Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със съединителя на Land Rover Discovery 2 Td5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със съединителя на Land Rover Discovery 2 Td5

    Здравейте колеги,
    имам следният проблем със съответната джипка.При натискане на съединителя се чува едно стържене точно от към него, смених съединителя с нов комплект, феродо, притискател, лагер и не се оправи даже се засили.Когато се натисне втори път съединителя стърженето изчезва, което ме доведе до мисълта, че може да е свързано с въздух в системата на съединителя.Стърженето е само при натиснат съединител и тогава скоростите не влизат, все едно е на полусъединител, както казах при второ натискане изчезва и скоростите си влизат нормално.Пробвах се да обезвъздуша системата но се оказа, че горната помпичка е издала багажа и е умаслена.
    Искам да ви помоля за съвет, от какво може да е това, помпа вече съм поръчал и ще видим дали е от това.Тук майсторите ме гласят за демферен маховик но не видях нищо нередно при смяната на съединителя а и не тресе и не удря при тръгване.
    Още нещо което ми е интересно по тръбопровода между горната и долната помпа на съединитела има някакъв датчик или нещо такова което явно следи дали е натиснат или пуснат съединителя, имали някой на представа какво е това.
    Моля колеги, ако някой е срещал такъв проблем да пише.Благодаря ви предварително и весело изкарване на празниците.

  • #2
    От: Land Rover Discovery 2 Td5 проблем със съединителя.

    Най-вероятно си е помпа.
    Доколкото помня при Д2/ТД5 при смяна на съединител се сменяше и маховика /незнайно защо/. qboby беше я правил тази операция.
    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

    Коментар


    • #3
      От: Land Rover Discovery 2 Td5 проблем със съединителя.

      Първоначално публикуван от Ionko87 Преглед на мнение
      Здравейте колеги,
      имам следният проблем със съответната джипка.При натискане на съединителя се чува едно стържене точно от към него, смених съединителя с нов комплект, феродо, притискател, лагер и не се оправи даже се засили.Когато се натисне втори път съединителя стърженето изчезва, което ме доведе до мисълта, че може да е свързано с въздух в системата на съединителя.Стърженето е само при натиснат съединител и тогава скоростите не влизат, все едно е на полусъединител, както казах при второ натискане изчезва и скоростите си влизат нормално.Пробвах се да обезвъздуша системата но се оказа, че горната помпичка е издала багажа и е умаслена.
      Искам да ви помоля за съвет, от какво може да е това, помпа вече съм поръчал и ще видим дали е от това.Тук майсторите ме гласят за демферен маховик но не видях нищо нередно при смяната на съединителя а и не тресе и не удря при тръгване.
      Още нещо което ми е интересно по тръбопровода между горната и долната помпа на съединитела има някакъв датчик или нещо такова което явно следи дали е натиснат или пуснат съединителя, имали някой на представа какво е това.
      Моля колеги, ако някой е срещал такъв проблем да пише.Благодаря ви предварително и весело изкарване на празниците.
      Задължително смени и двете помпи,горната и долната и мисля,че ще се оправи.Не съм запознат със съответния датчик но може и да е стоп машинка,да задейства стоп светлините.
      0885719173-Красимир

      Коментар


      • #4
        От: Land Rover Discovery 2 Td5 проблем със съединителя.

        За стърженето, незнам ..

        За датчика - ползва се от компютъра - за спиране на круиз контрола както и да не позволява да се вдигат драстично оборотите при смяна на скорости (surge damping)..
        LR Disco II, Td5

        Коментар


        • #5
          От: Land Rover Discovery 2 Td5 проблем със съединителя.

          Колеги днеска май го измислихме какво може да е това, освен че помпата е заминала, ми дойде на тъпата глава, че може лагера в коляновия вал там кадето трябва да легне първичния вал на скоростната кутия може да е заминал, защото при смяната не сме го погледнали...Мнения?
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 03-12-10, 15:06.

          Коментар


          • #6
            От: Land Rover Discovery 2 Td5 проблем със съединителя.

            Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
            Най-вероятно си е помпа.
            Доколкото помня при Д2/ТД5 при смяна на съединител се сменяше и маховика /незнайно защо/. qboby беше я правил тази операция.
            Правих я да. Имах същия проблем със стържене и НЕвлизане на скорости, но това беше от едната от помпите. Някъде из форума е качена и сканираната фактура за части и работа.

            За информация на Цецо - неравномерната работа на TD5 двигателя се компенсира от маховика и когато му омекнат пружините до определена степен (мерят го) е за смяна, като цената в МП няма да я забравя - 950 лева!
            ---------------------
            Шофирайте разумно!
            [IMG]http://htftp.domainbg.com/zzlatev/LR_enthusiast_resize.jpg[/IMG]

            Коментар


            • #7
              От: Land Rover Discovery 2 Td5 проблем със съединителя.

              Първоначално публикуван от Ionko87 Преглед на мнение
              Колеги днеска май го измислихме какво може да е това, освен че помпата е заминала, ми дойде на тъпата глава, че може лагера в коляновия вал там кадето трябва да легне първичния вал на скоростната кутия може да е заминал, защото при смяната не сме го погледнали...Мнения?
              Ако е от втулката, защо при второто натискане изчезва?
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 03-12-10, 15:06.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем със съединителя на Land Rover Discovery 2 Td5

                Ами защото според моята тъпа глава няма от каде другаде да се получава това гадно стържене, но ще изчакам да дойде помпата и като начало ще започна с нейната смяна пък после ще видим

                Съобщение от модератор:
                Моля, напишете си в профила от къде сте.
                Прочетохте ли това
                ...ЦЪК
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 03-12-10, 15:06.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем със съединителя на Land Rover Discovery 2 Td5

                  Здравейте.

                  При смяна на съединител се сменя и маховика. През Смяна на съединител. Освен това се сменя и това:
                  http://www.famousfour.com/new_parts/...hp?partID=1089

                  Набито е в коляновия вал.

                  След 1-та смяна на съединителя имах пробелм със същото стържене. след 20к км се наложи пак да сваля кутията. Лагера се оказа че е калпав и се е разбил. Тогава смених и тази втулка. Нещатата се оправиха.

                  Сега пак ще сменям съединител. При тръгване се усеща удар. този път може да се окаже маховик (въпреки че е сменен) или кофти притискателен диск. след нова година ще имам и снимки.

                  Не съм изкефен от съединителите които продават падок. Въпреки че са Валео .. нещо не са като хората. Лошото е че не мога да намеря нищо друго. Бяха пуснали по едно време едни Бритпарт за около 30 лири.. ама представям си те пък какви ще са.
                  LR Disco II,'99,TD5,,HDC,ETC,R380,T-Max 9500,Safari,General AT,Light bar, CDL, 3" lift procomp
                  LR Disco II,'02,TD5,SLS,ACE,HDC,ETC,ZF4HP
                  [IMG]http://ftp.domainbg.com/SG/mydisco2logo.jpg[/IMG]

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем със съединителя на Land Rover Discovery 2 Td5

                    Колега благодаря за информацията.
                    Спестяваш доста време в размисли и търсене на проблема.
                    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 06-12-10, 16:25.

                    Коментар


                    • #11
                      Здравейте, колеги.Предстои ми смяна на съединител на Диско 2 ТД5, понеже ще поръчвам частите от падок моля за съвет. Гледам че комплектите са 2 , единият е с маховик , другият без. Наложително ли е да се сменя и маховика. И другия въпрос е за вилката, прочетох из форума че при Диско 1 е хубаво да се сменя при смяната на съединителя, при мен пак ли е така. Благодаря предварително.
                      Благодаря на колегата който ме премести, остава въпросът за вилката.
                      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 25-12-11, 14:56.
                      LZ1FMD

                      Коментар


                      • #12
                        Съединител на ЛР Диско-2

                        Здравейте, Честита Коледа!
                        Имам следния проблем - понякога от място лостът трудно влиза на 1 скорост,а на 3-та - с малко забавяне. От къде да почна ремонта:
                        1. реглаж съединител (как се прави?);
                        2. смяна спирачна течност;
                        3. Смяна съединител c Valeo?
                        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съединител на ЛР Диско-2

                          Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                          Здравейте, Честита Коледа!
                          Имам следния проблем - понякога от място лостът трудно влиза на 1 скорост,а на 3-та - с малко забавяне. От къде да почна ремонта:
                          1. реглаж съединител (как се прави?);
                          2. смяна спирачна течност;
                          3. Смяна съединител c Valeo?
                          Първо виж има ли масло в скоростите. После в хидравличната система на съединителя. После тест на съединителя - най добре на продължителен баир и с натоварена кола. Примерно с 4-тирима пътници и баира към Вакарел. На 5-та скорост и следиш скороста и оборотите. После обратно по нанадолнището - скороста и оборотите трябва да са същите. Ако оборотите са по малки по нанадолнището имаме проблем.
                          Има и други начини за тест но трябват условия и усет. Пробвай и пиши.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем със съединителя на Land Rover Discovery 2 Td5

                            Моето Диско при катерене на много стръмно върви добре, а при отнемане на газта гасне и не смърди на феродо. Понякога при включване на 1-ва от място лостът не влиза, а опира на твърдо, но няма стържене. При рязко превключване на 3-та в движение често лостът също опира, но при бавно движение влиза мазно.
                            Проблемът е, че и сервизите не познават добре тази кола. Май ще трябва да основем ДКВ (Диско клуб "Взаимопомощ")...
                            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем със съединителя на Land Rover Discovery 2 Td5

                              Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                              При рязко превключване на 3-та в движение често лостът също опира, но при бавно движение влиза мазно.
                              Ако е само това, проблемът ти е от горната страна на кутията - пружините, които държат лоста в неутрална позиция или някоя от пластмасовите втулки по-надолу по лоста.
                              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X