Обява

Свий
Няма добавени обяви.

АХ ТОЗИ ЛАГЕР НА ПОЛУОСКАТА - ПОМОЩ ???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: АХ ТОЗИ ЛАГЕР НА ПОЛУОСКАТА - ПОМОЩ ???

    втулката се махва на струг

    Коментар


    • #32
      От: АХ ТОЗИ ЛАГЕР НА ПОЛУОСКАТА - ПОМОЩ ???

      Защо на струг?
      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

      Коментар


      • #33
        От: АХ ТОЗИ ЛАГЕР НА ПОЛУОСКАТА - ПОМОЩ ???

        Не знам защо на струг но заради това мнение видях темата и тръпки ме полазиха. Мойто Паджеро беше с конусни лагери затворени навътре и парче между полуоските. Така левия лагер е упора на десния и обратно. Регулират се с подложни пластини. Как става номера като резнеш полуоската с флекса....
        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
        Към модераторите-А изтрийте го сега.
        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

        Коментар


        • #34
          От: АХ ТОЗИ ЛАГЕР НА ПОЛУОСКАТА - ПОМОЩ ???

          Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
          Не знам защо на струг но заради това мнение видях темата и тръпки ме полазиха. Мойто Паджеро беше с конусни лагери затворени навътре и парче между полуоските. Така левия лагер е упора на десния и обратно. Регулират се с подложни пластини. Как става номера като резнеш полуоската с флекса....
          Не само твоето Паджеро е така, но хората явно са над тези неща...
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #35
            От: АХ ТОЗИ ЛАГЕР НА ПОЛУОСКАТА - ПОМОЩ ???

            Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
            Не знам защо на струг но заради това мнение видях темата и тръпки ме полазиха. Мойто Паджеро беше с конусни лагери затворени навътре и парче между полуоските. Така левия лагер е упора на десния и обратно. Регулират се с подложни пластини. Как става номера като резнеш полуоската с флекса....
            Както го обясняваш, нещо не си го представям. Къде е това парче между полуоските? По средата на дифа ли?
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #36
              От: АХ ТОЗИ ЛАГЕР НА ПОЛУОСКАТА - ПОМОЩ ???

              За различни неща си говорите...
              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

              Коментар


              • #37
                От: АХ ТОЗИ ЛАГЕР НА ПОЛУОСКАТА - ПОМОЩ ???

                Колеги тая тема е от преди 3 години колегата е новобранец и си е писал без да знае че темата е стара
                Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

                Коментар


                • #38
                  От: АХ ТОЗИ ЛАГЕР НА ПОЛУОСКАТА - ПОМОЩ ???

                  Лагерите на задните полуоси на Паджерото са конусно ролкови (по един от всяка страна, а не два един срещу друг)) и са зависими един от друг, точно както казва Вальо.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #39
                    От: АХ ТОЗИ ЛАГЕР НА ПОЛУОСКАТА - ПОМОЩ ???

                    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                    Лагерите на задните полуоси на Паджерото са конусно ролкови (по един от всяка страна, а не два един срещу друг)) и са зависими един от друг, точно както казва Вальо.
                    Да разбирам ли от думите ви ,че полуоските се допират челно една в друга?
                    Това според мен е невъзможно, защото при завой биха се търкали без челен лагер.
                    Освен това какво става при температурни линейни разширения. Когато на един вал има два лагера винаги единия се освобождава аксиално, за да може да се разширява (удължава/скъсява вала).
                    Пък знам ли!?
                    LZ5ZI qth HASKOVO
                    Pajero II GLS 3000 V6

                    Коментар


                    • #40
                      От: АХ ТОЗИ ЛАГЕР НА ПОЛУОСКАТА - ПОМОЩ ???

                      дубъл
                      LZ5ZI qth HASKOVO
                      Pajero II GLS 3000 V6

                      Коментар


                      • #41
                        От: АХ ТОЗИ ЛАГЕР НА ПОЛУОСКАТА - ПОМОЩ ???

                        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                        Лагерите на задните полуоси на Паджерото са конусно ролкови (по един от всяка страна, а не два един срещу друг)) и са зависими един от друг, точно както казва Вальо.
                        Добре де, къде е въпросното парче между тях?
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #42
                          От: АХ ТОЗИ ЛАГЕР НА ПОЛУОСКАТА - ПОМОЩ ???

                          Не може да има.
                          Там е оста на сателитите.
                          Освен ако не става въпрос именно за нея.
                          LZ5ZI qth HASKOVO
                          Pajero II GLS 3000 V6

                          Коментар


                          • #43
                            От: АХ ТОЗИ ЛАГЕР НА ПОЛУОСКАТА - ПОМОЩ ???

                            Не става въпрос за нея (оста) а през нея. Не е ос а кръстачка с дупка по средата. Е на тоя клип се вижда. Спомените са ми стари. Моето беше с ЛСД. Помня, че си купих 4 лагера защото мислех, че са по 2 на полуоска. После се наложи да режа подложни пластини на лазер. Имаще едно парче 1-2 санта в дифа в което опираха полуоските. Това съм запомнил.

                            Темата наистина е стара но ми стана интересно как режеме полуоската с флекса и после не се разпада конструкцията.
                            Последно редактирано от drukman; 08-04-13, 21:29.
                            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                            Към модераторите-А изтрийте го сега.
                            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                            Коментар


                            • #44
                              От: АХ ТОЗИ ЛАГЕР НА ПОЛУОСКАТА - ПОМОЩ ???

                              Има различни мостове.
                              Едните са с кръстачки (4 сателита) другите са с ос (два сателита). Зависи от диференциала дали е с LSD , блокаж или без.
                              Явно за това не можем да се разберем.
                              А има и полуоски с два лагера конусни един срещу друг.

                              Поне това видях в документацията на задния мост.
                              LZ5ZI qth HASKOVO
                              Pajero II GLS 3000 V6

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X