Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

    Здравейте!
    Тя темата може да е полезна и на други колеги , но понеже става въпрос за моята баба Африка реших да я пусна тук.
    От няколко години търся куфари за моя мотор. Първо бях с Givi Monokey (имам оригинални стойки), но проблема е като искам да извадя нещо бързо от някой куфар. Трябва да ги свалям на земята и чак тогава да бъркам.
    Подарих ги на добър приятел. Миналата година купих Krauser (май бяха) от BMW , с идеята да ги правя да станат за моя мотор , но и това пропадна и ги продадох.
    Тази година мислих да си правя алуминиеви , проучих кой може да ми ги завари но офертата не ми хареса, плюс това взеха да ми обясняват как нямало да стане да са със заоблени ъгли.
    Вчера се разхождах в голям строителен магазин и попаднах на тези:

    Фирмата производител е : Stanley ... цената ~80лв на брой. (мисля , че част от куфарите на dewalt се произвеждат от тази фирма)
    Какво ми хареса в тях: здрави изглеждат, материала е ABS, капака се отваря нагоре.
    Размерите са: Височина 30.15см, , дълбочина: 33.2см, дължина: 44
    Сега гледам размерите на Givi Monokey 46 литра и те са една идея по-големи.
    Лятото се справих идеално само с топ касата, но гледах влажно "младежите" с BMW-тата хвърчащи около мен.
    Два или 3 пъти ходих на палатка с мотора и все се налагаше да слагам къмпинг оборудването върху топ касата вързано с ластици, което не ми се нрави, при положение , че само палатката ми струва колко 2 такива куфара.
    Идеята за тези кубчета е , че лятото или късна есен обмислям 2ри опит за ходене до Португалия и дал Господ време и пари ходене до Мароко. Ако това пропадне като Backup вариант е ходене за поне седмица в Гърция и после прибиране към Австрия с него и евентуално обикаляне на местно ниво с една нова българска мото групичка.

    Какво мислите? Някой да има опит с такива куфари (дори строителен) ? Че ще трябва да се преправят стойките е ясно.


    Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
    Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
    Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

    Коментар


    • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

      Аз лично не бих рискувал/занимавал със подобни куфари.Не мисля , че ще издържат закачени на 2/3 точки на мотора,просто не са предвидени за това.
      По скоро зимата бих проверявал по често разни сайтове за втора употреба или магазини , не се знае какво ще изскочи.
      Иначе за нови то е ясно.
      Има интересни сайтове - https://www.gundgshop.de/shop/ , а предполагам , че може да се намери и някой който да ги изработи по поръчка.
      Предполагам го знаеш този сайт , но все пак - http://www.smehurko.info/tech/index.html - има специално за алуминиеви куфари "направи си сам"
      Сега - BMW R1200RT 2006 г
      Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
      По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
      По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

      Коментар


      • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

        По-добрият вариант е да дебнеш за куфари Pelican в ebay, ако се позагледаш по чуждите форуми иноземните пътешественици масово ги ползват. Водоустойчиви са, изключително здрави, то е ясно, че каквито и да вземеш ще трябва труд и творчество по прикачването към стойките на твоят мотор, но поне ще си сигурен в качеството.

        Коментар


        • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

          Здравей! Виждал съм подобни във фирма Евроъулс, вносители на Блек'н Декер и Девалт. Не помня марката на куфарите, но бяха от доста солидна пластмаса. Не знам дали ще издържат вибрациите и евентуални падания. По-големи са от Монокий 45. Цената беше около 100лв.
          Не знам защо сваляш куфарите? От години съм с такива, за мен е най-добрият куфар на света, спасявали са ни краката многократно. Имат ластици, които придържат багажа. Особено с десния се борави много лесно. Дори и в левия съм сложил съдове, една чанта с котлони, прибори, челници, подпалки, всякакви дреболии, брезент, евентуално трион или брадвичка, съд 5л. за вода, и шише ракия. Има място и за храна, но наистина понякога малко трудно се рови в него. Сс повече тренировки - не е проблем.
          Honda XRV750 Africa Twin
          Opel Record E 1.8i

          Коментар


          • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

            Сбъркал съм в горния пост името на фирмата, Евротулс, но не мога да поправям. Имат няколко вида подобни куфари, ето единият:

            http://www.eurotools.bg/%D0%BF%D0%BB...lt-dwst1-71195
            Honda XRV750 Africa Twin
            Opel Record E 1.8i

            Коментар


            • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

              Що се ....

              from 330€
              още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

              Коментар


              • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                А дали пластмасата на тези куфари има UV протекция?

                Коментар


                • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                  Първоначално публикуван от ste Преглед на мнение
                  А дали пластмасата на тези куфари има UV протекция?
                  Не се знае. Но както писах и в горния си пост, по-добре е да си е куфар за мотор. На тази цена могат да се намерят прилични куфари втора ръка.
                  Honda XRV750 Africa Twin
                  Opel Record E 1.8i

                  Коментар


                  • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                    Здравейте на всички!
                    От доста време не съм си карал баба Африка поради простата причина , че е на 1200км от мен.
                    Дойде обаче момента в който си я искам обратно.
                    Дошъл е момента в който вече нямам вярна на частите които са по нея и ми се иска да намеря отговорен човек, който би се наел да обърне внимание на нещата които искам.
                    Като цяло : пясъкоструй на металните части, боя, смяна на лагери, обслужване на предницата, смяна на задна капла (спукана е), препипване на двигателя (регулаж на клапани, чистене на карбуратор и тнт.).
                    Търся човек от или около Търново който има ресурса и знаенията да се заеме.
                    Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                    Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                    Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                    Коментар


                    • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                      Като се започне да се прави всичко това , ще излязат още много неща , гумени фланци на карбураторите , ремонтни комплекти за карбураторите , за спирачните апарати , шарнира и линковете , ..... Възможно е да има износване по разпределителните валове и кобилиците , вторичния вал на скоростите , съединител .... Ако до края на зимата не си намерил кой да свърши работа , и случайно аз намеря време , ще го направя , но в София.
                      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                      Коментар


                      • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                        По принцип е без значение в кой град. Мотора би ми трябвал най-рано края на Април.
                        Бих сменил нещата които са за смяна, стига работата да бъде свършена качествено.
                        Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                        Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                        Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X