Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с паленето ГНП

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с паленето ГНП

    Здравейте! Имам Л200 2.5 тди 116к.с. Заля ме вълна и потънах в реката с джипа,там стоя 3 часа под вода и сега не пуска нафта ел. помпата, ако някой знае нещо по въпроса моля да пише. Благодаря ви предварително!

  • #2
    От: Проблем с паленето ГНП

    здравеи колега претполагам че електрическия клапан за нафтата е спрял да функционира та наи добре иди на помпаджия като цяло тои е електрическа част от помпатати

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с паленето ГНП

      здравей и аз мисля че може да се окаже клапана свали го и го пробвай

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с паленето ГНП

        Не се панирай ! Нали си вече на сушата.....и други сме били в дълбокото .....
        Този клапан е захранен с ток през ключа за запалването. Можеш да му подадеш "плюс" на клемата от акум. директно и да пробваш дали ще отвори и дали ще запалиш. Минуса(маса) му е от завиването към помпата. Това е за бърза проба.
        Друг вариант (ако малко знаеш за какво става въпрос )
        Ако отвиеш(свалиш) този клапан - вътре в него има една малка,тънка пружинка(внимавай с нея да не я загубиш) и буталце.
        Пружинката и буталцето спират притока на нафта като спреш захранването с ток .
        Извади пружинката и буталцето и така клапана ще остане отворен. Можеш да запалиш, но НЕ МОЖЕШ ДА ЗАГАСИШ двигателя. Гасенето можеш да направиш на скорост. Или по някакъв друг начин. (ако имаш механичен лост на помпата за гасене) Каква е помпата - Бош или Лукас ?
        Това пак за проба да установиш дали е от клапана.
        От къде си ? Пиши за улеснение при такива въпроси.Може някой местен колега да подаде едно рамо на място.
        Успех !
        Последно редактирано от bgbul; 12-12-10, 13:21.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с паленето ГНП

          Жоро Л200 в началото е писал, че не му работи ел. помпата а не ел. клапанът и аз останах с впечатление, че става дума за помпа в резервоара. Не знам конкретният модел дали има такава и без VIN няма как да разбера.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с паленето ГНП

            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
            Жоро Л200 в началото е писал, че не му работи ел. помпата а не ел. клапанът и аз останах с впечатление, че става дума за помпа в резервоара. Не знам конкретният модел дали има такава и без VIN няма как да разбера.
            Абсолютно си прав.
            Аз се подведох по следващите постове.
            Карай, написано вече ....., но ако е сдала такава помпа в резервоара само смяна я оправя. И освен това да не е напълнил резервоара с вода ...?
            Станаха повече неизвестните .

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X