Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

    От USA не бива да се пазарува с директен шипинг от търговеца. 90% от търговците там не изпращат извън континенталните щати, а тези които изпращат използват стандартна пощенска пратка, струваща майка си и баща си. Правилния начин е с междинен USA търговец, който да префактурира стоката с по-ниска стойност, което не е незаконно и след това да ги изпрати или с въздушно или с морско карго. При морското карго центата за килограм е от $0.10 до $0.80 на кг за тежки и необемни пратки и срок на доставка 40-60 дни, а при въздушното $4.00-$4.20 на кг и срок на доставка 5-8 дни. И двете цени не включват местните такси. За гумите по-удачния вариант е морско карго. Естествено трябва да се мисли на време.
    My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

    Коментар


    • #17
      От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

      Ей таман се бях наточил за някоя агресивна гума,че сегашните ми са като за лека кола,ама бях забравил и за ддс-то щом е от US ....,това с междинния търговец ако имаш такъв човек наистина е най хитрият начин ,някоя фирма има ли която се занимава с такива работи или само през свои хора?Въпреки че като гледам май ще се търси нещо от EU и заради бързината и заради цената..

      Коментар


      • #18
        От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

        За Дуратрак знам само една цена - за 265/75/16, което е 32'' цола гума - 530 лв. в Диана и то след чакане две седмици. Същата гума от щатите с морско карго и без междинно префактуриране пристига тук на цена $260. Ако се изцедят всички възможни начини става $230 или 330 лв по сегашния курс. Разликата за 4 гуми е 800 лв, но и два месеца чакане. Ако се мисли навреме е доста по-добре да се купи от щатите.
        My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

        Коментар


        • #19
          От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

          При цена от около 4$ за въздушно също излиза доста по-добра цената, за 4 гуми надали ще е повече от 200$, което са пак 500 лева разлика в цената

          Коментар


          • #20
            От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

            Със сигурност от България няма да се купува,аз от години не купувам от тук почти нищо,още повече че искам 18-ки nitto terra grapplers или Cooper Discoverers тук не си ли правите групови поръчки за гуми от някъде?

            Коментар


            • #21
              От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

              А защо е необходимо да е групова поръчката? Няма причина да има разлика в цената, защото тя е на тегло или на обемно тегло.
              My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

              Коментар


              • #22
                От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

                Не имах предвид ако някой има отстъпки от някъде ,от чуждестранен форум или нещо подобно...

                Коментар


                • #23
                  От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

                  Има достатъчно много фирми на пазара, занимаващи се с shop&ship от USA. Не смея да препоръчвам, защото съм чувал лоши работи за някои от тях. Лично аз ползвам от 3 години една варненска фирма и до сега съм преметнал през тях 18 пратки и нямам никакви забележки.
                  My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

                    Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                    Има достатъчно много фирми на пазара, занимаващи се с shop&ship от USA. Не смея да препоръчвам, защото съм чувал лоши работи за някои от тях. Лично аз ползвам от 3 години една варненска фирма и до сега съм преметнал през тях 18 пратки и нямам никакви забележки.
                    Ако за Румен(няма да споменавам името на фирмата) става на въпрос - и аз съм много доволен.
                    Но има една софийска фирма и с Lo... започва името и. За тази фирма ако трябва да обяснявам бая страници ще изпиша....Само ще кажа че няма по-добри от тях в оправданията и въртелите...
                    Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI Quadra Drive II

                    Коментар


                    • #25
                      От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

                      Много оффтопик направихме на колегата,значи ще имам в предвид пътят за доставка до България на гуми от ЮСА

                      Коментар


                      • #26
                        От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

                        Първоначално публикуван от Жеко Жеков Преглед на мнение
                        Ако за Румен(няма да споменавам името на фирмата) става на въпрос - и аз съм много доволен.
                        Да, за същия става въпрос
                        My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

                          здравейте колеги чета темата и ще ви помоля някой да ми каже коя е тази варненска фирма
                          дето прави тези доставки от usa че искам да си взема гуми за Шогунчето дайте акъл какви
                          всесезонни да взема Goodyear или Bfg благодаря предварително на всички поздрави

                          Коментар


                          • #28
                            От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

                            Може да видиш и General Graber AT 2, цената им е привлекателна, а като качество дори на моменти по-добра от бфг.
                            Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

                            Коментар


                            • #29
                              От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

                              И аз съм от около 5 месеца с тези гуми.
                              Изминах вече около 8.000км с тях и съм много доволен. Около 200км съм изминал offroad с тях. Като съм карал по камъни, кал, мокра трева и сняг.
                              Поведението и при високи(110-130) скорости е добро. Малко по-шумни са... но на моя Мазньо така или иначе двигателчето му шуми повечко, та разлика няма от вътре

                              Аз лично си ги купих от България на цена около 370лв едната. Фирмата от която ги купих каза, че могат да внасят и само по една. При такава цена незнам до колко е изгодно да се поръчват от щатите.
                              One Planet, One Internet!
                              We Are All Connected!

                              Nissan Patrol GR Y61 RB25DET NEO(Skyline)

                              Коментар


                              • #30
                                От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

                                Здравейте колеги,

                                тези гуми се правят предимно за Американския пазад. От 1 година са по-популярни в Европа и тъсенето им е огромно. До миналата година ги правеха само в 3 размера, а сега разшириха гамата. Имам доста добро мнения за тях. Карал съм ги на един Hilux в размер 245/75/16 и гумата се държа доста добре. В кален терен има силна проходимост. На сняг също е доста проходима. Но не я сравнявайте с M/T. Тази гума е повече като A/T. На асфалт се държи горе долу добре, но при скорост над 100км/ч шуми (няма как да не шуми). Това е добър избор ако смятате да обувате вашия джип с гуми тип А/Т. Решите ли да правите яко Офф-роад си ви трябва М/Т.
                                Отностно поръчката, какво вече казах, е доста тегаво. Сега за моето ТЛК-а съм си поръчал 4бр. в размер 265/75/16 и отнема около 3 седмици. При желания мога да направя поръчка за още бройки. Ако някой го интересува цената да ми каже размера и ще му кажа цена. Но трябва да имате впредвид максимум 1 месец ще се чака.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X