Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фронтера за състезания

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Фронтера за състезания

    Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
    А не съм имал нищо лошо в предвид!
    Просто те са доста разпространени по състезанията. А са със алуминиев кожух на предния диф, докато на Фрукта е джилезен! Все си мисля че е по здраво, а и моторите са повечко коне, за бензина иде реч.
    Не обиждам марката хич, но има нужда от конкуренция!!!
    Не виждам защо Фронтера да не може да е конкуренция и то осезателна.
    Може да се конкоурира.Аколкото да здравия кожух на дифа,ако бяха направили и самия диф толкова здрав щеше да е супер,Ама ъц-от пластмаса.
    sigpic

    Коментар


    • #17
      От: Фронтера за състезания

      Първоначално публикуван от Евгени turboto Преглед на мнение
      счупен диф
      прецакани автомати и щракат
      ако иде някой бос да не чува шума
      вдигни я отпред и превърти кардана на рака да видиш дали рейгират пулоските
      ако искаш ми звъни да ти обясня.
      А възможност за счупена раздатъчна кутия изключваш ли?

      Коментар


      • #18
        От: Фронтера за състезания

        Обява в мобиле за Варна ли е?
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • #19
          От: Фронтера за състезания

          Първоначално публикуван от Кесов (kiki45) Преглед на мнение
          А възможност за счупена раздатъчна кутия изключваш ли?
          Раздатка едва ли.Имаха някакъв щифт който правеше проблем в раздатката,но мисля че ще е в дифа.Тоя кадет е негова кви ги съчинява.
          sigpic

          Коментар


          • #20
            От: Фронтера за състезания

            Ако се прикрива счупен хъб,не е болка за умиране-и без това ще се слагат ръчни,ако я взема.Лошо ще е,ако е диф или раздатка-някой да каже цени втора ръка.

            Коментар


            • #21
              От: Фронтера за състезания

              Купи каре(не са скъпи) и му го дай да го сложи и да качи кардана и пробвай.Иначе е доста съмнително!!!
              2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

              Коментар


              • #22
                От: Фронтера за състезания

                То ако ще се дебнем, във Варна има доста колеги с къси бази, откачете един преден кардан и пробвайте.Ако има нещо нередовно, най-вероятно продавача като види кардана ще почне да срича кое/как.Няма смисъл да се купува каре, може само да му се каже, че утре ще се дойде с кардан за проба на предния мост и режим 4X4 - ако пак каже, че няма проблем, сложете един.
                Чудеса не стават, но ако колегата Кесов се е запалил и това е вариант преди сделката.

                Коментар


                • #23
                  От: Фронтера за състезания

                  Имал съм 2 Фронтери и 1 Витара , Фронтерата е сравнително здрава механично но е доста по тежка от Витарата, всъшност това е най голямото предимство на Витарата ниското тегло , много късата база и много евтината поддръжка. Общо взето се сравняват два коренно различни джипа. Та по темата щом ти се кара по състезания караи пък джипа какъв ще да е всеки ще ти донесе радост.
                  Николай Георгиев 0+
                  тел.0887357722

                  Коментар


                  • #24
                    От: Фронтера за състезания

                    Не ми се ще да сравняваме предимствата и недостатъците на една или друга марка.Просто ви моля за мнение по темата като цяло и за описаната Фронтера в частност.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Фронтера за състезания

                      Обява в мобиле за Варна ли е?
                      Да,на цена 2500.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Фронтера за състезания

                        Звъни на Турбото.Той е тормозил най-много Фронтера от всички.
                        Sent from my Nokia s fenerche

                        Коментар


                        • #27
                          От: Фронтера за състезания

                          Сетих се за нещо,което се случи при огледа.Когато поисках от продавача да пробваме 4x4 на бавните,той ми отказа с обяснението,че без преден кардан нямало никакво 4x4.А пък аз съм сигурен,че имам бавни само на задния мост,когато не съм зацепил ръчните хъбове...Май има проблем с раздатката!?!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Фронтера за състезания

                            Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                            ... Напоследък гледам по любителските състезания, че доста пъти щатно паджеро само с кални гуми се класира много напред.
                            Интересно на кое състезание е участвало Паджеро само с кални гуми , пък даже се е класирало и много напред (говорим за любителски състезания, не за рали) ?! В никакъв случай не омаловажавам Фронтерата, но определено не е за състезания. Ако ви прави впечатление, повечето джипки по състезанията се "борят" за цял преден мост, с който определено имат доста по-добри ходове и по-голяма вероятност да стигнат със здрав преден мост до финала. Следователно на повечето препятствия са нужни задоволителни ходове за преодоляването им без помощта на асистиращите машини, докато при Фронтерата не виждам как могат да се постигнат тези резултати на разумна цена.
                            Santa Fe 2.2, 155к.с., 2009г.
                            Suzuki Samurai, 1.6, Silverstone 33x10.5x15

                            Коментар


                            • #29
                              От: Фронтера за състезания

                              Първоначално публикуван от monter_m Преглед на мнение
                              Интересно на кое състезание е участвало Паджеро само с кални гуми , пък даже се е класирало и много напред (говорим за любителски състезания, не за рали) .
                              Веднага ти казвам, миналата година есента в Самоков до Ридо. Паджерото беше червено с десен волан и английски номер. Ако не се лъжа екипът беше от Дупница. Мисля, че и тази година го видях по снимките от Говедарци.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Фронтера за състезания

                                Първоначално публикуван от Кесов (kiki45) Преглед на мнение
                                Сетих се за нещо,което се случи при огледа.Когато поисках от продавача да пробваме 4x4 на бавните,той ми отказа с обяснението,че без преден кардан нямало никакво 4x4.А пък аз съм сигурен,че имам бавни само на задния мост,когато не съм зацепил ръчните хъбове...Май има проблем с раздатката!?!
                                Защо не отидеш да пробваш да включиш малкия лост и да видиш какво се случва. Ако работи трябва да имаш бавни само на заден мост. Въобще малкото лостче беше ли изключено. Отдавна си фронтераджия и сигурно ти е направило впечатление дали е напред или назад. Да не би да си е останало в "положение включено" завинаги. Подвий едно коляно и виж като я бутнете напред-назад дали се завърта фланеца на раздатката на предния, липсващ кардан. Ако се върти значи раздатката се е заварила поради липса на масло примерно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X