Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой джип може да тегли най-много ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Кой джип може да тегли най-много ?

    По спомен, пчелите се превозват плавно и спокойно, на черен път бавно, за да не ги изпомачкат рамките при сътресенията. От тази гледна точка бих заложил на Патрула, просто ми е по-близо до идеята за "трактор". За ежедневна кола обаче не знам доколко ще ти пасне.
    Toyota Land Cruiser BJ70 1985
    Lexus LS430

    Коментар


    • #32
      От: Кой джип може да тегли най-много ?

      И аз,бих заложил на патрола.Също се занимавам малко с пчеларство и кошерите ги транспортирам с джипката газ-69,по два вътре в нея и на ремаркето колкото дойде.Имам от миналата година и Дефендър 90,но вътре е по-къс от текезесарката.Патрола мисля че ще е по-добре.Приемуществото на текезесето е само че струваше 1000лв.Другото е минус,не става за джип на пътя.

      Коментар


      • #33
        От: Кой джип може да тегли най-много ?

        Почетах из нета и от прочетеното мисляда се насоча към паджерото защото бил по комфортен за асфалта .Според вас къкъв мотор да търся 2.5 или 2.8

        Коментар


        • #34
          От: Кой джип може да тегли най-много ?

          Фронтера също ще ти свърши работа. А и цената й е добра. Според клипа, който си показал, всеки джип с теглич е ОК. Единственото важно условие, което ми хрумва, е че трябва да има бавни скорости.
          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

          Коментар


          • #35
            От: Кой джип може да тегли най-много ?

            Впредвид състоянието на нашата Държава......Бух препоръчал Дълга База....Задължително Бензин/Газ и задължително 6-так!
            Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

            Коментар


            • #36
              От: Кой джип може да тегли най-много ?

              Като става въпрос за теглене не бива да се споменават глупотевини от сорта на теглене на самолети или локомотиви. Тях и хора съм виждал да ги дърпат. Трябва да се разбира закачане на ремаркето в София например и тръгване за Варна. При ремаркета без спирачки който и да е джип по закон не може да тегли повече от 750 кг. При ремаркета със спирачна система водещия критерий е теглото на теглещата машина. Мощността е второстепенен фактор и се отразява само на максималната скорост. В този смисъл колкото е по-тежък джипа или пикапа толкова по тежко ремарке може да тегли. Дали е 6-так, дали е бензинов или дизелов или е двицилиндров на газ няма никакво значение.

              Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
              Впредвид състоянието на нашата Държава......Бух препоръчал Дълга База....Задължително Бензин/Газ и задължително 6-так!
              Ако вземат та те послушат теб целия тежък транспорт трябва спешно да си демонтира дизеловите двигатели и да си монтира бензинови 6-таци и газови инжекциони Ако смяташ че бъркам то ще се наложи да обясниш като защо превоза на товари до 2-3 тона трябва да се прави с бензинови шестаци, а от 2-3 тона нагоре с дизелови 4-таци, 6-таци, 8-маци или 12-таци
              Последно редактирано от elbgt; 28-01-12, 08:27.
              My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

              Коментар


              • #37
                От: Кой джип може да тегли най-много ?

                Благодаря ви много за мненията.За сега се спрях на паджеро 2.5 .В мобилето е пълно с тях но са десен волан и автомат което мен лично не ме устройва.

                Коментар


                • #38
                  От: Кой джип може да тегли най-много ?

                  Първоначално публикуван от ludiqmaks Преглед на мнение
                  Благодаря ви много за мненията.За сега се спрях на паджеро 2.5 .В мобилето е пълно с тях но са десен волан и автомат което мен лично не ме устройва.
                  Вземи си автомат - няма да сбъркаш! За десния волан също - цената е на половина, а колата си е същата, че и по добра, ако е за японския пазар!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Кой джип може да тегли най-много ?

                    Рьчка,дизел,дьльг,тежко и с голяма кубатура.После гледаш охлаждане на мотор,трансмисия и масло и спирачки.

                    Това са задьлжителните ЗА МЕН неща ако ще тегля.Става и с друго - голям бензинов автомат Американец,но е друга бира там.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #40
                      От: Кой джип може да тегли най-много ?

                      Първоначално публикуван от ludiqmaks Преглед на мнение
                      Благодаря ви много за мненията.За сега се спрях на паджеро 2.5 .В мобилето е пълно с тях но са десен волан и автомат което мен лично не ме устройва.
                      Ако ще вземаш Паджеро - вземи си 2,8! Разликата във вървенето и моженето е голяма въпреки малката разлика в кубатурата, а и разхода в твоя случай ще е по-малък, което при сегашните цени на нафтата би трябвало да е определящо, щом става дума за бизнес.

                      Поздрави

                      Коментар


                      • #41
                        От: Кой джип може да тегли най-много ?

                        А и мотора го водят по-правилния за Паджеро
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #42
                          От: Кой джип може да тегли най-много ?

                          http://remarketa.bg/wp-content/uploa.../Tabl_ADAC.pdf

                          В този сайт има инфо,кой колко му дават по талон да тегли.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Кой джип може да тегли най-много ?

                            Полезна таблица потвьрждаваща истината,че един клас автомобили теглят един и сьщ максимален товар без значение на мотора или спирачките.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #44
                              От: Кой джип може да тегли най-много ?

                              Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                              Ако ще вземаш Паджеро - вземи си 2,8! Разликата във вървенето и моженето е голяма въпреки малката разлика в кубатурата, а и разхода в твоя случай ще е по-малък, което при сегашните цени на нафтата би трябвало да е определящо, щом става дума за бизнес.

                              Поздрави
                              Искаш да кажеш че 2.8 гори по малко от 2.5 .Искам да поясня че с ремаркето ще минавам около двеста километра в годината през останалото време ще ходя на работа с нея и за това гледам да е с по малкия двигател и да е ръчна кутия заради разхода и по ниския данък,аз не съм съзтезател по пътищата и затова мисля за 2,5 мотора

                              Коментар


                              • #45
                                От: Кой джип може да тегли най-много ?

                                Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                                Веднъж видях къс Патрол Y60 2800TD на една строителна борса как му натовариха три палета тухли четворки на платформа за коли!!!С учудване попитах собственника каво е решил да прави с животинчето....а той..няма страшно това ми е третия курс за днес!?!
                                Колега един приятел от години ползва един Патрол 3.3 тд , като вади картофите си дърпа 4-тонно ремарке пълно до горе . И не един път а вече 5-6 години .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X