Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подобрения по Лада Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Подобрения по Лада Нива

    Кой какви подобрения е правил по свойта Нива и защо . Какви са преимуштествата и недостатъците от тях .

  • #2
    От: Подобрения по Лада Нива

    Първоначално публикуван от cernia.1977 Преглед на мнение
    Кой какви подобрения е правил по свойта Нива и защо . Какви са преимуштествата и недостатъците от тях .
    Браво за темата!!
    Но какви подобрения??По окачването или общо??
    Аз сега за сега съм сложил, едни пласмасови подкалници, ключле масица, и едно приспособление на перката на водната помпа да насочва струята назад към двигателя..
    Подкалниците, да не яде лугата калниците
    Ключето, зарди отечките на токове, получаващи се, понякога..
    Приспособлението съм го обеснил.Другото са щуротии.И някой недовършени призпособления..
    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
    Honda Dominator 650
    088ЧЧ93979-->Борис
    0878956Ч38-->Борис

    Коментар


    • #3
      От: Подобрения по Лада Нива

      4ри амортесьора-цел изчезнаха вторичните "подскоци" на предницата,колата стана по стабилна и позволява бързо каране по неравен терен,не усеща никакви дупки преднцата.3см гумени подложки на прожините-цел повдигане на колата,ефект от 22см клиренс стана на 26 с 66см гуми.3см подложка между горния шарнир и горния носач-цел по-голям ход на предното окачване,ефект има в сравнение с старата ми нива.

      Коментар


      • #4
        От: Подобрения по Лада Нива

        Моят първи апгреит беше багажник на тавана + халогени . Това беше първият варянт но клоните щяха да вземат свойто , халогените. Затова го преправих а и по-дълги неща от 2 м не можех да карам отгоре. След доработката съм качвал до 6 м отгоре без проблем .На снимката съм качил два винкела по 4 м и две рифелови ламарини 3мм/2м/1м .Недостатъците са увеличен разход на гориво около 1,5 л на сто и по-трудна проходимост в шубраците . Просто по-дебелите клони го връщат назад . Но сега имам място за касетата с кънпинг принадлежности + хладилниг за бира в багажника .Всичко останало качвам отгоре .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:29012009.jpg
Прегледи:1
Размер:218.9 КБ
ID:5229556Натиснете снимката за да я уголемите

Име:02122009.jpg
Прегледи:2
Размер:156.2 КБ
ID:5229555Натиснете снимката за да я уголемите

Име:16082009(009).jpg
Прегледи:2
Размер:150.0 КБ
ID:5229559

        Коментар


        • #5
          От: Подобрения по Лада Нива

          Колега, ще обясниш ли малко за 4-те амортесьора - начин на слагане, само отпред ли са 4 и т.н. Силно съм се замислил за подобно нещо напролет.
          Бобчо, ти за колко пари си взе подкалниците, и за тях се замислям от доста време.

          Иначе за подобрения - ами почти никакви засега - сферично кранче за парното, за да мога да го изключвам изцяло и дори да духа студено когато искам и най-вече да не тече всяка зима. Съединител LUK (ако това минава за подобрение) и малко по-мощен акумулатор.

          Мечтая си за самоблокираща касета на задния диф и за трети тампон на раздатката, но ще видим.
          Александър

          Коментар


          • #6
            От: Подобрения по Лада Нива

            Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
            Колега, ще обясниш ли малко за 4-те амортесьора - начин на слагане, само отпред ли са 4 и т.н. Силно съм се замислил за подобно нещо напролет.
            Бобчо, ти за колко пари си взе подкалниците, и за тях се замислям от доста време.

            Иначе за подобрения - ами почти никакви засега - сферично кранче за парното, за да мога да го изключвам изцяло и дори да духа студено когато искам и най-вече да не тече всяка зима. Съединител LUK (ако това минава за подобрение) и малко по-мощен акумулатор.

            Мечтая си за самоблокираща касета на задния диф и за трети тампон на раздатката, но ще видим.
            За подкалниците, дядката ми викаше някаква цена 20лева 4те ли, нещо такова..
            За тези 4 амортесьора, слагат се отпред, заварява се нещо като продължение на тавата, и се прави стойка като на задните амортеьори, тя се заварява за страната..Предницата става по стабилна с тях, по думите на Роко..
            И аз се замислям за самоблокираща касета, ама 500 левченца, не ми се мандахерцат, в джоба
            За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
            Honda Dominator 650
            088ЧЧ93979-->Борис
            0878956Ч38-->Борис

            Коментар


            • #7
              От: Подобрения по Лада Нива

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Нивелир предпо&#10.JPG
Прегледи:1
Размер:137.2 КБ
ID:5229560От къде да си купя това подобрение?
              Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

              Коментар


              • #8
                От: Подобрения по Лада Нива

                Допълвам за 4те ама.Колега за израбатоката на горния захват на амортесьора използвах 1 или 2мм дебела ламарина,като за модел гледах от оргиналното.Изрязъх заварих и пробих(отвора трябва да е 14мм).За долния захват използвах парче дебело желязо 1+см,като го заварих за чинията на прожината,защото съм предвидил повдигане с подложки на въпросната чиния.Пускам някоя снимка от деня на изработването,ако има нещо питайНатиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00159.jpg
Прегледи:2
Размер:62.5 КБ
ID:5229575Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00160.jpg
Прегледи:2
Размер:125.9 КБ
ID:5229576

                Коментар


                • #9
                  От: Подобрения по Лада Нива

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sku_34082_1.jpg
Прегледи:1
Размер:28.2 КБ
ID:5229577Намерих това на един китайски сайт. Струва $5.80 и е free shipping, тоест безплатна доставка до България. Обаче не съм се занимавал до сега и не знам, как става плащането и доставката.
                  Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Подобрения по Лада Нива

                    Подкалниците , теглича , парктроника и музиката са ми от продавача . Единствената гадост на парка е че пищи от всяка трева в гората . И понеже го пренебрегнах веднъж згънах бронята в едно дърво .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Подобрения по Лада Нива

                      Първоначално публикуван от fireman160 Преглед на мнение
                      [ATTACH=CONFIG]272203[/ATTACH]От къде да си купя това подобрение?
                      Колега, аз за 15левчета се здобих със такова като на снимката, само че е с стойка ..Ново в магазина е над 20 лева..
                      Казва се Инклинометър, ландметър.Ако имаш интерес, пуснал съм тема в сайта, поразгледай
                      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                      Honda Dominator 650
                      088ЧЧ93979-->Борис
                      0878956Ч38-->Борис

                      Коментар


                      • #12
                        От: Подобрения по Лада Нива

                        Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                        Колега, аз за 15левчета се здобих със такова като на снимката, само че е с стойка ..Ново в магазина е над 20 лева..
                        Казва се Инклинометър, ландметър.Ако имаш интерес, пуснал съм тема в сайта, поразгледай
                        В кой магазин? Спомням си, че имаше нещо писано, дай линк ако обичаш или снимка.
                        Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Подобрения по Лада Нива

                          В Google не се намери нито една подобна картинка с горните две имена.
                          Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Подобрения по Лада Нива

                            Чек...Ето темите.. http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102976
                            http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102978
                            Разгледай
                            За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                            Honda Dominator 650
                            088ЧЧ93979-->Борис
                            0878956Ч38-->Борис

                            Коментар


                            • #15
                              От: Подобрения по Лада Нива

                              Следващата ми преработка беше на предната броня . След каго згънах задната от едно дъвче колкото глезена ми решех , че ми трябва нещо по-здраво отпред . При това мислех да слагам лебетка . Направих нова от уайзен десятка но се опасявам , че при по сериозен удар или напън ще помелям всичко след нея . Фаровете за мъгла ги направих след като се обедих , че халогените отгоре не вършат работа . За това сложих истински фарове за мъгла но още не съм ги пробвал на хубава мъгла . А относно тази странна решетка отпред , нея я слоших заради един силен снеговолеж който ми обледени цялата предница добре , че не се вкючиха вентилаторите щяха да изгорят . Слагам я само през зимата иначе много вия градско .
                              Прикачени файлове
                              Последно редактирано от cernia.1977; 19-11-10, 20:24.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X