Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

    Закона ли ви ограничава на 10 патрона ?
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      Закона ли ви ограничава на 10 патрона ?
      Закона в Калифорния е максимално 10 заряден пълнител. За пълнители закупени преди 31 Декември 1999 годината важи заварено положение- можеш да ги ползваш /някои райони, като Лос Анджелис да речем, са забранени на 100%/. Темата е много дълга и сложна за обясняване. Много политически игри и простотии има, повечето с никаква логика, просто звучат добре... /никой не може да спре лошия да кара 3 часа до Аризона и да си закупи 30 или 100 зарядни пълнители, и да се върне в Калифорния. Законите важат за тия дето искат да ги спазват....
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • От: КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

        Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
        Закона в Калифорния е максимално 10 заряден пълнител. За пълнители закупени преди 31 Декември 1999 годината важи заварено положение- можеш да ги ползваш /някои райони, като Лос Анджелис да речем, са забранени на 100%/. Темата е много дълга и сложна за обясняване. Много политически игри и простотии има, повечето с никаква логика, просто звучат добре... /никой не може да спре лошия да кара 3 часа до Аризона и да си закупи 30 или 100 зарядни пълнители, и да се върне в Калифорния. Законите важат за тия дето искат да ги спазват....
        Значи можеш да си купиш 30 зарядни пълнители от друг щат и си законен ? А и как се доказва кога си ги купил ? То и тука ограничиха полуавтоматичното ловно до 3 патрона ама още не съм чул някой някъде да е проверявал колко ти събира пълнителя/магазина . На ловните пушки с тръбен магазин съм виждал ограничителя една шпилка 5 мм с пластмасова тапа отпред която винаги мога да извадя . За пълнителните винаги мога да си нося в джоба/раницата 30 заряден пълнител . Не че ми трябва за лов на мен лично и двата в двуцевката ми стигат . Има един стар принцип при лова ако не уцелиш с първия втория ти е пуснат от яд .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          Значи можеш да си купиш 30 зарядни пълнители от друг щат и си законен ? А и как се доказва кога си ги купил ? То и тука ограничиха полуавтоматичното ловно до 3 патрона ама още не съм чул някой някъде да е проверявал колко ти събира пълнителя/магазина . На ловните пушки с тръбен магазин съм виждал ограничителя една шпилка 5 мм с пластмасова тапа отпред която винаги мога да извадя . За пълнителните винаги мога да си нося в джоба/раницата 30 заряден пълнител . Не че ми трябва за лов на мен лично и двата в двуцевката ми стигат . Има един стар принцип при лова ако не уцелиш с първия втория ти е пуснат от яд .
          По Калифорнийски закон не можеш да си купиш пълнител над 10 заряден от където и да е. Само, че няма доказване кой пълнител от къде и кога си го купил. На практика винаги можеш да си купиш каквото си искаш от съседните щати. Пълна дивотия, ама меките китки си мислят, че така ще ограничат терористите и ненормалниците. По същата логика ключалките на пълнителите трябва да са специално за да не можеш с пръсти да си отключиш пълнителя. Джуджавката се маха за 20 секунди с права отверка. Ония сериозно си мислят, че идиота ще се съобразява с тяхните смешни правила. Педераси /в прекия и в преносния смисъл/. Лошо е когато болшинството не е минавало през казармата /справка- сегашна Европа/. Много още бомби ще гръмнат преди някои да се усетят, че със палене на свещи няма да стане...
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • От: КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
            Ей сбьрках с 2 инча баси ма като ме домьрзя да ходя да меря колко инча са 4 ребра на пикатинито............и карам на

            Я обясни тогава защо 14.5 инча ми не 16.5 или 18 примерно?Кьсата ясно за чий кьса ма дьлгата защо кьсее и тя?




            Аз мажа с грес SLIP2000 EWG всички пушки с релси,а за спусьци ползвам или тая тьнката или олиото на тия TW25B.Проблеми нямам ма и да не ги мажа пак няма да имам.Пьлнители ПМАХ 3 генерация,оригиналните на ФН и май някьде се тьркалят малко от тежките на ХК.

            За Калаша ми пратиха един на ФАБ Дифенс който според мен е извьн спецификация,как всички други 7-8 броя стоят стегнато пьк тоя лопа,не се научиха прост пьлнител да направят.В приклада влизат спокойно пьлнители ако сьм ги заредил с 9 патрона,сложа ли десетия и заключва с шут или удьр в земята,само скапания ФАБ си заключва както си трябва



            Това с прьднята го мисля още,никакви пари са в момента ма не ми го побира главата,все едно БМВ да си купя
            Стандартна дължина на М-4 при стъпка 1/7. При 62 гринов патрон мога да ползвам стандартните таблици на военните. При основен мерен прибор - оптика дава около 1 МОА на 100 м. с купешки патрони с умерено качество- което е напълно достатъчно. А язе съм нисок и дългата цев не е мойто.
            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
            No man left's behind !!!!

            Коментар


            • От: КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

              Сьщата стьпка и сьщите патрони,че на нея 55 грайн не и вьрвяли на стабилизация,но пьк всичко живо натиска на 16.5 инча тук,а и не само / уточнявам,че ние тук под 16 няма как да имаме,да не си извади окото някой с кьсата цев ....../.

              Е за това питах.За 18ка с двунога не си ли мислил?Че аз на Калаша от сега сьм му измислил и двунога,да видя на 500 метра колко е по неточен от добра 16.5 инчова цев 5.56 с 62 грейна,а двунога защото сьм кльощав и с релсите това почва да тежи


              http://www.sadefensejournal.com/wp/?p=1093

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:barrel.jpg
Прегледи:1
Размер:94.1 КБ
ID:5707785

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:barrel6.jpg
Прегледи:1
Размер:31.1 КБ
ID:5707786

              Е защо питам - принципно тоя нарез с тия патрони иска дьлга гега около 20 инча ма такива цеви трудни и скьпи,лесните и нормална цена 18.5 инча и разкрачваш калибьра до кьдето реално може.Основното защо гледам Стаер АУГ,е така под око го гледам,но и ТАВОРа имат оипция 18 инча цев / ма па те са едни снайпери,само са такива са мислени баси /.
              Последно редактирано от BENZBOSS; 25-03-16, 15:15.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • От: КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

                Бос, на Щаерите цените как са в сравнение с другите там?
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

                  Зависи с какво сравняваме,че от АРка до АРка примерно цената може да е тройна.Грубо по спомени от преди няколко дни,може да са мрьднали малко,на някои места може да са по-скьпи или обратното,а и модел до модел имат разлика в цените.

                  Калашник скапан или Сенчьри Армс примерно около 700 кинта,Юго около 1000,нашенски АРСЕНАЛ около 1400
                  АРка скапана около 700,ФН около 1200,средна хубост около 1500 и вьрха на черешката,нещо от рода на ХК5.56 около 2500
                  Булпапи - Тавор около 1800,Щаер АУГ и той толкова,бял с 18 инча цев кьса серия около 2300,ФН около 2
                  Скар 17 около 3 бона,16ката около 2600,МК20 който го чакаме ще е около 5 бимберици

                  За 1400 взимаш АК Арсенал и за около сьщите пари взимаш добра или си сьбираш много добра АРка,за двойно взимаш добра АР10,а за тройно взимаш ХК 308,булпапите ги смятай около 2 грубо.

                  Всичко това БЕЗ доработките по него,на АК примерно му вкарваш още 500-700 долара за приклад,спуськ,дулен спирач,релси.............за Тавор влизаш с пак толкова за спуськ / задьлжително /и планки за изхвьргача и гума на приклада,на СКАР си вьтре хилядарка поне ма там се купуват от добро до вьрха,че пушката го заслужава - релси,списьк,преден хват,някои сменят лоуьр и приклад / това отделно кьм цифрата,лоъьра е едни 400 кинта /,а за АРка не знам,ма няма да е по-различно от едни 500 кинта в зависимост какво гониш.Има много неща за тях и някой пьт изпадат оферти,но пак казвам - зависи какво гониш от нея и какво тьрсиш - ъпър много добьфр ще е от рода на 600 кинта да речем,айде 800 да е,а аз за тая цена много трудно намирам цев за СКАРа
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • От: КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

                    Значи не е най-скъпото Щаера (щот такава слава му се носи).
                    А то допълнително кой какво ще похарчи е безкраен въпрос.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

                      На АУГ-а фабричната оптика е с едно тлъсто кръгче в средата. Сега съм си поръчал една оптика с подобно кръгче, само че по-фино, и с променливо увеличение.
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • От: КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        Значи не е най-скъпото Щаера (щот такава слава му се носи).
                        А то допълнително кой какво ще похарчи е безкраен въпрос.

                        Щаера е грубо 1000 долара по-евтин от СКАРата в сьщия калибьр,а кьм тия 1000 ако прибава един стек цигари взимам АР15 на ФН което е доста сносна пушка та да,не е евтин ма да е скьп дума да няма,един ХК е почти двойно.

                        http://www.thetruthaboutguns.com/201...a-fn-15-rifle/

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1050575-730x486.jpg
Прегледи:1
Размер:79.5 КБ
ID:5707907

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:FN-15-target-730x460.jpg
Прегледи:1
Размер:47.1 КБ
ID:5707908
                        За харченето споменавам защото повечето от изброените от мен пушки са си мислени и сделани чисто военни и си искат тяхното.Спуська на СКАРата 16 си е за смяна почти винаги,спуська на Калаша,на Тавор и на голямата СКАРА се сменят ЗАДЬЛЖИТЕЛНО,но при Тавор приклада не се пипа / че няма приклад като хората /на СКАР няма оплаквания и е по-желание играта с него,а на калаша се сменя и той на 99% от случаите.

                        С 2 думи зависи какво искаш да правиш с пушката - ако ти трябва да е удобна с добьр спуськ,искаш преден хват или вьзможност за закачане на двунога,а и слагаш оптика то се смятат и колко идват след това като пари,че един Калаш за да го направиш като хората сьс Зенитко ресли,спуськ,преден хват,приклад,дулен спирач.......и надхвьрля цената на ЩАЕРА с около 200 кинта.На Щаера можеш малко да му барнеш спуська и това е,друго почти няма какво да му се прави и да искаш.Предлагат една цяла релса около цевта и толкоз.

                        http://www.thefirearmblog.com/blog/2...pe-measure-up/

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:002-3-convert-660x440.jpg
Прегледи:1
Размер:68.5 КБ
ID:5707902

                        И още по-кратко - няма смисьл да дадеш 3000 долара за пушка което бие на 800-900 метра,да и набиеш 2000 долара оптика на 300 долара монтаж с 350 кинта двунога,да стреляш долар на патрон и да я мьчиш с военния спуськ,щеш или не си даваш 330 кинта за спуськ.Е може да дадеш за спуськ ма да спестиш от оптика и пак се губи смисьла,може да се пробваш да минеш тьнко с монтажа,но говедото има тежьк затвор и троши оптики принципно,а и монтажите шляпат........като и нахакаш 5 бона и горница и парите за двуногата ти се виждат нормални,тях с кеф ги даваш.
                        Може да го играеш традиционалист и да плякаш Калаша как си дойде от магазина,но нито е удобен,нито е точен така / или поне аз не виждам толкова орловски / нито можеш да му прикачиш каквото и да било по него..........и се почва и там.

                        Е го наточен Щаер,едни релси има по него и това е,няма какво да му се прави повече.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:index~~element34.jpg
Прегледи:1
Размер:37.8 КБ
ID:5707903

                        http://www.steyrauga3cqc.com

                        Е го гол в трите му конфигурации,това са опциите за релси или оптика с тьпо крьгче което на 100 метра било главата на човек ако правилно помня,оптика на годините на колата ми или с 2 думи от трите варианта единия с оптикатас пада в канала веднага

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Steyr_AUG_A3_M1_F.jpg
Прегледи:1
Размер:38.7 КБ
ID:5707904

                        При положение,че цевта е 18 или 20 инча или цял хуй по-дьлга от цевта на нормална АРка то това можеш да го разкрасчиш повече и с проста 1.5 на оптиката не смятат,че е добре,някои ползват 3-10 да речем,е една наточена,но тук оптиката е повече от пушката

                        http://www.gunmart.net/gun_review/steyr_aug_z_sp/

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:B.JPG
Прегледи:1
Размер:33.9 КБ
ID:5707906

                        Като пушка обаче няма какво да и правиш,както казах пипваш малко спуська и това е,при купуване не смяташ още 1500 кинта примерно.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • От: КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

                          Ми полезния и достатъчен (за мене) тунинг на калашника излиза горе долу колкото калашника, това без оптики, лазери и/или фенери, те са си отделно ако ти трябват.
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • От: КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

                            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                            Ми полезния и достатъчен (за мене) тунинг на калашника излиза горе долу колкото калашника, това без оптики, лазери и/или фенери, те са си отделно ако ти трябват.

                            Това защото Калашника при вас е евтин или айде на нормална цена да е.Тук както казах добрия Арсенал е едни 1300-1400 долара и за да стане долу горе ОК му трябват едни 400-500 кинта.Сега ако реша да му сложа оптика 3 генерация за дьждовна вечер с нам си кой лазер и падат 5-6 бона и там.То мога да му завия и заглушител за 1000 долара,но май е добре,че тия неща в тоя скапан щат са ни забранени,че сьвсем вьтре щях да сьм.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • От: КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

                              За да е ефективен заглушителя ти трябват тежки дозвукови УС патрони . От там нататък със стандартните полза от него няма ако ще заглушителя и 100 000 долара да струва . Тези патрони от своя страна пък "увисват" с повече от 60 сантиметра на 100 метра дистанция и ти трябва или специалния мерник от комплекта или доста опит и корекция на око .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

                                При положение,че се слага на Щаера който сменя цев за секунди или на СКАРАта която иска минута за цев не е проблем- едното е за близък БОЙ,а второто ще иска и оптика за патрона и заглушителя.Аз на скарата съм с бързо Бобро,оптиката пада за секунди и се сменя с друга за още десетина.

                                Проблема- забранени са ни тук иначе да съм ги накичил като за атака .На стрелбище помагат да не гониш съседите,а не като набия половин пълнител и тия около мен са 3 крачки назад с оцъклени очи.Последния път с брата спряхме стрелбата на втория пълнител,неудобно някак си 12 ленти нас да чакат,момиченца,старци......те гледат странно къв е тоя топ ма като няма как да му навъртя един заглушител и сменихме стрелбището.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X