфекции!

                              Вижте поста ми от темата с инхалаторите.

                              Ще сте здрави, със здрава имунна система и няма да се притеснявате от грипове и настинки.

                              http://www.offroad-bulgaria.com/show...01#post1362301
                              sigpic

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X