Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тема за размисъл - смазочни качества на ДГ

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тема за размисъл - смазочни качества на ДГ

    Отдавна си мислех че ще е добре да споделя този фаил с вас.
    Струва ми се достоверен, а като такъв ще е полезна информация.
    Прикачени файлове

  • #2
    От: Тема за размисъл - смазочни качества на ДГ

    Хаиде де, мислех че резултатите от такова изследване ще са интересни - особено представянето на "народните" добавки. Обърнете внимание на резултата на отработеното масло. Е вярно пропорцията е никаква но пък и на 2'тактовото масло е същата.

    Коментар


    • #3
      От: Тема за размисъл - смазочни качества на ДГ

      Давай в резюме и темата ще се разработи. Част от хората които могат да дискутират или да поспорят по темата не разбират англ. език или поне не перфектно за да се включат.
      Sent from my Nokia s fenerche

      Коментар


      • #4
        От: Тема за размисъл - смазочни качества на ДГ

        Чак сега видях. Резултатите са наистина интересни.

        За мен общо взето могат да се групират в няколко групи:
        - силно подобрение - над 200 микрона
        - умерено подобрение - 100-200 микрона
        - слабо подобрение - 30-100 микрона
        - без ефект - -10 до +10 микрона
        - вредни - под -10 микрона

        А извода, предвид нашия неконтролиран пазар - сипвайте биодизел и/или двутактово масло и бъдете уверени в ефекта му. Колкото до отработеното - не знам как би се отразило в по-големи концентрации, но определено не е оправдано да се очаква някакво подобрение в мазането на компонентите.

        А и се радвам че предполагаемо субективното ми усещане (пък и не само на мен) за по-добра работа на двигателя при добаване на 250-300ml двутактово масло на 60л резервоар, тук е съвсем обективно доказано.

        Силно съм изненадан от силното подобрение от биодизела. Тоест, поне по отношение на мазането, уж практиката да се добавя някакъв процент биодизел в дизеловото гориво със сигурност не вреди.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Тема за размисъл - смазочни качества на ДГ

          Добре, в резюме това е изложение на резултати от тест проведен по инициатива на един US форум на дизел ентусиасти. Дочули че съвременното дизелово гориво (ДГ) е твърде "сухо" поради очистването му от сяра (до колкото аз знам, самия процес на очистване прави горивото сухо, а не липсата на сяра) и че продавачите трябва да го ликуват с добавки. В същото време, разни такива добавки се продават свободно и те решили да проверят дали и до колко тези добавки работят - нещо като инициативата на този форум да провери годността на нашите горива и добавки да се справят с ниските температури. Само че тези момци го направили малко по-рафинирано. Свързали са се със заинтересованите компании - производители на такива сиропчета и ги изкрънкали за малко средства за независим лабораторен анализ. Две компании отказали - Amsoil и Power Service. Добавили малко средства от себе си и така се снабдили с всички добавки за изследване както и с необработено с добавки ДГ. Става въпрос за Ultra Low Sulfur Diesel или по нашему - ДГ с много ниско съдържание на сяра. Има такъв стандартен метод за оценяване на мазилните качества на течности които се нарича HFRR (High Frequency Reciprocating Rig). Това не го пише в приложения документ но за информация - това е установка която притиска стоманена съчма върху стоманена плоча със сила 200 грама, и двете потопени в изследваната течност и вибриращи една спрямо друга с 50 Hz за 75 минути (всичко това е и-нет инфо). С калибриран микроскоп се мери ширината на драскотината, така че по-малко = по-добре. Намерили са че не-третираното ДГ дава 636 микрона следа и са го приели за отправна стойност за "най-лошия случай" така че всичко което го подобрява е по-добре от нищо.
          От тук нататък моля гледайте резултатите че сега нямам време да пиша повече.

          Коментар


          • #6
            От: Тема за размисъл - смазочни качества на ДГ

            Първоначално публикуван от MAP Преглед на мнение
            ...Има такъв стандартен метод за оценяване на мазилните качества на течности които се нарича HFRR (High Frequency Reciprocating Rig). Това не го пише в приложения документ но за информация...
            Пише го в документа.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Тема за размисъл - смазочни качества на ДГ

              Да, вярно че го пишело а аз бях забравил и цитирах друг източник. Както и да е, даже разликата в минутите от този документ и другия източник не компрометира идеята. Важното е че всичко описано там е било тествано на едно място при еднакви условия.

              Коментар


              • #8
                От: Тема за размисъл - смазочни качества на ДГ

                Хубаво изследване, значи аз като си слагам 2Т масло в пропорция по 50мл./10литра гориво всичко си е ок.Износването е по-малко.Жалко, че нямат и с добавката на Кастрол, какво ще е износването, за да се направи сверка.Някаква идея, къде в София мога да пусна и аз такова изследване?

                п.с.Между другото забелязах и добавката Opti-Lube XPD като най-добра.Някой колега да знае дали на европейският пазар се предлага тази добавка или само задокеански се поръчва?
                Последно редактирано от Станислав Николов; 04-12-10, 20:52.
                Renault Koleos, Dinamique, 175hp http://www.youtube.com/watch?v=lq3eCuMXeEw

                Коментар


                • #9
                  От: Тема за размисъл - смазочни качества на ДГ

                  Колеги, как ще се отрази двутактовото масло в дизела на комън рейл двигател?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Тема за размисъл - смазочни качества на ДГ

                    Ами колега, аз съм с Комън Рейл и засега мога да кажа, че нямам забележки.Имам и колега с Дачия MCV вече на 100 000км. на която е сипвал от самото начало откакто я е взел.По думите му-двигателят му е в перфектно състояние.Скоро е бил и на ГТП за сефте и ми сподели, че човека изкарвайки замерването на отработените газове не е могъл да повярва колко ниски са.Всичко си опира обаче до избор-ако искаш сипваш, ако искаш-не.Аз лично сипвам и съм доволен.
                    Renault Koleos, Dinamique, 175hp http://www.youtube.com/watch?v=lq3eCuMXeEw

                    Коментар


                    • #11
                      От: Тема за размисъл - смазочни качества на ДГ

                      Какво двутактово масло сипвате? Някакво мнение за маслото предназначено за бензиномоторни триони?
                      TERRANO2 R20; ZD30; WAGON; `04
                      www.kamino92.com

                      Коментар


                      • #12
                        От: Тема за размисъл - смазочни качества на ДГ

                        Аз сипвам MOTUL Outboard 2T.Относно това за бензинопилите бях чел някъде, че бивайки предназначено за високи обороти, при ниските не изгаря пълно и не е хубаво да се слага.Къде го бях че обаче ще те излъжа, а колко е вярно пък още по-малко знам....
                        Renault Koleos, Dinamique, 175hp http://www.youtube.com/watch?v=lq3eCuMXeEw

                        Коментар


                        • #13
                          От: Тема за размисъл - смазочни качества на ДГ

                          Аз сипвам OMV синтетично. 250ml на 65л гориво. Сипвах минерално OMV преди това, но по половин литър на 65л. гориво - разлика между двете нямаше.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Тема за размисъл - смазочни качества на ДГ

                            До колкото знам, двутактовите масла се различават за машини с водно или въздушно охлаждане и няма общо с оборотите (те всички бензинови - 2'тактови са си високооборотни).
                            Стандарта TC-W3 значи Two Cycle - Water(cooled). За въздухарите предполагам че е завишена температурната устойчивост.
                            Аз сипвам бутилка олио от време на време. А ако намеря повече бутилки на промоция сипвам колкото съм купил.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Тема за размисъл - смазочни качества на ДГ

                              А на мултиджет дизел на фиат имате ли наблюдения как се отразява добавянето на 2Т масло? Да не му скапя инжекторите?
                              Ники

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X