Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

    Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
    и без захващащите механизми (каквото и да значи това).
    Означава - железата които водят от точките за захващане на рамата до точките на захващане на куфарите. Приготви още толкова евра и за тях ....
    0888932647

    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

    Коментар


    • #17
      От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

      Като цяло не са скъпи тези куфари, които гледаш, ама ми се струват малко аланкат. Не ме кефят и размерите им - широки са 28 см и мотора ще стане като ТИР с тях Стойките за тях ще трябва или да ги купуваш или да си правиш. Правят се лесно, аз на моя африканец си направих и станаха супер. Трябва ти тръба, газова горелка и електрожен
      Другия вариант е купуваш два пластмасови куфара Гиви, стойка гиви Уинграк и си ти човека. Един приятел продава такива странични стойки с топ каса към тях за доста добри пари, остава да намериш само два странични с монокей захващане и работата е готова. Ако имаш интерес пиши ми, мисля, че още не и е продал. Не искам да правя реклама тук за да не ми се карат
      Yamaha XT​M600E '98
      Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

      Коментар


      • #18
        От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

        Извинявам се че се намесвам в чужда тема ,но имам един въпрос и ми се струва че няма нужда от нова тема .
        Въпроса ми е откъде мога да намеря термостат за Африка RD03,колко може да е като цена и не става ли от нещо друго.Аз намерих един на цена 42 паунда,но не ме устройва изобщо.
        Dimitar Dyakov

        Коментар


        • #19
          От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

          Мисля, че става от Трансалп и останалите RDта. Сигурен ли си, че твоят е повреден? Обикновено е безгрижен дивайс.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #20
            От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

            Мисля че е повреден понеже за около 40 минути работа на място и малко каране докато го тествах не успя да загрее.Едва се отлепи стрелката и на пипане цилиндрите бяха леко затоплени радиаторите също.
            А къде има? Бултрако имат ли и да не е като във WEMOTO 100 лв?
            Като го докарам в Ямбол ще го сваля може да е скъсано уплътнението му и от там да пропуска,но ме съмнява.Най вероятно е повреден или го няма.
            Dimitar Dyakov

            Коментар


            • #21
              От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

              Пробвай пак преди да купуваш. Сега е зима, а Африката много трудно загрява. На мен перката на вентилатора, я ми се включи два пъти в годината, я не, а аз карам по 12-15000 км на година. И в това няма нищо лошо. Напротив, много е добре. Не напразно цилиндрите и са оребрени за да я охлажда и въздуха.
              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
              Златомир Попов - Forry

              Коментар


              • #22
                От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                И аз това мисля да правя(да го пробвам като се затопли),но искам да се информирам ако се наложи да купувам да знам къде има и колко струва.
                Сега основния ми проблем е времето.Трябвало до две седмици след купуването да я регистрирам в КАТ. Дано се стопли този уикенд че да и направя един хубав тест от София до Ямбол.
                Dimitar Dyakov

                Коментар


                • #23
                  От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                  Моята, RD04 при работа на място включва вентилатора на около 15-та минута, това сега при температуро около 2-3 градуса.
                  Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                  Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                  Коментар


                  • #24
                    От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                    Писах ти и в другоя форум, но ще споделя и тук - термостатите на всичи африки и трансалпове, поне до 96 година със сигурност са еднакви. Проверявал съм по сериен номер. Аз замених моя, поенеже беше станал на язвички с такъв от трансалп. Позвъни по мото моргите.
                    Yamaha XT​M600E '98
                    Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                    Коментар


                    • #25
                      От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                      Първоначално публикуван от dyak Преглед на мнение
                      Сега основния ми проблем е времето.Трябвало до две седмици след купуването да я регистрирам в КАТ. Дано се стопли този уикенд че да и направя един хубав тест от София до Ямбол.
                      Този срок може да се избегне.Покупката може да стане и чрез изрично пълномощно, с което продавача те упълномощава да извършваш всякакви разпоредителни деиствия с мотора, вклучително да го продаваш сам на себе си, деистваики при условията на чл.38 от ЗЗД.Трябва да е нотариално заверено. С него се заверяват и 2 декларации - по чл.264, ал 2 от ДОПК и по чл.25 от Закона за нотариусите. С него можеш да караш колкото искаш и да прехвърлиш мотора на себе си когато решиш, но не по късно от края на текущата година.Щото декларациите важат до тогава.
                      BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
                      LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
                      Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                        Първоначално публикуван от Сергей Янков Преглед на мнение
                        Този срок може да се избегне.Покупката може да стане и чрез изрично пълномощно, с което продавача те упълномощава да извършваш всякакви разпоредителни деиствия с мотора, вклучително да го продаваш сам на себе си, деистваики при условията на чл.38 от ЗЗД.Трябва да е нотариално заверено. С него се заверяват и 2 декларации - по чл.264, ал 2 от ДОПК и по чл.25 от Закона за нотариусите. С него можеш да караш колкото искаш и да прехвърлиш мотора на себе си когато решиш, но не по късно от края на текущата година.Щото декларациите важат до тогава.
                        Благодаря за информацията ,но мотора вече е купен и договора подписан.Просто го прибрах в гараж в София докато се затопли времето малко.Не знам в тази ситуация може ли да се направи нещо.
                        Dimitar Dyakov

                        Коментар


                        • #27
                          От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                          Първоначално публикуван от c_chanev Преглед на мнение
                          Писах ти и в другоя форум, но ще споделя и тук - термостатите на всичи африки и трансалпове, поне до 96 година със сигурност са еднакви. Проверявал съм по сериен номер. Аз замених моя, поенеже беше станал на язвички с такъв от трансалп. Позвъни по мото моргите.
                          Благодаря ще потърся.
                          Dimitar Dyakov

                          Коментар


                          • #28
                            Re: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                            Сега основния ми проблем е времето.Трябвало до две седмици след купуването да я регистрирам в КАТ. Дано се стопли този уикенд че да и направя един хубав тест от София до Ямбол.
                            Аз моя мотор го купих края на януари от Русе. Докарах го до Велико Търново с бус. Срока за регистрация наистина е две седмици. Мен ме посъветваха да направя така: с копие от договора за покупко-продажба се отива в КАТ и се завежда в деловодството. Така влизаш в срока. А след това при първа възможност отиваш да го регистрираш (като се оправи времето).
                            Honda XRV 650 Africa Twin RD 03

                            every passing minute is another chance to turn it all around

                            Коментар


                            • #29
                              От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                              Последното съм го правил неколкократно в КАТ-Варна и работи!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                                Този уикенд го дават да е слънчево и мисля да го докарам на ход. Утре заминавам и в неделя мисля да пътувам наобратно. Ако нещо не се получи и не мога да тръгна ще пробвам с копие от договора както казвате.
                                Нотариуса точно така ми каза че до две седмици трябва да се представят документите в КАТ (обаче можело да искат да го видят).
                                Dimitar Dyakov

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X