Обява

Свий
Няма добавени обяви.

27 Mhz (CB band) радиостанции някой ползва ли?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 27 Mhz (CB band) радиостанции някой ползва ли?

    Мисля да си взимам станция за машината, но ми хрумна да питам дали някой от вас ползва и има в жипката си такава.

  • #2
    Много добра идея, използвам и 446Мhz и 27 Mhz както и много хора около мен...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      Това е чудесно, полезно е да има връзка в колоната 446 е за токита нали? Аз за сега май само на 27 ще мога си взема...

      Разбрах, че утре има голямо събиране на радиолюбителите в БГ, което се случва 1 годишно. Мисля да го посетя, ще се проведе в Казанлък. Тъкмо ще се разходя из розовата долина, там май има доста приятни ченри пътчета

      Коментар


      • #4


        Az ama sam v Varna kanal 11
        Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

        Коментар


        • #5
          Пловдив
          канал 30 или 40 FM

          Коментар


          • #6
            Кажи много здраве на Казанлък.
            Аз нищо не разбирам от станции((( Що не разгледаш има ли да продават карани евтино. Ако има някоя хубава направо я уговори, ще пратя някак парите на който трябва. Нямам никаква. Те май са станали евтини ...

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от Стефан
              Кажи много здраве на Казанлък.
              Аз нищо не разбирам от станции((( Що не разгледаш има ли да продават карани евтино. Ако има някоя хубава направо я уговори, ще пратя някак парите на който трябва. Нямам никаква. Те май са станали евтини ...
              Умната с бирата Това е било през юни

              Коментар


              • #8
                Мамка му! Когато и без бира става така, вече ... Мда.

                Коментар


                • #9
                  До: 27 Mhz някой ползва ли?

                  Дълго време ползвах станции на 27, защото имахме голям автопарк. Сега събират прах в мазето. Бяхме основно на 16-ти и 13-ти канал. Бургаско.

                  Коментар


                  • #10
                    До: 27 Mhz някой ползва ли?

                    Какви са моделите? А продаваш ли някоя? А с наложен платеж до софия?

                    Коментар


                    • #11
                      До: 27 Mhz някой ползва ли?

                      Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                      Какви са моделите? А продаваш ли някоя? А с наложен платеж до софия?
                      Насов, с кого ще говориш? Ние с джипките сме на 446.
                      http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                      Коментар


                      • #12
                        До: 27 Mhz някой ползва ли?

                        Аз също имам интерес към станцийте ако се продават.

                        Коментар


                        • #13
                          До: 27 Mhz някой ползва ли?

                          Сигурни ли сте - пак ви казвам, че са на 27 мегахерца!! Доколкото разбирам този диапазон не се ползва много-много...

                          Коментар


                          • #14
                            До: 27 Mhz някой ползва ли?

                            Ще се възроди ...
                            Прочее, търся описание и ръководство за C phone на Конрад.

                            Коментар


                            • #15
                              До: 27 Mhz някой ползва ли?

                              27 MHz е интересен банд. Доколкото си спомням "проходимоста" в този банд беше с 13 годишен цикъл и ако не ме лъже паметта, то сега наближава максимума. Разбира се, тази максимум радва радиолюбителите, но за нашите цели не върши много работа. Едва ли по време на офроуд разходка, някой би желал да си говори със случайна станция на 1000-1500 км и в същото време да не може да се чуе с колегата си на 10-ина. Като прибавим към това и неудобството на дългата антена...
                              Въпреки написаното по-горе, добре би било, в гората да си имаш още едно средство (честота) за комуникация, при това сравнително евтино.

                              Стефане, мисля, че това ти е необходимо:
                              http://www.cbradio.cz/doc/Conrad/C-Phone/manual.pdf
                              Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                              Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X