Обява

Свий
Няма добавени обяви.

27 Mhz (CB band) радиостанции някой ползва ли?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: 27 Mhz някой ползва ли?

    Мистика! Всичко е секретно(((
    И това няма да го разбера ...

    Коментар


    • #17
      До: 27 Mhz някой ползва ли?

      Първоначално публикуван от optron Преглед на мнение
      Сигурни ли сте - пак ви казвам, че са на 27 мегахерца!! Доколкото разбирам този диапазон не се ползва много-много...
      Ако ги продаваш кажи цена да се разберем за СВ-тата.Имат ли някакви антени?

      Коментар


      • #18
        До: 27 Mhz някой ползва ли?

        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
        Ще се възроди ...
        Прочее, търся описание и ръководство за C phone на Конрад.
        ОФТОПИК:
        Добре дошъл

        Коментар


        • #19
          До: 27 Mhz някой ползва ли?

          Първоначално публикуван от Yordan Kolev Преглед на мнение
          Насов, с кого ще говориш? Ние с джипките сме на 446.
          Може да направим ретранслатор от 27 на 446 и обратно

          Коментар


          • #20
            До: 27 Mhz някой ползва ли?

            Някой да има излишен комутатор за станция на 27 МХц? Щепселът е с 4 крачета.

            Коментар


            • #21
              До: 27 Mhz някой ползва ли?

              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
              Някой да има излишен комутатор за станция на 27 МХц? Щепселът е с 4 крачета.
              имам два броя, но ще се прибера в Сф. след седмица, ако не ти е късно - твои са.
              LZ1PER

              Коментар


              • #22
                До: 27 Mhz някой ползва ли?

                Не е разбира се, благодаря!

                Коментар


                • #23
                  До: 27 Mhz някой ползва ли?

                  По въпроса за "проходимостта" да спомена нещо любопитно:
                  Случи се веднъж, чрез едната станция, моят баща да разговаря с няколко пича от Русия. Оказа се, че сме хвърлили до към Санкт Петербург. Аз присъствах и ми стана любопитно. Даже баща ми използваше нашия префикс за позивните, за да се представи (ние нямаме собствена позивна). Та така.
                  А на въпроса за моделите - те са три: едната е стационарна Albrecht 4100, другата е преносима Dragon, точно модела ве се сещам, а третата е стационарна въобще не мога да се сетя марката (беше отдавна все пак)... Двете стационарни имат антенни усилватели и сме постигали мощност от около 30-40 вата. Ако има интерес, мога да ги извадя и да ги поизтупам и да ги проверя дали работят...

                  Коментар


                  • #24
                    До: 27 Mhz някой ползва ли?

                    Аз имам монтирана мобилна станция на 27 Mhz в джипката и винаги е включена но рядко се чуваме с някой

                    Коментар


                    • #25
                      До: 27 Mhz някой ползва ли?

                      А аз се каня. Братята ми дадоха станции, ама още не съм направил стойки за антените та да им навия бобини. За малката Пепи ми даде комутатор, обаче пък на нея и е скапан приемника, та още не съм я оправил.

                      Коментар


                      • #26
                        До: 27 Mhz някой ползва ли?

                        Аз ползвам 3 стационарни , едната е монтирана във Вектрата , доволен съм много !
                        Между стационарните станции връзката е перфектна , но те са на малко разстояние - има пряка видимост !
                        С тази която е в колата съм правил връзка на 15 км но зависи от атмосферните условия и терена . При отворен скуелч съм правил връзка и на около 30-на километра , не съм мерил точно , но коментирахме с полицай мой приятел че , на местата където аз имам връзка , полицейската честота е с дупка )))

                        Нямам джип но се замислям вече за такъв

                        Коментар


                        • #27
                          До: 27 Mhz някой ползва ли?

                          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                          А аз се каня. Братята ми дадоха станции, ама още не съм направил стойки за антените та да им навия бобини. За малката Пепи ми даде комутатор, обаче пък на нея и е скапан приемника, та още не съм я оправил.
                          Абе ти преди каза че ти трябва комутатора, защо не каза, че станцията ти е скапана, щях и станция да ти я донеса, на мен не ми трябва, искаш ли я?
                          LZ1PER

                          Коментар


                          • #28
                            До: 27 Mhz някой ползва ли?

                            И като ми я дадеш, с кво ще си говорим, а?)
                            Не знаех че не чува. После започнах да ги пробвам. Ма генераторът ми е мижав, и изобщо не успява да разклати КСВ метъра. Пък големия при колегите бил даден на заем.
                            Полека-лека ще станат.

                            Коментар


                            • #29
                              До: 27 Mhz някой ползва ли?

                              КСВ-мер пък за какво ти е? Нали не й работи приемника.

                              А станцийките ви имат ли честотна модулация или само АМ?

                              Коментар


                              • #30
                                До: 27 Mhz някой ползва ли?

                                Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                                И като ми я дадеш, с кво ще си говорим, а?)
                                Не знаех че не чува. После започнах да ги пробвам. Ма генераторът ми е мижав, и изобщо не успява да разклати КСВ метъра. Пък големия при колегите бил даден на заем.
                                Полека-лека ще станат.
                                Ако ти потрябва-свиркай да ти я нося
                                LZ1PER

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X