Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хъбове за Maverick

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Хъбове за Maverick

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IM000007.JPG
Прегледи:1
Размер:20.9 КБ
ID:5306992

    Маверика с ръчни китайски хъбове, събират се в алуминиевата джанта и не старчът навън, може и да се сложи капачката по желание.
    Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
    X-trail 2.2 Di 2003
    Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

    Коментар


    • #32
      От: Хъбове за Maverick

      каква пара брой за тях и от къде ги взе че един приятел се нуждае спешно от такива

      Коментар


      • #33
        От: Хъбове за Maverick

        Първоначално публикуван от BAI MILE Преглед на мнение
        каква пара брой за тях и от къде ги взе че един приятел се нуждае спешно от такива
        Ето тук (пост 625)http://www.offroad-bulgaria.com/show...=10353&page=32
        NISSAN Terrano II (R20) 2.7TDI '99

        Коментар


        • #34
          От: Хъбове за Maverick

          Здравейте!Знаете ли откъде мога да си купя хъбове Форд Маверик?

          Коментар


          • #35
            От: Хъбове за Maverick

            Здравейте!
            Един въпрос и от мен. Единият хъб на Маверика не зацепва и след разглобяване не открих повреда . Съмнявам се в двете части които се трият една в друга и завъртат хъба за да се зацепи (brake set) .
            Сега се зачетох в инструкциите и видях че трябва да се мери дебелината на този сет и ще трябва да го отварям да ги проверя.
            Някой ако може да сподели дали е вазможно да е от тях.... и ако има някаква снимка да видя как трябва да изглеждат двете триещи се повърхности.

            Коментар


            • #36
              От: Хъбове за Maverick

              Ето малко принос и от мен по темата с хъбовете. Единият отказа и след като го свалих и почистих изглеждаше като нов - на пръв поглед нищо нередно. Усъмних се единствено в двете муфи /или както се казват там/ вкарани една в друга, които включват хъба при завъртане на полуоската. Първата е с месингова вложка и е фиксирана към полуоската, а втората е с нарези по външната страна и при завъртане на полуоската зацепва хъба. Именно втората влиза в първата и там трябва да има някакво сцепление. В случая ми се стори, че прекалено свободно си лагеруват и след като алтернативата беше или втората употреба /без гаранции колко ще изкара/ или нов хъб на "добра" цена - реших да експериментирам. Хванах електрожена и... без електрод, само с ръкохватката направих множество пъпчици по нарязаната повърхност на по-малката муфа. И какво мислите стана след като го сглобих? Ами взе че зацепи и си работи съвсем нормално. Включва и изключва без никакви проблеми. Не зная колко дълго ще изкара, но засега /няколко месеца/ работи .

              Коментар


              • #37
                От: Хъбове за Maverick

                и на мен единия хъб(автоматичен) почна да трака.Прочетох тук интересни неща.Като ги свалих, левия(като че ли той трака) беше в незацепено положение, докато десния беше в зацепено(т.е. с изнесни напред зъбното коело). Не знам как трябва да бъдат в нормално(може би незацепено) положение.Искам да питам кой е повреден и защо притраква при ускоряване.Може ли някой да даде линк на сервизно ръководство-маверик 98г./2,4 бензин...

                Коментар


                • #38
                  От: Хъбове за Maverick

                  Здравейте,
                  ще слагам ръчни хъбове на моя Маверик '98 2.4 118hp.
                  От вромос ми твърдят, че мавериците след 90-та са с 31 шлици и хъбовете били като на патрол, аз за да не споря и след като четох какво пише тук и по-принцип си знам че карам терано 2, им казах да ми пратят хъбове за терано 2 (27 шлици).
                  Има ли шанс да съм се объркал? Тоест да си играя ли да вадя хъба и да броя?
                  Последно редактирано от sharkydog; 06-04-16, 11:30.
                  нема начин да нема начин
                  Ford Maverick 2.4 бензин/газ 1998г, екстри - изгнили шаси и купе, разтракано окачване, 1бр мъртъв цилиндър на бензин
                  LZ2SHD, нула осем 8 seven 0 4 едно сто 90 и едно

                  Коментар


                  • #39
                    От: Хъбове за Maverick

                    Не, няма шанс да си се объркал. От Вромос са се объркали. Терано 2/маверик с нещо различно от 27 шлици не знам да има, от 1994-та та до 2006-та. Даже и повечето терано 1 са със същите шлици, изключая трилитровите бензинки след 88-ма. Преди това и те са със същите.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Хъбове за Maverick

                      Ок, като дойдат (утре) и ги сложа (може би утре) или не ги сложа и ги върна (1е-10% вероятност) ще пиша да има още един user experience в темата.
                      нема начин да нема начин
                      Ford Maverick 2.4 бензин/газ 1998г, екстри - изгнили шаси и купе, разтракано окачване, 1бр мъртъв цилиндър на бензин
                      LZ2SHD, нула осем 8 seven 0 4 едно сто 90 и едно

                      Коментар


                      • #41
                        От: Хъбове за Maverick

                        Хъбовете паснаха, 27 зъба.
                        Та, който ще си взема от vromos хъбове да каже за терано 2, ако каже за маверик може да му пратят други
                        нема начин да нема начин
                        Ford Maverick 2.4 бензин/газ 1998г, екстри - изгнили шаси и купе, разтракано окачване, 1бр мъртъв цилиндър на бензин
                        LZ2SHD, нула осем 8 seven 0 4 едно сто 90 и едно

                        Коментар


                        • #42
                          От: Хъбове за Maverick

                          Колеги може ли да споделите вашият опит за смяна на автоматичните с ръчни хъбове. За Маверик 95 г. автоматичните съм разглобявал и са ми ясни но ръчните AVM ще взема утре и малко предварително питам преди да съм ги разгледал.
                          Има ли някаква особеност и за какво трябва да внимавам при смяната.
                          Благодаря.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Хъбове за Maverick

                            На порядък по-прости и разбираеми са ръчните. Ама AVM-а са тотален шит. Някои и за китайските казват същото, ама аз съм с китайски от доста време и проблеми нямам.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Хъбове за Maverick

                              Получих ги днес и ми се сториха също доста зле направени. Хлабината на шесте външни шлици е доста голяма, но ще ги поставя и да видим колко ще оцелеят.
                              Въпроса обаче е при монтирането къде да поставя зегера и шайбата които са на карето. Ако ги оставя където са с автоматичните хъбове ми се струва че ръчния опира на зегера като го монтирам. Мисля че е по добър вариант да се сложат на външния канал на карето. Ако някой има идея да сподели как е най добрия вариант.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X