Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

    Моята Africa е на 85'009км. Не гори масло (вероятно защото и не се движи с повече от 140км/ч).
    Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

    Коментар


    • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

      Какво е маслото ?
      Сега - BMW R1200RT 2006 г
      Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
      По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
      По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

      Коментар


      • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

        MOTUL 5100 4T 10W50 (полусинтетика).
        Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

        Коментар


        • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

          аз карам с мотул 15/50 минерално-доволен съм
          Cherokee WJ 4.0L- NP242
          Honda Africa Twin XRV 750

          Коментар


          • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

            Сузукито ми е с мокър картер, като Африката, но има прозорче за проверка на маслото.
            При непален двигател нивото е по-ниско, отколкото на загрял и скоро изгасен. При загряване, обема на течностите се увеличава.
            Затова е по-добре да се мери на студен.

            Коментар


            • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

              Motul 5100 10W40. Меря го на централната стойка, студен. На колата също - студена. Най-добре сутрин.

              Коментар


              • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                И аз да си кажа как следя нивото на маслото със стик.
                Без значение дали има или не централна стойка, взимам един перманентен маркер или малка пиличка и викам един помощник.
                Намирам най-хоризонталната част на улицата, за перфекционистите може и с голям нивелир
                Единият от нас държи мотора максимално изправен, без никакви стойки, а другият засича нивото на маслото, ако е ОК се преминава към стъпка 2, ако не се долива докато нивото ме задоволи.
                След като знам, че маслото е колкото трябва да бъде, преминавам към стъпка #2.
                Пускам мотора на страничната стойка, вадя стика и маркирам с маркера или пиличката нивото на маслото.
                От тук на сетне си меря само на странична стойка, като гледам маркировката направена ор мен, а не фабричната на стика.
                The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

                Коментар


                • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                  Явно рядко проверяваш масло,че иначе с тая пиличка нищо няма да остане

                  Коментар


                  • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                    Първоначално публикуван от Peci Преглед на мнение
                    Явно рядко проверяваш масло,че иначе с тая пиличка нищо няма да остане
                    Чети пак

                    Коментар


                    • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                      Първоначално публикуван от Peci Преглед на мнение
                      Явно рядко проверяваш масло,че иначе с тая пиличка нищо няма да остане
                      Силно съм объркан, какво точно се опитваш да кажеш?
                      The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

                      Коментар


                      • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                        И така става - не се бях сещал . Ако нямаш централна, даже това е по- готино. Колегата иска да каже , че си ПРАВИ МАРКЕР ЗА ГОРНА ЧЕРТА НА ЩЕКАТА не на изправено положение на мотора , а когато е наклонен на пачия крак. Като е сигурен , че маслото му е колкото трябва , си слага маркер на щеката и вече следи само него . Само , че тука има уловка: Когато моторът ти е наклонен и маслото е пълно, щеката (поне на Африката) показва доста под половината. Като го хоризонтираш и щеката показва на горната чертичка. Ако маслото е под половината на щеката , което все още не е притеснително, в наклонено положение няма да показва нищо . Ама така пък ВИНАГИ МАСЛОТО ТИ ЩЕ Е НАД ПОЛОВИНАТА НА ЩЕКАТА. Ако съм без централна и аз ще правя така. Дано колегите са разбрали.

                        Коментар


                        • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                          С този нов маркер за пачи крак става , но при няколко условия:
                          1-едно и също количество гориво в резервоара при всяко мерене
                          2-еднакво натоварен мотоциклет/куфари , чанти.../
                          3-винаги да се мери на едно и също място , при точно позициониран мотор
                          4-винаги преди да е работило продължително време окачването
                          5-винаги при еднакво износени гуми , и при един и същ модел гуми

                          Всичко това при положение , че искате нивото да е точно до милиметър , което не е нужно , затова има минимум и максимум , нивото трябва да е някъде там. А маслото се мери при студен двигател , когато двигателя работи , маслото се джамбурка от многото въртящи се части , и в него се образуват множество въздушни мехурчета които увеличават обема му.
                          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                          Коментар


                          • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                            От цялата работа не разбирам защо толкова стойки и чалъми. Аз си меря маслото, като с едната ръка държа мотора прав (не е трудно) а с другата бъркам със щеката.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                              От цялата работа не разбирам защо толкова стойки и чалъми. Аз си меря маслото, като с едната ръка държа мотора прав (не е трудно) а с другата бъркам със щеката.
                              И тъй става , ама от както преди 3г при тая операция си изтървах мотора и счупих огледалото на колата и после боядисвах врата заради дерюга вече внимавам

                              Коментар


                              • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                                ..... аз пък си имам прозорче .... заради това пък си нямам щека ....
                                0887 246718

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X