Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос отностно топографски карти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос отностно топографски карти

    Значи искам да попитам нещо, знаете ли дали има възможен начин една топографска карта да бъде конвертирана със разширение *.tdb и .*tdi
    понеже ще правя дипломна работа и прогамата с която ще правя симулации и излседвания изисква такива формати на топографска карта. Потърсих и в гуугъл но нищо не открих. Имате ли някакви идеи?

    По принцип какви са стандартните разширения на топографските карти? bmp img?

    Благодаря на тези които се отзоват на въпроса ми !

  • #2
    От: Въпрос отностно топографски карти

    Привет
    Каритте, независимо от тяхното садържание (в това число и топографските), могат да бъдат в два основни формата - векторни и растерни. От своя страна векторните могат да се съхраняват в най-различни файлови формати *.Shp, *.Dwg, *.Tab, *.Map и мнооооооооого други. Същото е положението и с растерните - TIFF, PNG, JPEG... Обикновенно всеки векторен може да се съхрани в който и да е друг векторен, с възможна загуба на определена част от информацията. Същото е положението и при растерните данни. При конвртиране на векторни към растерни също се получава пълноценно изображение.
    Аз обаче или незнам или не се сещам какъв беше този формат *.ТDB, но си го превеждам като Т(нещо си)DataBase , т.е. по-скоро работи с карти във векторен формат, а превръщането на растерна във векторна карта си е меко казано досадна хамалогия .
    Ако кажетее с кой софтуер работите може и да успея да помогна, но за момента ми хрумва само Insert Image

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X