Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да определим дали ламбда сондата работи с помощта на мултицет?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Как да определим дали ламбда сондата работи с помощта на мултицет?

    Ясно
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

    Коментар


    • #47
      От: Как да определим дали ламбда сондата работи с помощта на мултицет?

      А за ламбди без отопление същите стойности на напрежението ли важът?
      Кольо Динев

      Коментар


      • #48
        От: Как да определим дали ламбда сондата работи с помощта на мултицет?

        Отоплението е първоначално, после тя си е гореща - същите параметри са валидни и за сонди без отопление, т.е. мудни ли са или не.

        Коментар


        • #49
          От: Как да определим дали ламбда сондата работи с помощта на мултицет?

          Днес мерих напрежението на отоплението на ламдата и таратанци... без контакт, на контакт при запален двигател между А и B краче няма никой... Масата я има, а + не. Странното е, че на третата жица за сигнала излиза колебаещ се 0.7в. а при подаване на газ отива към 0.1-0.2... Има ли връзка това отопления с топлия мотор, демек нещо да го управлява, или постоянно трябва да имам 12 волта на двете крачета? Като дръпна кабела на ламдата при работещ мотор нямам никаква промяна в работата на мотора, възможно ли е да е натрупал грешка с експериментите преди това и сега да трябва да го ресетна? Благодаря!
          ОФА КБ X20SE + метан

          Коментар


          • #50
            От: Как да определим дали ламбда сондата работи с помощта на мултицет?

            Ако теснолентова сонда, не се мери напрежение, а колко пъти в секунда скача напрежението. С повечето обикновени мултицети не става. Трябва такъв с барграф отдолу. Колко пъти в секунда обаче трябва да скача не помня. В сервизнто ти ръководство трябва да пише.

            Ако широколентова вече може да се мери напрежение, ама ако иде реч за това на аватара ти - надали е тоя случая.

            За отоплението - има много решения. Понякога е постоянно, понякога само докато загрее, понякога изобщо го няма. Ако собдата е някъде близо до изходящия колектор, би трябвало да работи и без отопление. Просто и трябва малко време да сгрее. Има сонди с 1,2,3,4 жици - твоята с колко е?
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #51
              От: Как да определим дали ламбда сондата работи с помощта на мултицет?

              Моята е с три жици и се намира доста след колектора, преди катализатора. Когато беше по-студено времето колата палеше от 2-ри, 3-ти път и бе доста мудна в началото докато позагрее. Сега, като е по-топло пали почти от първият път, като пак има лека мудност. Датчиците за температура на въздух и вода са наред.
              ОФА КБ X20SE + метан

              Коментар


              • #52
                От: Как да определим дали ламбда сондата работи с помощта на мултицет?

                Еми премери консумацията на отоплението. Премери и дали стигат 12 волта до там. Ако при откачен от компютъра кабел сондата трупа 0.7 волта, значи че не е съвсем умряла. При закачен трябва да скача некъде между 0.2 и 0.7 волта примерно веднъж в секунда или повече. Това при включено и работещо отопление.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #53
                  От: Как да определим дали ламбда сондата работи с помощта на мултицет?

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Еми премери консумацията на отоплението. Премери и дали стигат 12 волта до там. Ако при откачен от компютъра кабел сондата трупа 0.7 волта, значи че не е съвсем умряла. При закачен трябва да скача некъде между 0.2 и 0.7 волта примерно веднъж в секунда или повече. Това при включено и работещо отопление.
                  Ще премеря при студен двигател, както пишат хората в Аутодата, защото при работил 2-3 минути няма никой на захранването на отоплението... Иначе при откачен кабел трупа 0.4в. Иначе като цяло колата все страда от богата горивна смес...
                  ОФА КБ X20SE + метан

                  Коментар


                  • #54
                    От: Как да определим дали ламбда сондата работи с помощта на мултицет?

                    Топъл двигател, студен двигател... +12 волта към ламдата няма. Почвам да ровя по схемите да видя да не би компа да управлява отоплението на база информацията от датчика на антифриза.
                    ОФА КБ X20SE + метан

                    Коментар


                    • #55
                      От: Как да определим дали ламбда сондата работи с помощта на мултицет?

                      По-скоро нейде го няма бушончето. Понякога отоплителните елементи на сондите изгарят и правят късо съединение, то бушончето затова е там.

                      Контрол на отоплението откъм компютъра, изобщо имат широколентовите сонди каквато тази не е. Включва се или заедно с бензиновата помпа, или още при подаване на контакт, или веднага след запалване и не се изключва докато не се изгаси двигателят. За температурата се грижи съпротивлението на нагревателя - като е горещ, съпротивлението е голямо и протича малък ток, а като е студен - малко и грее силно. Примерно почва от 3-4 ампера и слиза до под 1 ампер при достигане на нормална температура.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Как да определим дали ламбда сондата работи с помощта на мултицет?

                        Благодаря за разяснението, Ясене! За съжаление най-четливата схема е за бензинова Фронтера А, без да е ясно точно, какъв мотор, но като цяло си мисля, че е едно и също. Релето на бензиновата помпа пуска + и на ламдата. Странното е, че между релето и помпата има бушонче, а към ламдата е директна връзката. Ще поровя при бушончетата в двигателният отсек, там схемата указва местонахождението на предпазителя на помпата, може пък моят модел да има отделен и за ламдата, ако ли не... ще се пуска нова жица май А иначе нагревателя отдава същото съпротивление, каквото е описаното за тест в Аутодата...
                        ОФА КБ X20SE + метан

                        Коментар


                        • #57
                          От: Как да определим дали ламбда сондата работи с помощта на мултицет?

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020572.jpg
Прегледи:1
Размер:144.0 КБ
ID:5594906
                          Всеки мери ламбдата с каквото има под ръка.Съгласен съм "принципно",че информативни "данни" се получават с обикновен мултицет,а ако има "аналогов барграф" се вижда и някаква "скорост на опресняване"(амперклещите и зелената тухла са с барграф).По-"нагледна" информацията дават "светещите джижавки" и веднага се вижда освен осреднената стойност и скоростта. Анализ на сигнала "по форма" става с осцилоскопа. За ежедневните нужди най -удобен е "лабда тестера"(лично мнение).
                          -Като имам предвид как "кичим" различни уредчета по колите,не е лошо да се сложи и диоден индикатор(светеща дрънкулка),който не замества напълно "сервизната апаратура", но дава достъпна информация.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Как да определим дали ламбда сондата работи с помощта на мултицет?

                            Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                            Всеки мери ламбдата с каквото има под ръка....
                            Благодаря за инфото! Мернах някъде в нета схема на мигащата джиджавка с един чип и още двайсетина елемента, и мисля в свободно време да си сглобя подобна за да знам, какво е положението при мен.
                            ОФА КБ X20SE + метан

                            Коментар


                            • #59
                              От: Как да определим дали ламбда сондата работи с помощта на мултицет?

                              Здравейте!
                              Изчетох цялата тема, но въпреки това не мога да преценя дали сондите на моят автомобил работят нормално. Не съм закачал мултицед, защото в момента нямам условия да го направя, но с програма за диагностика се получи по-добре. Направих клипче от което идеално се вижда какво е напрежението и на двете сонди при загрял автомобил и с промяна на оборотите. Не можах да разбера дали и двете трябва да си променят напрежението както прави първата. Нямам представа софтуера, коя брои за първа и коя за втора. В момента нямам условия да ги изключвам за да разбера коя коя е. Автомобила е Honda Jazz 2002 г. 1,4; 83 к.с. На таблото не ми свети чека, че има някакъв проблем. Молбата ми е ако някой може да ми каже нормално ли е това, което се вижда на клипа защото времето ме притиска и ако има нещо да го отстранявам навреме? Втората сонда (по принцип втората, която е на самия изход независимо на каква кола) състоянието на катализатора ли следи и има ли роля в обогатяването на сместа?
                              Гадният шум е от ехото, което се получи в гаража.

                              https://www.youtube.com/watch?v=1Gn048uN-EU


                              Знам, че не е Offroad автомобил и Opel, но виждам, че има компетентни хора, които могат да ми отговорят. Aко модератора прецени, че поста ми не е за тук него го изтрие.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Как да определим дали ламбда сондата работи с помощта на мултицет?

                                Като за начало кажи какъв е проблема, та те съмняват сондите.

                                С мултицет няма какво да гледаш - ако съдим по диагностиката изглежда сондите ти са широколентови - ще видиш това, което диагностиката показва. Но пък комп с такива сонди поне се лъже по-лесно (или поне така си мисля), ако тръгнеш да махаш катализатори и прочие някой ден.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X