Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Звярът на Коста проходи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Звярът на Коста проходи

    Здравейте, искам да ви направя съпричастни на първото излизане от гаража на Звярът на Коста.
    Както много от вас знаят Коста, провокиран от състезанието в Лазарово 2008г., и изпълнен с жал към "немската" си Газка реши да си направи джип за хард разходки и любителски траялни състезания. И така проектът стартира точно преди една година, като четири месеца Коста го мотаха тенекеджии и той успя да започне реално работа през март 2010г. Идеята е джипът да е изграден с възможно най-много руски части, като се запази излъчването на Газ-69. Избран бе двигател V8 от Газ-53 куплиран с Уазкови скорости и раздатка (всички нови от магазина).
    Джипът е проектиран да има два завиващи моста, самоблокиращи диференциали (БТР) и четири дискови спирачки(Газела).



    Задният завиващ мост има три положения на работа: изключен, завиващ противоположно на предния, завиващ в посоката на предния. Трите положения се сменят електрически от кабината. Двата моста се задвижват от хидравлика от Газ-66.


    За преодоляване на отвесни препятствия муцуната е скъсена и отпред е използвано окачване от Втората Световна война на газ-67. Ето ги и двойните полуресьори:
    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

  • #2
    От: Звярът на Коста проходи

    Амортисьорите са от Зил-157. Радиаторът е преоразмерен, като е избран такъв от Зил130 и е изнесен зад кабината. Целта е постигане на равно натоварване на двете оси, но това още не е проверено на кантар.
    И така вчера( 23.11.2010г) изкарахме машината на двора и я покарахме в двора и около къщата. Впечатленията са положителни! Двигателят не дава да го пипнеш, радиусът на завой е много малък, спирачките коват, воланът се върти нормално.





    Гумите са 9х16 Видахим:



    Разбира се има още работа по машината- ролбари, предно стъкло, чистачки, но важното е, че му се вижда края....

    п.п. Извинявам се за снимките, но имах само телефон в мен.
    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

    Коментар


    • #3
      От: Звярът на Коста проходи

      Страхотна машина заслужава усилията и средствата вложени в нея.Кога ще я видим в действие?

      Коментар


      • #4
        От: Звярът на Коста проходи

        Бях чул за проекта от автора му миналата година на състезанието в Тетевен и очаквах с интерес резултата, а той е отличен.
        Чакаме още инфо и да го видиме в действие.
        Life is too short to drive dull cars!

        Fight global warming !
        ... turn on your A/С !

        Коментар


        • #5
          От: Звярът на Коста проходи

          Първоначално публикуван от eti Преглед на мнение
          Страхотна машина заслужава усилията и средствата вложени в нея.Кога ще я видим в действие?
          Коста смята да направим официален "прощъпулник" на 5.12.2010 на трасето до Нови Искър. Ще покараме, ще хапнем, ще пийнем, ще си побъбрим...
          Всички са поканени.
          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

          Коментар


          • #6
            От: Звярът на Коста проходи

            Бих дошъл с удоволствие ... има доста време дотогава.
            Life is too short to drive dull cars!

            Fight global warming !
            ... turn on your A/С !

            Коментар


            • #7
              От: Звярът на Коста проходи

              Поздрави на Коста за уникалната машина! Ако имам възможност ще дойда на 5.12. за първите тестове!
              ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
              Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

              Коментар


              • #8
                От: Звярът на Коста проходи

                Браво!Виждал съм го проекта някъде по средата,но сега вече се движи,поздравления!Специални поздрави на Коста за неговото усърдие,труд и средства в реализирането на този страхотен проект!
                Сега като гледам предното окачване ми се струва,че голям минус за него ще са малките ходове.Но пък има и голямо предимство,че ще има много хубав ъгъл на атака и ще може да катери почти вертикални стени!
                ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

                Коментар


                • #9
                  От: Звярът на Коста проходи

                  Браво Коце !!! Наистина е уникална !!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Звярът на Коста проходи

                    Невероятна джипка!Браво!
                    0осем9осем7шест0осем7едно
                    Миро

                    Коментар


                    • #11
                      От: Звярът на Коста проходи

                      Браво , това мога да кажа за труда , и уменията на Коста. Най-много ме кефи задния мост дето е преден. За съжаление няма да мога да дойда да я видя на живо , защото организират едно състезание в БУРГАС и ще пробвам да счупя джипката.
                      Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                      Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Звярът на Коста проходи

                        Пожелавам ти успех на състезанието! За виждането не се притеснявай, Коста твърди, че като я подкара няма да слиза от нея. Ще я видиш на следващата клубна среща.
                        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Звярът на Коста проходи

                          Е този звяр направо ме уби със сигорност ще доида на 5ти.
                          [SIZE=4][COLOR=red]Искам България чиста[/COLOR][/SIZE]

                          Коментар


                          • #14
                            От: Звярът на Коста проходи

                            Много хубава джипка!Браво на колегата..
                            За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                            Honda Dominator 650
                            088ЧЧ93979-->Борис
                            0878956Ч38-->Борис

                            Коментар


                            • #15
                              От: Звярът на Коста проходи

                              Браво на Коста,машината е уникална-изпипана е както си трябва.Поздрави и да се обадите като идвате!
                              0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X