Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

    Колеги, от скоро съм собственик на въпросния мотор.
    Понеже нищо незнам за мотора имам много въпроси.

    1.) Срам , несрам ... ще питам .... с какъв бензин се кара това чудо? Тук имаме 95 и Супер. Питам , щото Веспата я карам с каквото дойде ...
    2.) Трябва да се обслужва ... филтри, масла .... Вие от къде (онлайн) пазарувате консумативи за мотора ? Какво масло ? Скоростната кутия ... източва ли се ?
    3.) В другата тема някой сподели , че имало по-големи предни щитове ... идея от къде мога да си взема? Също така стойка от къде може да се намери .... че гледам в ebay едни ... ама на едни цени ... направо мани мани
    4.) Понеже се опитах да повдигна седалката ... ама не помръдна .... как се маха ?
    5.) Акумоатора да го изключа ли за през зимата .... понеже няма да го карам
    6.) Свещи ... кога би трябвало да се сменят ? Моя пали от рас ... няма значение дали е 15° или -2° (вчера го пробвах)

    Имах и други въпроси ... но за сега това се сетих ...
    Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
    Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
    Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

  • #2
    От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

    Моята е по-новият модел, но няма кой знае каква разлика. Ще пиша каквото знам, ако нещо не е точно така Илята (Илариончо) ще ме поправи, щото неговата е от същият модел...
    Бензин А95. Няма нужда от супер. Даже А92 е още по-добре, ама вече го няма в евросъюза.
    Масло 10W40 по-добре синтетика. Смяна през 12 000 км.
    Маслен филтър F301 на Шампион. Може и на друга фирма, но трябва да е за този модел на Африка.
    За пробката за източване на маслото има отвор от долу в задната част на алуминиевият щит под мотора. Така, или иначе задните болтове на този щит се свалят и той се накланя надолу само на предни болтове за да се смени масленият филтър.
    Въздушният филтър на моята е отгоре на резервоара под специален капак. На тази не знам къде е.
    Свещите са по две на цилиндър. Външните можеш да провериш, но за вътрешните трябва да свалиш резервоара. Ако ги сменяш купуваш 4 броя, сваляш резервоара и ги сменяш.
    Централната стойка е аксесоар. Не е евтина, но е важна, ако трябва да правиш гума, и изобщо да човъркаш по мотора.
    Седалката си има ключалка от зад от долу, от страната на скоростният лост. Мушиш ключа. Завърташ надясно и при това положение дърпаш седалката назад и после нагоре. Когато я поставяш няма нужда от ключа. Слагащ от горе и плъзгаш напред, до като щракне ключалката, а от пред захапе зъбът на седалката.
    Акумулатора е под седалката, там има и място за инструменти. Ако през зимата няма да караш мотора най-добре свали акумулатора и го дръж на топло. Въпреки това той пак ще спадне и преди качване и палене на мотора ще трябва да се зареди, но не със зарядно за лека кола, защото то дава 8 амперов ток, а за мотора трябва 1 амперов ток за зареждане.
    По висок щит, куфари и стойки за тях, и ролбари са аксесоари. Купуват се допълнително.
    Надявам се, че бях изчерпателен. Уф заболяха ме пръстите да чукам...
    Количеството масло в мотора е 2,6 литра. На пробката за наливане, която е зад лостчето на съединителя от дясната страна на мотора има мерна пръчка. Развиваш я и мериш само с топене, а не със завиване и то на топъл двигател 5-10 минути след, като си го изгасил НА РАВНО МЯСТО.
    Последно редактирано от ВладиЧ; 29-11-10, 23:04.
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

    Коментар


    • #3
      От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

      Ще си позволя да внеса корекции, като собственик на РД04
      Аз лично съм на мнение, че 10/40 е рядко за този двигател. Поне моя с такова гореше по малко масълце. Сложих 15/50 полусинтетика и спря да гори. За 8500 км е изгорим 350 грама масло, което е нищо.
      Седалката на Рд04 се сваля, като се махнат страничните задни спойлери. Седалката се държи с два болта от двете страни. развиват се и излиза. Няма ключалка.
      Въздушния филтър е под левия заден спойлер. Акумулатора е под десния
      Свещите не са чак толкова лесни - особено на предния цилиндър. Нужно е да се откачи левия радиатор за да се смени свещта. Смяната става само с оригинален ключ, или специално пригоден. С такъв за автомобилни няма успех.
      Консумативи и някои части аз поръчвам от един английски сайт. Ако искаш пиши на лично - ще те светна как става поръчката по-лесно, да не правим реклама тук
      Yamaha XT​M600E '98
      Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

      Коментар


      • #4
        От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

        Ето случи се .... гаджето се опитвало да запали мотора, но без смукач, и той не запалил. Акумоатора вече изтощен та стартера едвам завърта.
        Дали ще запали мотора ако ме бутне някой ?
        Ако го запаля и оставя да работи Х време дали ще се зареди Акумоатора?

        Или най-добрия вариант е да си купя машинка за зареждане ?
        Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
        Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
        Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

        Коментар


        • #5
          От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

          Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
          ...Или най-добрия вариант е да си купя машинка за зареждане ?
          Да това е най-добия вариант ... въпреки , че той ще запали и на блъскане, но няма да зареди акумолатора достатъчно ...щото ще си трябва бая голям преход!

          П.П Пък и зарядното ще ти послужи и следващата зима!
          Последно редактирано от К.Наков; 19-12-10, 20:00. Причина: дописване

          Коментар


          • #6
            От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

            Зарядното трябва да е за акумулатори на мотори и да подава 1- 1,5 Ампера заряден ток. Не става с зарядно за автомобилни акумулатори. То подава 7-8 ампера и ще изпържиш акумулатора.
            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
            Златомир Попов - Forry

            Коментар


            • #7
              От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

              Миналата неделя го мъчих.
              Бутах го ... 2ра ... понеже терена беше хлъзгав .... общо взето нищо не направих

              Тъкмо го прибирам, и реших да дам последен шанс на стартера. Дръпнах смукача .... цъкнах стартера само веднъж ... той едвам завъртя и мотора запали

              Карах го ... оставях го да работи на място, после пак го карах (по 2-3 км) ... после пак го оставях да работи на място .... така близо час и половина.
              Прибрах го ...
              Утре ако ходя при него , ще го пробвам дали ще запали
              Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
              Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
              Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

              Коментар


              • #8
                От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                Принципно на мен редовно ми се случва, защото акумулатора ми е оригинален и вероятно около 6-7 годишен. За 1 седмица престой пада напълно, а ме мързи да го зареждам и няколко пъти съм палел с бутане. За 30-40 км преход се възбужда достатъчно за да запали нормално след 2-3 дена престой....
                Ако акумулатора ти е читав няма да имаш ядове. Но най-добре със зарядно - зимата периодично да си го включваш за по 1 час да се повъзбуди...
                Аз използвам зарядно за батерии, което дава от 0,1 до 1,3 ампера. Идеално е за мотоциклетен акумулатор
                Иначе на бутане мотора пали лесно. Опъваш смукача, даваш контакт, вкарваш втора и молиш някой комшия да те позасили. Пускаш съединителя и той си пали като пич Поне при мен се получава много лесно. Иначе сам няма да успееш....
                Yamaha XT​M600E '98
                Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                Коментар


                • #9
                  От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                  При мен проблема с акумоатора идваше от това, че помолих гаджето да го запали. Тя въртяла на -10°C стартера без да дърпа смукача докато тока паднал ... и мотора не успял да запали.

                  Един друг въпрос ... това ли е тази проблемна горивна помпа ?:
                  http://www.youtube.com/watch?v=M5mG7fjEIrI&NR=1
                  Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                  Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                  Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                  Коментар


                  • #10
                    От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                    Да, само че на РД04-ката не се сваля толкова лесно
                    И да знаеш друг път - женски ръце по този мотор работа нямат Само дупета, и то на задната седалка
                    Yamaha XT​M600E '98
                    Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                    Коментар


                    • #11
                      От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                      Това е електрическата бензинова помпа, да. Този просто и направи байпас и продължи без помпа, но тогава не можеш да ползваш пълният капацитет на резервоара. По-добре да я беше отворил и да беше зачистил със шкурка контакторите щеше да и вдъхне още малко живот. Жалко че камерата не показа на колко хиляди километра е мотора...
                      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                      Златомир Попов - Forry

                      Коментар


                      • #12
                        От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                        Контакти не се чистят с шкурка, а с остро ножче. С почти перпиндекулярно острие, се заглаждат. При почистване с шкурка (колкото и финна да е) се получават драскотини, които водят до искрене и бързо повторно "нагаряне".
                        Последно редактирано от giorgio; 26-12-10, 10:21.
                        Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                        Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                          Така. Така... А най-добре да се вземат мерки предварително, за да не се стигне до там. Тук има писано вече достатъчно по този повод.
                          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                          Златомир Попов - Forry

                          Коментар


                          • #14
                            От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                            Моята мисля изобщо да я заменя с вакумна.
                            Щом навсякъде в интернет само това предпоръчват ... по-добре , щото не ми се иска да ми свърши бензина някъде по магистралите или в забравено от бога пътче
                            Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                            Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                            Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                            Коментар


                            • #15
                              От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                              Леко по леко почвам да се оборудвам ...

                              Дойде момента на куфарите.
                              От къде мога да си намеря алуминиеви странични, всички ли модели могат да се закачат на моя мотор ?
                              Какъв литраж е уместно да използвам ?

                              Интересно ми е , защото в ebay попаднах на доста добра обява ... (според мен)
                              Куфарите са 2х 30литра, цената 150€ без доставката и без захващащите механизми (каквото и да значи това).

                              Ето я обявата:
                              http://cgi.ebay.at/Alukoffer-Alu-Kof...item3cafd34661
                              Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                              Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                              Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X