Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

    А защо говорите само за твърдост. В последно време оставам с впечатление, че са по-важни специфичните за зимна гума нарези по ламелите. Опечена зимна гума не е много мека и пак се държи по-добре от не зимна гума.
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

    Коментар


    • От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

      Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
      А защо говорите само за твърдост. В последно време оставам с впечатление, че са по-важни специфичните за зимна гума нарези по ламелите. Опечена зимна гума не е много мека и пак се държи по-добре от не зимна гума.
      Твърдостта е свързана с еластичността,а еластичността със сцеплението
      Виден столичен ихтиолог

      Коментар


      • От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

        Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
        Твърдостта е свързана с еластичността,а еластичността със сцеплението
        А еластичността е важна за разтварянето на нарезите, дето ако ги няма к'ва файда, че са меки? Смятам, че са еднакво важни и нарезите се подценяват. А Дуратрака като всички АТ има минимални нарези.
        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
        Телефон - в профила!

        Коментар


        • От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

          Дуратрака има повече нарези от други А/Т-та

          Коментар


          • От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

            Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
            ...дето ако ги няма к'ва файда, че са меки?
            Че нарезите са важни няма спор, ама файда че са меки винаги има по отношение на поведение, даже на гуми с по-малко нарези. Ако се гледат само нарезите, то предишните ми (Interco TrXus M/T) би трябвало да се държат отвратително зима, а не е така - държат се сравнимо с дуратраците. В същото време съм бил свидетел как поопечени но с грайфера си BFG AT-та на леко заледен път (просто със слана върху асфалта), буквално не могат да отлепят, въпреки на порядък по-малкото нарези на Interco-то.

            И да, на 100% съгласен че читава чисто зимна гума на утъпкан сняг ще се държи по-добре от всякакви AT-та, ама извън това си основно предназначение - никак не е сигурно.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

              Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
              А защо говорите само за твърдост. В последно време оставам с впечатление, че са по-важни специфичните за зимна гума нарези по ламелите. Опечена зимна гума не е много мека и пак се държи по-добре от не зимна гума.
              Не мисля, че са по-важни. До последната есен карах с едни АТ-на на Кумхо, които взех именно заради повечето ламели. Да, ама не. Представиха се добре, дори прилично добре, на утъпкан сняг и леко заледено само през първата зима. Още на следващата взеха да стават зле, а на четвъртата година вече бяха гола вода дори на мокър асфалт (случвало ми се е да включвам 4х4 за да мога да тръгна бързо на кръгово кръстовище на "разлигавена" настилка“). Ламелите пак си ги имаше, и дълбочина на грайфера си имаше предостатъчно, ама гумата се беше одървила ...
              Последно редактирано от Чавдар (V93); 21-01-16, 23:32.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

                Тази зима ще избутам с Дуратраците и ще си ходя на риба на воля. По пътищата карам с едно наум. Догодина ще се излагам по гьоловете със зимните,на пътя пак ще съм с едно наум...За да не карам Дурата с две наум...Или пък ще си взема втори чифт Дуратрак...Харесва ми като цяло!
                Виден столичен ихтиолог

                Коментар


                • От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

                  Мда жалко че няма вече откъде. Избери си други [emoji3]

                  Коментар


                  • От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

                    Първоначално публикуван от i.ivanov01 Преглед на мнение
                    Мда жалко че няма вече откъде. Избери си други [emoji3]
                    Мен не ме мисли Може и да си намеря . Ако колегата Стоян Ганев не ми беше доставил, щях да ползвам жокер в Германия
                    Виден столичен ихтиолог

                    Коментар


                    • От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

                      Малко впечатления и аз да споделя. Миналата година сравнявах DuraTrac-а със позастраряли (на 4 години, карани и зима, и лято) General Grabber AT2. Поведението на DuraTrac-а беше в пъти по-добро спрямо тях.

                      Тая година ще ги сравня с Copper AT3 карани само 1 лято срещу DuraTrac-а каран само 1 зима. На сняг - държат се еднакво. Не асвалт - Cooper-а печели с много - по-тиха е, направо асвалтова гума. Good year-а е шумна и при 80-100км/ч има вибрации. Не са като от кална гума, но са силно забележими. И не се дължат на разбалансиране заради сняг по гумата . В дълбок сняг още не съм тествал Cooper AT3-то, но и тая работа ще стане скоро. Тия дни най-вероятно ще ги върна обратно на колата.

                      Коментар


                      • От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

                        Когато споменах в един от руските форуми за "суперуспешната" покупка на Дуратрак за предстоящата зима, хората ме попитаха дали наистина мисля да карам жипката или само ще паркирам пред блока. Отначало си мислех, че се бъзикат, но вече ми стана ясно, че не е точно така. Вчера по една усойна уличка с ледени коловози, дълбоки не повече от 7-8 сантиметра, Черокито се държеше като шейна за бобслей - имаше негово виждане за посоката на движение. Налягането съм го свалил до 1.7 и не мисля, че за градско-софийско е нормално и нужно да спадам гумите до 1 атмосфера.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

                          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                          ... Вчера по една усойна уличка с ледени коловози, дълбоки не повече от 7-8 сантиметра, Черокито се държеше като шейна за бобслей - имаше негово виждане за посоката на движение. ...
                          Добре де! Вие какво искате?!? Това все пак е една гума тип АТ. Може да се представя по-добре от други продукти от този тип, но си има своите ограничения.

                          Във форума няма, няма и току започне някоя гума да се превъзнася като универсалния боец ...
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

                            Тука правим много грешни сравнения.
                            Първо Дуратрак не е типичното А/Т. Тя е нещо между М/Т и А/Т. Goodyear Wrangler AT/SA+ си е типичното А/Т на Гудиър.
                            Второ това не е зимна гума. Всяка зимна гума ще е по-добре на отъпкан сняг. Вече като има повече за да може грайферите да се напълнят положението се променя.
                            И последно по повод поста на "коко келеша" - Колега, няма гума за лед, само шипове помагат. На заледения асфалт и на 1 да свалиш налягането си е все тая. Аз карам М/Т-то с нялагане 0,8-1

                            Коментар


                            • От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

                              Момчета, знам какво е Вида Спорт 02 зимно време на Москвич. Все пак Дуратрака е на 4 месеца а аз трябва да треперя на всеки завой из махалата дали няма да отнеса някой умник паркирал на педя от коловоза.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

                                Намерих в Европа само 8бр. Дуратрак и ги взех.
                                315/70/17
                                4 са за мен и засега имам 4 свободни.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X