Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фиат 125p

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Фиат 125p

    Поляците правеха и един .Тарпан.това беше пикап с два двигателни моста

    Тука беха много редки ама у Полша яко ги товареха ....преди 20 години......
    К мирной жизни не пригоден.
    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

    Коментар


    • #32
      От: Фиат 125p

      Колеги, недейте така...
      Колите си бяха отлични.
      Не ги сравнявайте със съвременните бъкани от екстри и електроника автомобили.
      Сравнявайте ги с тогавашните модели на Рено, Форд и Опел от средата на 60-те години.
      Да караш тогава Жигули/Лада или Полски Фиат е все едно да караш сега Порше или Ферари в автомобилния поток по пътищата.
      Сегашните 30-40 годишни ръждиви кошници навремето бяха царе на пътя. В сравнение с тромавите Варшави, Москвичи и Волги М21, Шкоди МБ1000 и дори Вартбург бяха "оси". Това бяха първите модерни западни коли навлезли на нашия пазар. Проблем бяха частите в първите години и гумите. Особено гумите. Да си намериш нови гуми ти трябваха връзки, ама връзки. Оригиналните караха максимум по 30 хил. км. които при тогавашния евтин бензин се навиваха за година, година и половина. И после... За две нови ако намериш в сервиза ти искаха четири стари. А за другите? Карали сме регенерат отзад, някои слагаха и електрокарни които не можеше да разбереш напомпани ли са, меки ли са или спукани. Корави, друсат тропат...Да намериш Траялки от събор на сръбската граница или Барумки беше като петица от тотото.
      Карал съм 19 години Жигули и Лада, нови от Мототехника. Първата я карах 15 г. Никога не са ме оставяли на път, никакви сериозни проблеми. Ръждица по предните калници, предни спирачни маркучета /по 3 лева/, долни и горни шарнири. С Жигулата студенствах, ожених се, отчувах си децата като малки, къде съм се завирал на лов и риболов, сега с модерните коли не ми стиска.
      Та всяко нещо с времето си.
      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

      Коментар


      • #33
        От: Фиат 125p

        Ето един Фиат 125p 4x4
        През 1977г. на каросерия от 125р комби била монтирана пълноприводна трансмисия и много променено окачване. Много елементи били от Лада Нива. Днес един от тези забелeжителни автомобили може да бъде видян във Варшавския музей на техниката


        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:fiat4x4.jpg
Прегледи:1
Размер:58.1 КБ
ID:5303482
        Последно редактирано от Stefan Dimov; 12-09-11, 21:02.

        Коментар


        • #34
          От: Фиат 125p

          Според мен полските фиати не са лоши коли за времето си.Аз все още си пазя нашия фиат,въпреки ,че имам и друга кола,която си ползвам основно.На мнение съм обаче ,че по качество полските фиати отстъпват на ладата.На първо място скоростите са много по некачествени,самият механизъм за превключване е с някакви щанги,които се прецакват и включването става неточно.Дори и двигателят е по архаична конструкция с долен разпределителен вал.Отзад окачването е на ресори,което също е старовремско решение,макар че по завои дава стабилност на фиата за разлика от ладите.По салона не искам да коментирам ,в сравнение с ладата всичко е по некачествено.Друго неудобство,което съм забелязал е ,че на бензиновата помпа няма лостче за подкачване на горивото при първоначален старт и понякога,когато не си карал дълго време колата ,трябва доста да въртиш на стартер.Двигателното отделение също е неудобно в сравнение с ладовото,веднъж ,когато сменявах масления филтър,работата се закучи и се наложи да свалям генерацията за да го отвия, на много неудобно място е.

          Коментар


          • #35
            От: Фиат 125p

            Привет, това беше семейната ни кола доста дълго време.
            Мое мнение - за 60-70-те години това е един приличен /даже добър/ автомобил.
            Подържането в България беше малко трудно, престояваше пред блока поради липса на части.
            Няколко години беше мой основен автомобил, представи се нормално/вече имаше части и то сравнително евтини - 90-те/, разхода на газ беше напълно поносим - средно 10л/100км.
            Плюсове - хубава и стабилна возия, добри спирачки, екстри като ръчна газ и регулиране интервала на чистачките. Минусите - когато караш такъв автомобил 96-2001г като основен и единствен - недостатъците са много, просто модела е морално остарял, шумен, тромав, гниещ, при мен постоянен проблем със задно гърне, малък ресурс на двигател и скоростна кутия и т.н.
            Но спомените от фиата са отлични - никога не ме остави на път.
            Сравнен с Жигули и Москвич, в моите очи е по-добър.

            Коментар


            • #36
              От: Фиат 125p

              Здравейте,
              Карал съм такова чудо 10 год! Беше модел 1985 г. със скоростен лост точно под таблото, а не като по старите модели между седалките. Здрава машина излезе, даваше ми разход 9/100. Единствените проблеми които имах е, че ядеше предните гуми от вътрешна страна, нямаше почти никакво парно и два пъти съм сменял карета на кардановия вал. Както по-горе казаха колегите сравнение с Лада имаше страхотна возия, спирачки и фарове.

              Коментар


              • #37
                От: Фиат 125p

                Нищо ново няма да кажа по темата, но това е един от малкото автомобили по времето на социализма които бяха добри за времето си и просто които не е живял през тези години по добре да не ги коментира. Годините бяха други.

                Коментар


                • #38
                  От: Фиат 125p

                  Семейният ни автомобил беше полски фиат. Бях много малък, когато баща ми го докара от Мототехника. На тази кола се научих да шофирам и ремонтирам автомобил. Може би единствената кола по това време от соц лагера с 4 дискови спирачки, а мокет в автомобил освен в фиата дотогава бях виждал само в Лада 2106.Луксозна кола направо си беше. Голям зор беше с резервните части, качеството определено беше по-зле от това на ладите. Имаше една книжка " Взаимозаменяеми части в Лада". В нея имаше и раздел за частите между полския фиат и лада- наизуст ги знаех. Дори на една ученическа бригада в Полша обикалях да търся..странични мигачи за новите калници-никъде ги нямаше тук Като се ожених тъста ми имаше италиански фиат 2300кубсм. 1963г. С голяма изненада установих, че разликата на двигателя му спрямо този на полския бяха.. двата цилиндъра в повече. Много проблеми е правила, но и да сега си оставам с добри впечатления от колата като цяло.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Фиат 125p

                    Първоначално публикуван от Stefan Dimov Преглед на мнение
                    Ето един Фиат 125p 4x4
                    През 1977г. на каросерия от 125р комби била монтирана пълноприводна трансмисия и много променено окачване. Много елементи били от Лада Нива. Днес един от тези забелeжителни автомобили може да бъде видян във Варшавския музей на техниката


                    [ATTACH=CONFIG]362337[/ATTACH]
                    Освен високи, имало и фенове на "ниски" Фиатки

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:391641_10150356895339249_101228694248_8152857_975802495_n.jpg
Прегледи:1
Размер:104.9 КБ
ID:5317154
                    DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                    Skype: pach_bs

                    Коментар


                    • #40
                      От: Фиат 125p

                      Спасихме ето този Фиат 125п 85ти набор, така че и аз съм вече горд собственик на Полски автомобил





                      В багажника намерих оригиналните свещи на колата когато е излязла от завода, а колата беше засилена за скраб представи си!

                      ето го и целия албум
                      http://zhivko88.snimka.bg/automobile...44568.25992611
                      Последно редактирано от zhivko88; 04-01-12, 13:04. Причина: допълнение

                      Коментар


                      • #41
                        От: Фиат 125p

                        Браво!Ако ти дотрябва някой чаркол свиркай, имам разни нови са от едно време.
                        Никога нема да мине модата на сръбската музика,сливовата ракия и пъстръвата.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Фиат 125p

                          Браво колега! Много запазен Фиат от последния модел!
                          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                          Коментар


                          • #43
                            От: Фиат 125p

                            ...много ги харесвах тия машини като дете...сега мирогледа е друг.Страшно ми допадаше звука на двигателя ,...ръмжеше някак си.Иначе шапка свалям за жеста дето си проявил колега,спасил си от скрап един изчезнал вид!Успех на всички!
                            HUSGVARNA 630 SMR
                            PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

                            Коментар


                            • #44
                              От: Фиат 125p

                              Браво много запазен фиат. Много да те радва.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Фиат 125p

                                Браво Живко! Съдейки по снимките изключително запазен фиат, с характерните за модела проблеми. Баща ми има още някои части изостанали-мога да ти ги снимам. Ако искаш съвет за нещо по фиата знаеш къде да ме намериш

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X