Обява

Свий
Няма добавени обяви.

27 Mhz (CB band) радиостанции някой ползва ли?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: 27 Mhz (CB band) радиостанции някой ползва ли?

    ахам, иначе дава ли ценна информация? с какво ти е била полезна досега?
    -Чем занимаетесь по жизни?
    -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
    -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

    Коментар


    • Да повдигна темата за 2020-та - ползва ли се още CB-то у нас и по Европа за връзка с други участници в движението ? Гледам, че при Румънците изглежда е популярно и има доста магазини, които предлагат оборудване.

      Коментар


      • KingofROAD
        KingofROAD коментира
        Редактиране на коментар
        аз имам две, едната подарък, другата нова и неползвана, само стояла, не съм ги монтирал и настроил, все още не съм избрал антена...
        Чакам и Алиекспреса да дойде нещо, но за друга тема....

    • Здравейте колеги, имам един въпрос относно шумове и екраниране при тези СВ станции. Сложих такава станция в Субаро Форестър, но установих, че има смущения от газовите инжектори, появява се шум при ускорение и се чуват оборотите на двигателя. На бензин няма проблеми, сложих и шумов филтър на захранването на станцията, не помага. Станцията е корейска TTI, с магнитна антена на покрива. Питането ми е как да екранирам инжекторите?

      Коментар


      • Най-вероятно капакът над двигателя няма добра маса - прави се със специален широк плетен меден кабел (има по моргите от по-стари коли).
        Самите възли на газовата уредба - корпус, клапан, трябва също да са заземени добре към шасито. Обикновено точките, с които са захванати нямат маса - с винт през боята са.
        Show must go on!
        LZ1VES

        Коментар


        • Ще пробвам първо с капака, няма маса и е алуминиев, да видим

          Коментар


          • Това смущение е по захранване, виж от къде и е хванато захранването, постоянния плюс трябва да е директно към акумулатора.
            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

            Коментар


            • От там е захранването на станцията и на газовата. Но говорих с фирмата производител на газовия компютър. Казаха, че дюзите се управляват с импулс от компютъра, т.е. този шум е от импулса, който явно е на 27.245 mhz, и пречи на 25 канал и на още няколко.

              Коментар


              • KingofROAD
                KingofROAD коментира
                Редактиране на коментар
                Каква марка е газовият компютър? И от какъв материал е кутията му? пластмаса, или алюминий?


            • 1 МHz е равен на 1 000 000 херца, та надали нещо в инжекторите цъка с 27 милиона цикъла в секунда..

              Мини на бензин, и наблюдавай.

              Коментар


              • На бензин няма никакви проблеми!

                Коментар


                • Проблема е в имплса който явно е на близка честота и кабелите, май стават като антена, която пречи.

                  Коментар


                  • travelling
                    travelling коментира
                    Редактиране на коментар
                    От изводите, които си правиш, едва ли ще се справиш сам .
                    При теб проблема не е високочестотен и няма да се реши с екраниране! Шума минава по захранването и влиза някаде по усилвателите на станцията .

                  • v.kostov
                    v.kostov коментира
                    Редактиране на коментар
                    Колега, сложил съм филтър на захранването на станцията.......какво още трябва.Компютъра е с пластмасова кутия, марка Вега1 на фирма БСМ
                    Последно редактирано от v.kostov; 01-10-20, 06:48.

                • Сложи филтър и към захранването на дюзите, от акумулатора последователно як дросел и след него сочен кондензатор.
                  0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                  Коментар


                  • Сложих отделен акумолатор от който захраних станцията, но този "бръм" в синхрон с оборотите остана и това само на газ!

                    Коментар


                    • KingofROAD
                      KingofROAD коментира
                      Редактиране на коментар
                      Провери и притегни всички маси. Ина бениновия, и на газовия комп. и на радиостанцията, и всички други, които виидиш и се сетиш...

                  • Дюзите имат само управление, ако сложа филтър няма ли да се обърка нещо....

                    Коментар


                    • Вторият акумулатор зарежда ли се или е вързан само към станцията ?
                      Най-добре звънни по тел .
                      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от solar_sea Преглед на мнение
                        Да повдигна темата за 2020-та - ползва ли се още CB-то у нас и по Европа за връзка с други участници в движението ? Гледам, че при Румънците изглежда е популярно и има доста магазини, които предлагат оборудване.
                        Румънците използват 22 канал. Води се за "трафик информация" и си го обявяват официално даже в user manual-ите на станциите.


                        Аз иначе заприходих President Bill с магнитка ама все още стои немонтирана т.е. виси на кабелите временно
                        Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                        Коментар


                        • siem
                          siem коментира
                          Редактиране на коментар
                          Има ли какво да се чуе? И аз взех една преди време, но още нямам антена и се чудя дали изобщо има смисъл да купувам. Няма да я слагам в кола, а по скоро като стационарка на вилата.

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X