Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фиат 125p

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Фиат 125p

    Някой колега тръгна да говори и за булгаррената интересно ми е навремето как са се справяли те с Ладите и Фиати нали все пак са се зглобявали унас и то не само 8 и 10 а и булгаралпина, който само по техническите данни може си направи сравнение и май няма много много смисъл да се коментира, така че се чудя 8чака и 10ката каква ли е гледката срещу ладите и фиатите. Макар , че са до 1300 куб но пък са по малко от тон.

    Коментар


    • #17
      От: Фиат 125p

      Сглобявани е точната дума . Двигатели скоростни кутии купета всичко е идвало вече произведено . Идеята е била постепенно да се премине към производството на части тук но към момента на спиране на производството сме произвеждали само крикове и манивели . За сравнение с Москвич 408 и Жигули не може да става и дума . Рено Алпин е изключително иновативна кола за времето си и печели безапелационно няколко години всички призови места по ралитата даже имаше и една - две титли при конструкторите . Моделите 8 и 10 също имат изключително много победи по ралитата .Вижте на тази снимка двете коли къкво да им сравняваме ? Дизайна ? Двигателя ? Окачването ? Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2_1189950093.jpg
Прегледи:2
Размер:187.8 КБ
ID:5302635Това е колата на Чубриков от ония години .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:TschubrikovMC70.jpg
Прегледи:1
Размер:87.7 КБ
ID:5302634 Спирането от производство е по чисто политически причини а не поради масово тиражираната версия за нерагламентиран износ. Изнасяли сме за трети страни но след качествен контрол от страна на фрацузите . Причината е много проста няма толкова луд българин който да си купи Жигули или Москвич като за по малко пари може да си купи Рено а тогава Франция е загниваща капиталистическа държава и разликата между качеството на стоките излизащи от двете системи е прекалено очевадна .
      Последно редактирано от sek.1; 10-09-11, 19:29.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #18
        От: Фиат 125p

        Фиата си беше кола на времето.

        Коментар


        • #19
          От: Фиат 125p

          Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
          Хубава, хубава- колко да е хубава- имах такива два. Разход- 15/100 и нагоре-слагах карбуратори от какво ли не и пак толкова- бензин-15/100, газ-20/100. Не гният само стъклата. Коляновия вал е на 3 основни. Прехваления мотор като го ''понапънеш'' изтраква за норматив. На 80% от полските фиати диференциалите им виеха като за световно. Абсолютно авто-недуразумение.
          Добри бяха колите!
          Цитирания разход говори за неизправности. Фиат 125р бяха 1 към 1 с италианския оригинал. Бяха 1300 и 1500 кубика, обаче за бензин А96. При скорости около 90 км/ч слизаха под 7 на сто но с А96.
          За разлика от тях Жигули/Лада имаха различия от оригинала Фиат 124, автомобил на годината за 1966 г. Разликите бяха в двигателя с горен разпределителен вал в главата, а не в блока с повдигачи, основните лагери са 5, а не 3, степента на сгъстяване е по-ниска, за бензин А93, а не А96. Спирачките на Фиат 124 са четири дискови, а на Жигули дискови са само предните. Просвета/клиренса на Фиата е 14 см., а на Жигули 17 см. И рогчетата на броните са различни.
          Това се е наложило след изпитанията в СССР /тогава/ за да се приспособи за условията на руския пазар.
          Поляците го приеха за производство без никакви изменения. Развитието беше "Полонез".
          В България го карахме с калпав бензин, с манипулации на центровките го приспособяваха за А86 /ЗИЛ-ов/.
          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

          Коментар


          • #20
            От: Фиат 125p

            Ето още информация за Фиат 125 Р

            През 1965 година, FIAT Италия и FSO Полша подписват договор според който, FSO получават лиценз не само за производство на FIAT 125, но и за използване на частите му за конструиране на други модели, или за развиване на 125. Първият Полски ФИАТ 125p слиза от конвейра през 1967. Една от промените в оригиналната италианска конструкция (базирана на Fiat 1300/1500) на купето е преместването на резервоара по средата на багажника, под резервната гума (във италиянския вариант резервоара е разположен вертикално от дясната му страна, подобно на класическите лади). Двигателя не е легендарния Twin Cam, а е от Fiat 1300/1500, като характерно за него е, че коляновия вал лежи на 3 основни лагера. Част от интериора и най-вече таблото също за взаимствани от модела 1300/1500. В резултат се получава смесица, която се характеризира с отлични за времето си технически данни и лукс от най-високо ниво. FSO 125p винаги се е славил с отличните си спирачки и прекрасното пътно поведение съчетаващо мека возия и отлична стабилност при висока скорост и остри завои. И това в комбинация с мощния и надежден двигател го превръща в желан автомобил навсякъде в източния блок, a и не само там. Веднага след старта на полското производство през 1967 година, италянците прекратяват тяхното. През следващите години ФИАТ 125p претърпява множество модификации, включващи пет степенна скоростна кутия, безконтактно запалване и други дребни промени, както и две смени на името - първо се нарича FSO 1500, a по-късно FSO 125p. Производството му е прекратено през 1991 година когато 1 444 791 - ият автомобил напуска фабриката. ФИАТ 125p се произвежда в завидно много варианти - лимузина, комби, линейка, пикап и др. През годините неведнъж доказва свойте качества, като едно от най-големите постижения е първо място на рали Монте Карло през 1972 година в клас 1600 кубически сантиметра (с пилот Sobieslaw Zasada) както и подобрени 3 рекорда за издръжливост на серийни автомобили през 1973 година - 25 000км, 25 000 мили и 50 000км.


            125p рекорд на 25 000 км, 25 000 мили и 50 000 км.
            25 000 км изминати със средна скорост от 138,08км/ч
            25 000 мили със средна скорост от 138,18км/ч
            50 000 км със средна скорост от 138,27км/ч
            Това са три рекорда постигнати от 125р през 1973 година. Колите били с 1500 кубиковия мотор и използвали горива Shell, свещи Champion, амортисьори Bilstein, гуми Stomil Record 175/90/13.


            Технически данни:
            Двигател
            Бензинов 4-цилиндров редови. Работен обем - 1481см3. Мощност – 55 кВт (75 к.с.). Честота на въртене при максимална мощност - 5400 min-1. Ред на работа на цилиндрите: 1-3-4-2.

            Бензин А-94 Н. Двукамерен карбуратор.
            Разход на гориво – градско 10.6 л/100 км; при 70 км/ч – 7.2 л
            90 км/ч – 8.5 л
            120 км/ч – 10.5 л.

            Въздушен филтър (до карбуратора) – сменяем хартиен филтриращ елемент и превключвател зима – лято.

            Газо-разпределителен механизъм: разпределителен вал в блока на двигателя, задвижван от ангренажна верига.
            Последно редактирано от Stefan Dimov; 11-09-11, 18:15.

            Коментар


            • #21
              От: Фиат 125p

              Добри или лоши, аз такова дето е напълно в ред не съм видял от ранна детска възраст, та до сега.

              На Polonez-а вярно се дзверехме, щото мязаше на нещо по-спортно и модерно. Ни едното, ни другото съм карал.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                От: Фиат 125p

                И аз минах през Фиат 125.От първите, с вертикалните стопове. Между 95та и 2001. През целия период един счупен ресор, но се прибрах на ход и един разбит лагер на алтернатор, прибрах се от около Пловдив без алтернатор с чорапогашник вместо ремък. Разход 11/100 газ извънградско. Изкърпих го и успях дори да го продам. Не съжалявам че го имах, все пак го взех за 500 марки, а и успях да си ги върна, но това вече е морално остарял автомобил, а и едва ли може да се намери в читаво състояние. Двигателите са старите фиатски мотори 1500 от фиатите с калници като крила модел края на 50те или началото на 60те. Морално остаряла конструкция с 3 основни лагера на кол.вал, долен разпределителен вал

                Коментар


                • #23
                  От: Фиат 125p

                  И аз имах такъв.
                  Карбуратора му беше дупчен за газ и гореше 20 бензин. Купих си друг карбуратор, свален от кола. Монтирах го - без чистене и настройки и оттогава ми гореше 8 бензин. Газ нямаше.
                  От 4-те дискови спирачки, само предно ляво хващаше. Запушени тръбички, скъсани щуцери.....
                  Накрая го блъснах в средната гума на Татра с 60 км/ч. Добре, че беше порядъчно изгнила, това ми спаси живота.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Фиат 125p

                    Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                    Морално остаряла конструкция с 3 основни лагера на кол.вал, долен разпределителен вал
                    Пред това всяка жигула е на светлинни години в технологично отношение.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Фиат 125p

                      Просто следващото поколение Фиатски двигатели.
                      Но италианците си имаха и двувалка 125. И не е изключено някои от бегачките на снимките по-горе да са точно с такъв мотор с по 2 двойни карбуратора.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Фиат 125p

                        На времето мой приятел имаше такъв за 8 години така беше изгнил отдолу че нямаше за къкво да се хванем да го кърпим . Два дена седя обърнат на една страна в двора и се чудехме от къде да го почнем накрая го пуснахме и го продаде . Работеше такси с него и като завалеше дъжд се прибираше защото водата от локвите миеше краката на клиентите
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #27
                          От: Фиат 125p

                          Привет,и аз имах щастието да притежавам този автомобил цели седем години.За времето си беше най-доброто,дългото стоене в бокса беше поради липса и на най- малкия чарк.Чакаш поляците на плажа поръчаш и на следващата година го имаш!А междо другото си имаха и автопилот(ръчна газ) лостчето до смукача, имаха и регулиране интервала на чистачките(когато ги пуснеш на пауза) моят беше 1974-ти набор
                          не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                          Коментар


                          • #28
                            От: Фиат 125p

                            Това нещо и на снимка ме е страх да го погледна!...накрая изгоря пред един блок...запали се малко след като спрях!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Фиат 125p

                              Първоначално публикуван от сиско Преглед на мнение
                              Това нещо и на снимка ме е страх да го погледна!...накрая изгоря пред един блок...запали се малко след като спрях!
                              И аз се палих веднъж ,в движение.Но се оказа калпава поддръжка от предишният собственик,дълго е за обяснение.
                              не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                              Коментар


                              • #30
                                От: Фиат 125p

                                Ето един Фиат 125р в Бяла Слатина. Колата никога не е излизала от гаража зимата. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00088.jpg
Прегледи:2
Размер:143.3 КБ
ID:5303470Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00086.jpg
Прегледи:2
Размер:174.3 КБ
ID:5303471
                                ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                                Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X