Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Годишно събрание на КЕ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Годишно събрание на КЕ

    На 21-ви Ноември (неделя) в Казанлък ще се проведе годишното събрание на ендуро клубовете.
    Събранието ще започне в 11:00 ч, мястото на срещата ще бъде допълнително обявено (хотела, в който ще отседнат участниците в "Тримата братя и златната ябълка").
    Поканени са ВСИЧКИ които се вълнуват от темата за проблемите и развитието на ендурото и ендуро състезанията!
    Основните теми които ще бъдат разисквани са:
    Календар на РШЕ за 2011 - ще бъдат разгледани всички кандидатури!
    Членове на КЕ - предложение и гласуване на нови членове.
    Правилник на РШЕ.

    За гласуване по всички въпроси ще бъде използван квотния принцип на БФМ

    КВОТЕН ПРИНЦИП
    РЕШЕНИЕТО ЗА КВОТНИЯ ПРИНЦИП Е ВЗЕТО НА ЗАСЕДАНИЕ НА УС НА БФМ,
    ПРОВЕДЕНО НА 20.11.2009
    - Мотоциклетни Спортни Клубове организирали през годината кръг от Световни или
    Европейски шампионати квота: по 5 делегата в Общото Събрание,
    - Мотоциклетни Спортни Клубове организирали през годината кръг от Републикански
    или Източно Европейски шампионати квота: по 3 делегата в Общото Събрание,
    - Мотоциклетни Спортни Клубове лицензирали 10 и повече състезателиквота: по 2
    делегата в Общото Събрание,
    - Всички останали клубове се представят с по 1 делегат.
    Списък на ендуро клубовете (и броя техни делегати) чието присъствие е задължително:
    АМК Ботевград - 1
    Екометал рейсинг тийм - София - 1
    Екстрийм райдърс - Търговище - 3
    Екстрийм Тойота Венци - Габрово - 1
    Луда работа - Стара Загора - 2
    Макея мотърс - Велико Търново - 1
    MG Racing - София - 2 (бел. - последвала корекция)
    Моторекс мотобум - Варна - 1
    Моторел - Добринище - 3
    МРК Боляри - Велико Търново - 1
    МСК Троян моторспорт - 1
    МСК Шумен - 3
    МС Торнадо - Асеновград - 1
    Несебърмото - 3
    Риск Клуб - Габрово - 3
    Офроуд клуб Севтополис - Казанлък - 3

    ПП. Моля ако случайно е пропуснат някой клуб - сигнализирайте. Данните са от картотеката на БФМ за лицензирани състезатели и клубове през 2010, но от средата на годината (с тази разполагах в момента). Възможно е да е пропуснат клуб, който е лицензирал състезател/и по-късно. Благодаря!
    Последно редактирано от Калин Кулев; 16-11-10, 10:46.
    К. Кулев

  • #2
    От: Годишно събрание на КЕ

    А има ли вече проекто-правилник и къде може да се прочете?
    [COLOR=red]ГАААЗ до тенекията![/COLOR]
    [COLOR=palegreen]Спирачките са за страхливите.[/COLOR]

    Коментар


    • #3
      От: Годишно събрание на КЕ

      Ще се обсъждат предложения за изменение на точки от правилник 2010.
      Например:
      Наказанията по ГПС;
      Формат на ендурокроса в неделя;
      Отборно класиране...

      Кой пита?
      К. Кулев

      Коментар


      • #4
        От: Годишно събрание на КЕ

        Мястото на срещата ще бъде комплекс "Пъстървата" в с. Енина с GPS координати: N 42.40'452 / E 025.24'714
        К. Кулев

        Коментар


        • #5
          От: Годишно събрание на КЕ

          4Х4 Адвенчър Троян мисля, че е пропуснат. Мисля, че 5, дори 6 състезателя включая и сина ми Иван, който е непълнолетен са лицензирани и са се състезавали в РШЕ 2010 г. Полага ли се делегат на събранието?
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #6
            От: Годишно събрание на КЕ

            Разбира се, че се полага, ако има дори един лицензиран състезател.
            Специално сина ти не кара ли в РШЕ с АТВЧК лиценз?
            Утре от БФМ ще ми изпратят актуалната картотека на всички лицензирани и ще корегирам нещата.
            К. Кулев

            Коментар


            • #7
              От: Годишно събрание на КЕ

              Първоначално публикуван от Калин Кулев Преглед на мнение
              ....
              ПП. Моля ако случайно е пропуснат някой клуб - сигнализирайте. Данните са от картотеката на БФМ за лицензирани състезатели и клубове през 2010, но от средата на годината (с тази разполагах в момента). Възможно е да е пропуснат клуб, който е лицензирал състезател/и по-късно. Благодаря!
              Aми Хард Райдерс е пропуснат със сигурност.
              Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

              Коментар


              • #8
                От: Годишно събрание на КЕ

                Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
                Aми Хард Райдерс е пропуснат със сигурност.
                Ами май АТV клубовете и АТВЧК лицензите не са на почит и не са чак толкова лицензи и чак толкова клубове

                Коментар


                • #9
                  От: Годишно събрание на КЕ

                  Първоначално публикуван от МАРИЕЛА ХРИСТОВА Преглед на мнение
                  Ами май АТV клубовете и АТВЧК лицензите не са на почит и не са чак толкова лицензи и чак толкова клубове
                  Христови, изумява ме невероятната ви енергия за развиване на всякакъв род интриги!
                  Спрете да търсите под вола теле.
                  Със сигурност помагате единствено на собствените си амбиции, продължавайки да се правите на интересни, а на всички останали пречите. Аз нямам нито време нито желание да си играя с вас. Ако продължавате така, просто много скоро ще спра да използвам форума, което сигурно напълно ви устройва, но едва ли е в интерес на ендурото, състезателите и клубовете, които се занимават с него.

                  Това:





                  е картотеката на БФМ с лицензите на всички състезатели лицензирани за Ендуро през 2010.
                  На база на този списък от лицензирани състезатели (техните клубове) + клубовете организирали кръг се формира вотния списък.
                  Казах че ВСИЧКИ СА ПОКАНЕНИ да дойдат и вземат участие в срещата!!! Дори и хора или клубове които никога и никъде не са участвали.
                  Тези които са се лицензирали за АТВЧК и ние допускахме до участие в РШЕ, не трябва да се сърдят на нас! За какво?
                  Не разбирам как става това! Честно!
                  Христов им събра пари за лицензи за 8 състезания, събра им пари и за фанелки, а проведе състезание и половина. И накрая пак аз съм виновен! Е как го правите?!?!?
                  К. Кулев

                  Коментар


                  • #10
                    От: Годишно събрание на КЕ

                    Първоначално публикуван от Калин Кулев Преглед на мнение
                    .....
                    е картотеката на БФМ с лицензите на всички състезатели лицензирани за Ендуро през 2010.
                    На база на този списък от лицензирани състезатели (техните клубове) + клубовете организирали кръг се формира вотния списък.
                    Лицензите са издадени от БФМ и клубовете ни са лицензирани към БФМ ! Решение на БФМ е с лицензите за АТЧК да се кара и в Ендуро Шампионата !
                    Просто в анонса трябваше да си напишеш, че става дума САМО ЗА ЛИЦЕНЗИРАНИТЕ в Ендуро Комисията !

                    П.П.

                    Мисля, че не е твоя работа работа кой за какво взема пари и какво организира, гледай си твоята каса и твоите състезания

                    Коментар


                    • #11
                      От: Годишно събрание на КЕ

                      Лиценз за ендуро при АТВ не знам да има. На моя лиценз пише АТВ.

                      Обаче защо тогава сме допуснати до участие и сме карали с АТВ лицензи в ендуро кръговете през годината?

                      Защо сме плащали такси, защо сме били награждавани, и включително сме поканени за годишно награждаване на база участието ни в РШЕ?

                      Защо в списъка постнат по-горе фигурират и хора които карат само АТВ като Светослав Деков и Рени Христова?

                      Очаквам отговор на въпросите преди събранието!
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от МАРИЕЛА ХРИСТОВА Преглед на мнение
                        Лицензите са издадени от БФМ и клубовете ни са лицензирани към БФМ ! Решение на БФМ е с лицензите за АТЧК да се кара и в Ендуро Шампионата !
                        Просто в анонса трябваше да си напишеш, че става дума САМО ЗА ЛИЦЕНЗИРАНИТЕ в Ендуро Комисията !

                        П.П.

                        Мисля, че не е твоя работа работа кой за какво взема пари и какво организира, гледай си твоята каса и твоите състезания
                        Мила, събранието е на Комисия ЕНДУРО, освен че го пише в анонса и заглавието, целя подфорум тук е за Ендуро.
                        Събранието на БФМ е на 10-ти Декември.
                        Решение на Комисия Ендуро е да допусне състезателите с АТВЧК лиценз!!!
                        Състезанията никак не са наши и ваши (мои и на когото и да било)! Аз "мое" състезание не смея да наричам дори Шуменското.
                        Хич не ме интересувате ВИЕ и ВАШИТЕ състезания, вашата каса, вашите амбиции и вашите методи.
                        Какъв ви е проблема?!?

                        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                        Лиценз за ендуро при АТВ не знам да има. На моя лиценз пише АТВ.

                        Обаче защо тогава сме допуснати до участие и сме карали с АТВ лицензи в ендуро кръговете през годината?

                        Защо сме плащали такси, защо сме били награждавани, и включително сме поканени за годишно награждаване на база участието ни в РШЕ?

                        Защо в списъка постнат по-горе фигурират и хора които карат само АТВ като Светослав Деков и Рени Христова?

                        Очаквам отговор на въпросите преди събранието!
                        Разбира се от другите постове, но пак ще ти отговоря.
                        За РШЕ е нужен ЕНДУРО лиценз. За клас АТВ в РШЕ (или АТВ Купа България, както е официлното име на шампионата за АТВ при нас) се участва със същия ЕНДУРО лиценз. Решихме да може да се участва и с АТВЧК и МХ лиценз (за улеснение на състезателите и за да не ги товарим с излишни 80 лв.). Очевидно всички с АТВ в РШЕ с изключение на посочените от теб двама души са ни били "гости" от друг шампионат (предимно от АТВЧК). Това за нас означава, че в касата на КЕ са влезли точно 160 лв. от клас АТВ. (Другите парички от лицензчета и т.н. са в касата на комисия АТВЧК.) Въпреки това вие имахте 6 трасета, 6 класирания, 6 комплекта купи и всичко както си е реда за 6-те състезания, които карахте в РШЕ. Разбира се имате и годишно класиране с награждаване.

                        Поканени сте на срещата, на която няма какво да се гласува, на която по традиция половината от вот имащите няма да присъстват и какъв ви е проблема, НЕ МОГА ДА РАЗБЕРА?
                        Някой е обиден че няма право на глас ли???
                        Някой има специална нужда от гласове ли??
                        КАКЪВ ВИ Е ПРОБЛЕМА и за какво си говорим тука???
                        К. Кулев

                        Коментар


                        • #13
                          От: Годишно събрание на КЕ

                          Първоначално публикуван от Калин Кулев Преглед на мнение
                          ...
                          За РШЕ е нужен ЕНДУРО лиценз. За клас АТВ в РШЕ (или АТВ Купа България, както е официлното име на шампионата за АТВ при нас) се участва със същия ЕНДУРО лиценз. Решихме да може да се участва и с АТВЧК и МХ лиценз (за улеснение на състезателите и за да не ги товарим с излишни 80 лв.). Очевидно всички с АТВ в РШЕ с изключение на посочените от теб двама души са ни били "гости" от друг шампионат (предимно от АТВЧК). Това за нас означава, че в касата на КЕ са влезли точно 160 лв. от клас АТВ. (Другите парички от лицензчета и т.н. са в касата на комисия АТВЧК.) Въпреки това вие имахте 6 трасета, 6 класирания, 6 комплекта купи и всичко както си е реда за 6-те състезания, които карахте в РШЕ. Разбира се имате и годишно класиране с награждаване.

                          Поканени сте на срещата, на която няма какво да се гласува, на която по традиция половината от вот имащите няма да присъстват и какъв ви е проблема, НЕ МОГА ДА РАЗБЕРА?
                          Някой е обиден че няма право на глас ли???
                          Някой има специална нужда от гласове ли??
                          КАКЪВ ВИ Е ПРОБЛЕМА и за какво си говорим тука???
                          След като с АТВ лиценз се участва при равни условия в кръговете състезания организирани от Републикански шампионат ЕНДУРО и ATV към БФМ (Комисия Ендуро) би трябвало и тези клубове да имат право на глас в годишното събрание.

                          За АТВ трасетата в някои от кръговете имам особено мнение съвпадащо с това на повечето от АТВ-истите, но това не касае въпроса за събранието.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Годишно събрание на КЕ

                            Без да взимам страна в споровете ви, мисля че всеки участник в кръг от РШЕ или ЧК си е плащал надлежно таксата. С това си е давал лептата на хората които организират съответния кръг, т.е. трасетата не са правени съвсем безплатно. Всички знаем че разходите не могат да се покрият от таксите. Като участник в състезания съм си мислел, че важното е да имаш застраховка и лиценз към БФМ, също както важи и за клубовете, нали в крайна сметка така беше решен въпроса в началото на годината?! Не претендирам за нищо, просто ми стана интересно защо е разделението.
                            [SIGPIC][/SIGPIC]

                            Коментар


                            • #15
                              От: Годишно събрание на КЕ

                              Имате право на глас Генчев, в годишното събрание на БФМ.
                              В Ендурото тази година сте били гости, тъй като вие сте състезатели лицензирани за друг шампионат. Участвали сте при равни условия, както са участвали и чужденците, защото ние имаме добрата воля и разрешението на БФМ за това.
                              Разбираш ли (ти точно с твоята професия трябва да разбираш), че е въпрос на някакви принципни правила. Трябва ли и състезателите от два румънски и два гръцки клуба (които са имали участници на РШЕ) да имат вот?

                              mirodo, в БФМ има няколко различни подразделения така да се каже. Има комисии - АТВ МХ, АТВ ЧК, Ендуро, Писта, Мотокрос и т.н. Тази среща е на Комисия Ендуро, съответно в нея участват тези които развиват спорта Ендуро. Няма РАЗДЕЛЕНИЕ! Пак казвам. ВСИЧКИ СА ПОКАНЕНИ! Без значение лицензирани или не, участвали или не. ВСИЧКИ които се интересуват от развитието на спорта и искат да присъстват (имат какво да кажат по темата) са поканени. Нарочно го комбинирам и с "Тримата братя и златната ябълка" за да има възможно повече посетители.
                              В понеделник ще пусна тук протокол от това събрание, да видите колко хора реално се интересуват и колко хора ще вземат изобщо някакво отношение.


                              Генчев, ако въпроса ти не е просто бла-бла, искаш да вземеш някакво специално участие и за теб е ключово важно да имаш право на глас, МСК Шумен има квота от трима, а на събранието ще съм само аз. Заповядай като преставител на МСК Шумен (ще ти делегирам права), да дадеш гласа си за каквото имаш предвид!
                              К. Кулев

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X