Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хъбове за Maverick

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хъбове за Maverick

    Здравейте, имам въпрос, какво точно се поврежда в хъбовете?

  • #2
    От: Хъбове за Maverick

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0339.jpg
Прегледи:1
Размер:117.8 КБ
ID:5230089

    Коментар


    • #3
      От: Хъбове за Maverick

      Еми всичко може да се повреди. Питай по-конкретно.

      ...в сервизното ръководство за Terrano автоматичните такива са описани достатъчно подробно. Погледни, ако поназнайваш английски.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        От: Хъбове за Maverick

        Опитвам се да кача снимки на хъбовете, но не се получава. За първи път виждам хъбове и незная какво точно да питам.

        Коментар


        • #5
          От: Хъбове за Maverick

          Първоначално публикуван от r3fon Преглед на мнение
          Опитвам се да кача снимки на хъбовете, но не се получава. За първи път виждам хъбове и незная какво точно да питам.
          Е какво има за питане - гледаш в сервизното ръководство и ги разглабяш. Тогава и ще видиш какво се е скихало.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Хъбове за Maverick

            Разгледах сервините ръководства и мисля, че при мене липсват части в хъба. Ще се отитам до опиша, какво имаше в единие и какво в другия хъб. От първия хъб изпадна една шайба, отвора на която е със зъби като за шлици, между вътрешния отвор и външния диаметър на шайбата има около 10мм., и една гривна, която май се зацепва, във външната и страна има прорези, все едно е удряна със секач и това беше всичко в хуба. Във втория имаше една спираловидна пружина и описаната вече гривна. Мисля, че останалото, което е зад една ограничителна шайба или пръстен, които влиза в тялото на хъба е здраво. Някакъв съвет, какво да гледам при закупуване на хъб 2 ръка(нов 1380 лв.) и дали да са автоматични или ръчни.

            Коментар


            • #7
              От: Хъбове за Maverick

              По моргите ще намериш само автоматични. То оригинални други няма. Цената е според както се спазарите.

              Иначе, можеш да сложиш ръчни (AVM или китайски - аз бях с AVM, а сега съм с китайски) Цената на AVM-а р към 350-400. На китайските - ако намериш, трябва да е надолу, но колко точно не мога да кажа.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Хъбове за Maverick

                Ще има ли проблем, ако сложа ръчни хъбове, които да са влкючени (зацепени) постоянно, без да съм в режим 4х4 и така да карам автомобила. Между другото, търсих спирачките за автоматичните хъбове но ги намерих единствено в руски сайтове, като резервна част.

                Коментар


                • #9
                  От: Хъбове за Maverick

                  Първоначално публикуван от r3fon Преглед на мнение
                  Ще има ли проблем, ако сложа ръчни хъбове, които да са влкючени (зацепени) постоянно, без да съм в режим 4х4 и така да карам автомобила. Между другото, търсих спирачките за автоматичните хъбове но ги намерих единствено в руски сайтове, като резервна част.
                  Не, няма проблем. Някои комплектации дори нямат хъбове, а са постоянно зацепени.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Хъбове за Maverick

                    здр имам 2 въпроса за хъбовете затова ще допълня в темата.
                    Автоматичните хъбове за МАВЕРИК и ТЕРАНО 2 едни и същи ли са през годините, тоест може ли да се вземе и от по-нов модел и да се сложи на по-стар, съвместими ли са?
                    Възможно ли е автоматичните хъбове да разкачат при 4х4 режим и даване назад, примерно ако си затънал и пробваш ту напред ту назад?
                    Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                    X-trail 2.2 Di 2003
                    Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                    Коментар


                    • #11
                      От: Хъбове за Maverick

                      Първоначално публикуван от afgany Преглед на мнение
                      здр имам 2 въпроса за хъбовете затова ще допълня в темата.
                      Автоматичните хъбове за МАВЕРИК и ТЕРАНО 2 едни и същи ли са през годините, тоест може ли да се вземе и от по-нов модел и да се сложи на по-стар, съвместими ли са?
                      Възможно ли е автоматичните хъбове да разкачат при 4х4 режим и даване назад, примерно ако си затънал и пробваш ту напред ту назад?
                      И на двата въпроса - Да.

                      Хъбовете дори може да се случи единия да е зацепил в посока напред, а другия - в посока назад.

                      За терано 1 са различни. За терано 2/Maverick, от 1993 та до последните, до колкото знам хъбовете са си все еднакви. Карета, полуоски и дофове - пак така. Единствено предавателното число на дифовете се мени през годините, от 4.625 през 4.375, та до 4.11 при 3 литровите дизелови след 2000г. По предницата разликата е в шенекелите и долните шарнири.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Хъбове за Maverick

                        Вчера си получих новите ръчни хъбове AVM. Цена с доставка 380 лв. Опитах се да кача и снимки, но модератора май не ми разрешава, след като качих няколко снимки за ремонта на ск.кутия.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Хъбове за Maverick

                          Колега интересно ми е дали ръчните хъбове се събират под капачките на джантите Форд, имам предвид тези алуминиевите джанти които са плоски отвън с една затваряща капачка с надпис ФОРД на нея. Драсни да кажеш как са като ги пробваш?

                          Първоначално публикуван от r3fon Преглед на мнение
                          Вчера си получих новите ръчни хъбове AVM. Цена с доставка 380 лв. Опитах се да кача и снимки, но модератора май не ми разрешава, след като качих няколко снимки за ремонта на ск.кутия.
                          Последно редактирано от CarTest™; 28-12-10, 16:22.
                          Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                          X-trail 2.2 Di 2003
                          Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                          Коментар


                          • #14
                            От: Хъбове за Maverick

                            Здравей колега, не съм монтирал хъбовете и не мога да ти отговоря на въпроса как са. Относно капачките мисля, че зависи от ширината на джантите. Моите са 6 и старите автоматични хъбове излизат от тях, капачката не ги покрива. Ръчните хъбове имат диаметър 803 мм., и 701 мм., височина, с тези размери можеш сам да прецениш дали биха се скрили под капачките.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Хъбове за Maverick

                              Първоначално публикуван от afgany Преглед на мнение
                              Колега интересно ми е дали ръчните хъбове се събират под капачките на джантите Форд, имам предвид тези алуминиевите джанти които са плоски отвън с една затваряща капачка с надпис ФОРД на нея. Драсни да кажеш как са като ги пробваш?
                              Само, не ми е ясна целта на занятието ?!?
                              Като, ги скриеш под капачките .... кой ще ти ги врътка ...... тоест включва/ изключва .... ???
                              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X