Обява

Свий
Няма добавени обяви.

HiLux - размери на гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • HiLux - размери на гуми

    понеже съм нов във форума не съм сигурен дали тук е правилото място за вупроса ми.
    понеже сега си взимам HILUX може и някои които има такв пикап да ми каже какъв е максималния размер на гуми които мога да сложа понже сега е с 205/16.

  • #2
    От: размер на гуми за HILUX

    аз карам с 225 16 и мисля да слагам 245 75 16

    Коментар


    • #3
      От: размер на гуми за HILUX

      Това ли е максимума които моЖе да се сложи, без да се пипа по окачването.

      Коментар


      • #4
        HiLux - размери на гуми

        Здровеите Колеги тук има само TOYOTA и понеже аз си купувам HILUX тези дни и се интерисувам какве е най - голямата гума която може да се слаже без да се вдига колата защото сега и с 205Х16 а и мисля че ще се вдигне още малко
        Благодаря предварително

        Коментар


        • #5
          От: HiLux - размери на гуми

          Какъв модел HILUX ???
          offroad фен
          1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
          TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

          Коментар


          • #6
            От: HiLux - размери на гуми

            Това е последния с удължена кабина 2.5 D4D които беше на промоция в ТМ Ауто. Просто е с малки гуми и искам да разбера какъв е максималния размер които мога да слажа защото от Тойота на казват защото съм щял да наруша центъра на тажестта и било опасно. А главно го взимам за лов и за работно магаре.

            Коментар


            • #7
              От: HiLux - размери на гуми

              не може никои да не знае какъв е максималния размер които мога да сложа

              Коментар


              • #8
                От: HiLux - размери на гуми

                На моя сложих 31х10.5х15 и влезнаха без проблем. Значи някъде 245/75/16 трябва да са ти ОК.Мисля обаче че ще ти трябват и други джанти
                offroad фен
                1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                Коментар


                • #9
                  От: размер на гуми за HILUX

                  Мооите кални гуми са 235/85/16 и влизат точно. По-големи няма да влязат. Те и тия ми изпокъртиха подкалниците...
                  "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                  Gabriel Garcia Mаrquez

                  Коментар


                  • #10
                    От: размер на гуми за HILUX

                    Аз също карах известно време със стандартно окачване и гуми в размер 235/85/16, но бях сменил предната броня с доста по- изрязана и махнах подкалниците, т.к. гумите опираха в тях.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0605.jpg
Прегледи:1
Размер:186.1 КБ
ID:5233692
                    Toyota Hilux 2,5D4D

                    Коментар


                    • #11
                      Въпрос за гуми за Hilux 2007

                      Колеги,ако някой знае,да ми каже проблем ли ще е да се сложат гуми 17"/265/65 на Hilux.Притеснявам се да не опират предните при завиване...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за гуми за Hilux 2007

                        Максималното, което аз карам моя Хайлукс 2009 г. е 235/85/16, което 80,59 см. диаметър
                        Твоите 265/65/17 са с диаметър 76,46 (ако не бъркам в сметките някъде). По-ниски са с малко над 4 см.! Според мен няма как да ти опират, въпреки, че има малък риск, защото са по-широки.
                        За сравнение оригиналните размери гуми (255/70/15 и 205/80/16) са с диаметър около 73,5 см и остава прилично място около тях.
                        Всички тия сметки, за да ти кажа, че най-хубаво да идеш да ти пробваш някъде, преди да ги купуваш, аз така направих с моите.
                        "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                        Gabriel Garcia Mаrquez

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за гуми за Hilux 2007

                          моите са 265/70/17 и не опират така че слагаи ги .
                          Гората ражда хора полето тикви !

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос за гуми за Hilux 2007

                            Мерси колеги за инфото!Слагам ги!

                            Коментар


                            • #15
                              От: HiLux - размери на гуми

                              Да попитам и аз , за Хайлукс след 2005 г. , D4D , 2,5 мотор , с 2 инча лифт кои са най - високите 15 цолови гуми , които може , или някой е сложил без да се налага рязане на ламарини и брони , без проблеми за трансмисията , и евентуално какви фланци ( като дебелина ) се налага да се монтират ? Оригиналните гуми са 255/70/15 . Иначе се насочвам към 31/10,5/15 като е написано по-горе .
                              Последно редактирано от gy6ter; 10-12-18, 16:01.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X