Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

    От утре всички терористи с такива калашници...
    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

    Коментар


    • #17
      От: КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
      А знайно е. От глупост може и

      Това на мечка лие? Мисля, че знаеш защо питам.
      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
      Телефон - в профила!

      Коментар


      • #18
        От: КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

        В някой от оръжейните форуми тук в БГ бях чел за подобен случай с ловна карабина арсенал слр. Проблем там имаше пак с незаключване, но доколкото си спомням беше свързано нещо с премахнати части, че нали СЛР-а е само на единична. Просто може би има по занижено качество в някои партиди по съвременна продукция. Аз тогава като го четох, си правих експерименти с моя, но не успях да стигна до такова нещо. Явно някакъв дефект заедно със заниженото качество и се получава и това.
        Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
        http://www.facebook.com/JeepBG
        LZ1GGC

        Коментар


        • #19
          От: КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

          Не бе, мечока си е жив и здрав, още се срещаме. Това после го донесе в кръчмата мечката. Ченгетата я замотали в Пирогов като довлякла оня. После май му дадоха нещо за изнасилване, ама щото мечока се беше напил, и се заяждаше с ранените.

          Такъв отказ, в това устройство, става по единствена причина. Китайско производство - мюсулманска експлоатация.
          Мразя дискриминацията по расов и религиозен признак!

          Коментар


          • #20
            От: КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

            [


            Като собственик на цивилните варианти и на АК47 и на М16 не мисля, че повечето митове за тях са оправдани.
            Нито АК47 е чак толкова надежден и непретенциозен към поддръжка, нито М16 засича толкова лесно.
            Последно редактирано от derhunter; 17-12-10, 21:38.

            Коментар


            • #21
              Re: КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

              Ta kaaaaa, в ръцете на арабина АК-то здаде багажа!Путин е негър,а пък Обама е Финландец по бащина линия.И така приятели, обърнете внимание на този така наречен АК.Вижте най-напред ростоянието от основанието на мушката до началото на газовата камера.След това вижте полуложата има ли я, няма ли я ?Най-накрая пушкалото се чупи там кадето никога не се чупи АК и то47 -ЦЕВНАТА КУТИЯ!!Повярвайте ми аз знам какво се чупи и след какво се чупи!!
              Если запрещено, а тебе очен хочется - тагда можно!

              Коментар


              • #22
                От: КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

                С оръжията стават гафове. Преди години тествах патрони 30-06 със ZKK-600. При 3-тия изстрел стана мощна екслозия и откатът ме хвърли по гръб. Дястата половина на лицето ми беше в кръв, само окото беше здраво - предпазил го е затворът на пушката.
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • #23
                  Re: КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

                  Гафове стават, спор няма.Виждал съм пръсната цев, виждал съм забравено зашплентоване на цевта към кутията-тогава стана нещо подобно, но излетя само цевта а тук се вижда /според мен/ кутията се раздели на две.Виждал съм забравен протривател в цевта и резулата при истел е-пръсната цев и" заварен" затвор за цевната кутия.При АК47 цевната кутия се "дяла или копае " от от цяло парче стомана.Дори при АК 74 където кутията е от стоманизирана ламарина това е невъзможно.Ами не знам с каква цел е правен клипа ама няма нищо истинско!
                  Если запрещено, а тебе очен хочется - тагда можно!

                  Коментар


                  • #24
                    От: КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

                    Айде... Стоманизираната ламарина и стоматизираната тел са някакви дюлгерски термини и нямат място в инженерна тема. Това не е като стоманизирания чугун, който има смисъл.

                    Кутиите на първите АК-47 са се изработвали чрез листово щамповане, но поради големия брак на заварките са се принудили да минат на много по-нетехнологичната обработка чрез стружкоотнемане - фрезоване след обемно щамповане (дялане и копане за някои), което здраво забавя и оскъпява производството. Тази технология е компромисна и в разрез с принципите на масовата производство, но използвана заради изобилието от металорежещо оборудване във военните им заводи. Така закрепят положението до 59-а, когато вече всички проблеми със заварките са преодоляни и окончателният вариант е означен като АКМ и именно той е приет на въоръжение при нас. Щампованатна кутия се различава и с просто око, но даже и отдалече в силуета АКМ се познава по характерния дулен компенсатор. АК-74 си е със щампована кутия от самото начало и принципните разлики с АК-47 са основно боеприпасът и различният и несравнимо ефективен дулен компенсатор.

                    За най-здраво не знам кой какво е казвал. Факт е, че класовете на точност и допуските му са щедри, поради което прощава много издевателства. Здравината освен от конструкцията, зависи и от технологията на производство и от материалите, поради което има и големи пръчки сред семейството на АК-47.Българското производство действително беше солидно и като цяло превъзхождаше ижмашовското - не щото там са смотани, а защото ги устройваше.

                    Коментар


                    • #25
                      Re: КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

                      Така е Фюрер, и стоманизираната ламарина,и дялането, и копането, и хубавата тема която разви върху АК, всичко е вярно.Мисля че този форум е направен по-вече за развлечение отколкото това да показваме кой какви технически познания има.Напиши си мнението по темата.С риск да те обидя-сигурно стажа който имам в произвотсвото на АК е по- вече от годините ти.
                      Последно редактирано от ИЖ120; 23-01-11, 19:17.
                      Если запрещено, а тебе очен хочется - тагда можно!

                      Коментар


                      • #26
                        От: КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

                        Няма с какво да ме обидиш. Твоя стаж и моите познания настрана, някой по-незапознат ще приеме написаното от теб за чиста монета и че "истинските" автомати се дълбаят от цяло парче джелязо, каквито лаишки становища неведнъж съм чувал. Хората не са виновни - тази тема им е екзотична, обаче ти да я подхранваш, щото тук се пишело за развлечение, а правдоподобното мнение е "показване на технически познания"...

                        Коментар


                        • #27
                          От: КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

                          И само да вметна -Калашниците дето са масови в Ирак примерно (незнам къде са правени) цевната им кутия е направена от ламарина 0.5 (мах 1 mm).Какъв е състава на метала незнам,но като автомата се подпре на стена и се удари с крак се огъва -пробвано.Дори от изпускане върху камък може да се получи такава подбитос,че да не може да се движи свободно затворната рама -имаше подобни оплаквания от иракски войници.
                          Като разгледаха нашия първо върло го харесаха,след малко обаче им се видя много тежък -ламаринения "на око" тежи към 100-200 гр. по-малко.

                          Коментар


                          • #28
                            Re: От: КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

                            Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                            Няма с какво да ме обидиш. Твоя стаж и моите познания настрана, някой по-незапознат ще приеме написаното от теб за чиста монета и че "истинските" автомати се дълбаят от цяло парче джелязо, каквито лаишки становища неведнъж съм чувал. Хората не са виновни - тази тема им е екзотична, обаче ти да я подхранваш, щото тук се пишело за развлечение, а правдоподобното мнение е "показване на технически познания"...
                            Ппиемам критиката.Явно наистина е по-добре да наричаме нещата с истинските им имена и жаргона няма място във форума.В момента на така нареченият автомат "Арсенал" цевната кутия се фрезова от монолитен блок стомана 40x.Преди распада на Варшавският договор всяка държава от соц.лагера /с малки исключения/ произвеждаше АК и всяка беше вмъкнала малки изменения.Не знам дали е било политика или указание СССР, но например румънския АК/мисля и на ГДР/ имаха ръкохватка на ложата а пък сърбите правеха едни по-дълги огнеприкриватели ли бяха или дулни компенсатори, не знам не съм виждал от близо такъв.В България обаче, се спазваше стриктно технологията от СССР и с годините в тези произвотства дори се появиха и "русизми"/някои думи или технически изрази се говореха на руски че и до сега/.А това че нашите изделия по-надежни и с по-добро качество от Ижевските е вярно.Сигурно учасниците във форума си мислят че това е легенда, но е така.Май много се отплеснахме от темата?
                            Последно редактирано от ИЖ120; 24-01-11, 11:10.
                            Если запрещено, а тебе очен хочется - тагда можно!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Re: От: КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

                              Първоначално публикуван от ИЖ120 Преглед на мнение
                              Ппиемам критиката.Явно наистина е по-добре да наричаме нещата с истинските им имена и жаргона няма място във форума.В момента на така нареченият автомат "Арсенал" цевната кутия се фрезова от монолитен блок стомана 40x.Преди распада на Варшавският договор всяка държава от соц.лагера /с малки исключения/ произвеждаше АК и всяка беше вмъкнала малки изменения.Не знам дали е било политика или указание СССР, но например румънския АК/мисля и на ГДР/ имаха ръкохватка на ложата а пък сърбите правеха едни по-дълги огнеприкриватели ли бяха или дулни компенсатори, не знам не съм виждал от близо такъв.В България обаче, се спазваше стриктно технологията от СССР и с годините в тези произвотства дори се появиха и "русизми"/някои думи или технически изрази се говореха на руски че и до сега/.За това че нашите изделия по-надежни и с по-добро качество от Ижевските е вярно.Сигурно учасниците във форума си мислят че това е легенда, но е така.Май много се отплеснахме от темата?ДА
                              Ни най-малко не си се отплеснал от темата, иде реч все пак за качеството на АК. За легендата и качеството на нашето производство най-добре ще ти кажат търговците. В началото на т.н. "демокрация" едни хубавци отказаха огромно количество боекомплекти само защото бяха руски. Търсеха наши и бяха готови да вдигат цена!
                              Относно произвежданите от други държави по соца, най-дълги, поне визуално бяха румънските според мен.Държал съм два вида югославски и не бяха различни от стандарта с едно изключение което аз поне забелязах- имаше втори ключ на кутията. Унгарските изглеждаха доста различни, поне това което аз съм виждал, с едни бакелитени приклади и ръкохватки. Черни. ГДР-ейските не всички имаха ръкохватка на ложата.
                              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                              Коментар


                              • #30
                                От: КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

                                Като говорим за версии на производителите от ВД и Китай, има и други - през 1960та, финландците пускат копие по-добро от оригинала - РК60, който е пречертан от полското производство, но с по-високо качество и точност и в оригиналния калибър. Така и влиза на въоражение, къде остава към момента. На негова база пък, в Израел правят Галил, но вече в натовски калибър, който е приет на въоръжение в 30тина държави и едно от най-добрите изпълнения на тази схема.

                                На едно място даже западняците бяха на писали - Open source оръжието, което завладя света.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X