Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Годишно събрание на КЕ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Годишно събрание на КЕ

    Кулев, приятелче си ми и те познавам в друга светлина. В последно време май нещо ти дойде в повече работа ли, к'во ли незнам ама малко прекаляваш с излиянията, откровенията и констатациите си.
    Мислех да не се меся, но за пореден път чета написани от теб глупости с главно Г.
    Искам да кажа не само на теб, но и на всички останали четящи този форум, че таксите от лицензите се плащат във БФМ, те не влизат в КАТВ за съжаление. От БФМ, АТВЧК не е получил НИТО ЕДИН ЛЕВ, нито пък каквато и да е помощ. Всички пари за организирането на АТВЧК са от спонсори на шампионата и лични средства на няколко човека !
    Доколкото съм запознат, Т. Христов в частност винаги е бил съпричастен с развитието не само на ендурото но и на спорта в България. Знам че предостави екипи и техника за измерване на времената на няколко ендуро състезания, помагаше им с каквото може. Присъствал е на почти, а може би и на всички кръгове от шампионата, да те питам ти на колко кръга дойде на АТВЧК от създаването му ? Но вярно, за к'во ти е! Чудно ми е обаче как вадиш заключения за нивото, начина на провеждане и т.н. след като не си присъствал...!!!!????
    И друго да ти кажа, голямо възмущение за мен и не само е твоите подигравки с постигнатото от Христов като организатор, състезател и най-вече предстоящите му участия.
    Мисли си каквото искаш, че с Христов сме приятели и то големи си е така, но на черното бяло аз не мога да кажа.
    Навремето се отказах от ендурото заради многото пропуски в организацията, но сега вече се отвращавам от този хубав (по принцип) шампионат.
    Ако има само 1 кръг ЧК и 100 ендуро кръгове бих посетил Чалендж Къп, просто защото организатора ти защитава интересите и ти обръща необходимото внимание дори и да си за наказание! ( и това се случва)

    пп. Защо ти обиждаш Христов / ви, а не намерих никъде дори и във старата тема (която слава богу я изтриха) думичка която да те обижда в частност ?!?

    Оправяй се, прави каквото си искаш, но знай, че състезателите са съдниците на Организаторите !
    Последно редактирано от Desislav Cekov; 19-11-10, 20:43.

    Коментар


    • #17
      От: Годишно събрание на КЕ

      Десо, прав си, че напоследък допуснах да напиша много глупости във форума. Истината е, че те са 100% провокирани от твоя голям приятел и всичкте са по негов адрес. Твоя мил другар никога нямаше да чуе какво точно мисля за него, ако не беше разпалил поредната си интрига в тема за ендуро. Предизвика ме да му ги кажа, наричайки ме лъжец и обвинявайки ме в нагласяване на резултати!!! Твоето положително мнение за него няма да промени нито моето такова, нито истината, която очевидно ти не познаваш напълно. Едно макар и не толкова съществено доказателство е, че това:
      Първоначално публикуван от Desislav
      таксите от лицензите се плащат във БФМ, те не влизат в КАТВ за съжаление. От БФМ, АТВЧК не е получил НИТО ЕДИН ЛЕВ
      не е вярно!
      Парите от лицензите за АТВЧК, които състезателите внасяха в БФМ са отчетени на АТВЧК.
      Сага ако бях като този когото си тръгнал разпалено да защитаваш, щях да завъртя страшна тема за това как комисия АТВЧК уж не беше еднолична, пък нейните членове не знаят нищо за приходите и и още 100 неща не само по тази тема (щото основания бол). Но не съм, а и вие и вашите неща никак не ме интересуват! Ако изобщо ги споменах, беше защото се удивих как се извъртат нещата и как успяха Христов/ви и техните поддръжници да дойдат в нашата тема, да си измислят какви ли не обвинения по наш/мой адрес и да ни изкарат нас виновни!
      Да, никога не съм идвал на АТВЧК (за какво мислиш че ми е наистина???) Но и никога не съм вадил заключения за ниво, начин на провеждане и т.н. За какво говориш??
      За това колко голям състезател е Тодор и колко е организатор също не съм коментирал никъде публично! Той си позволи иронично да ме оцени за съответните качества, аз него не бях.
      Десо... приятелчета ли сме не знам, но мнението ти е СИЛНО пристрастно и позицията ти е много субективна и повлияна (не знам от какво точно).

      По повод шампионата. Личното ти/ви отношение към мен не е важно, кажи ми защо си се отвратил от шампионата? Многото пропуски отдавна са в миналото.
      Първоначално публикуван от Desislav
      Ако има само 1 кръг ЧК и 100 ендуро кръгове бих посетил Чалендж Къп, просто защото организатора ти защитава интересите и ти обръща необходимото внимание дори и да си за наказание!
      С това какво искаш да кажеш? Чии интереси точно трябва да се зщитават и чии не се защитават в ендурото според теб? На кого не обръщаме внимание и въз основа на какво си стигнал до този извод?
      К. Кулев

      Коментар


      • #18
        От: Годишно събрание на КЕ

        Първоначално публикуван от Калин Кулев Преглед на мнение
        Десо, прав си, че напоследък допуснах да напиша много глупости във форума. Истината е, че те са 100% провокирани от твоя голям приятел и всичкте са по негов адрес. Твоя мил другар никога нямаше да чуе какво точно мисля за него, ако не беше разпалил поредната си интрига в тема за ендуро.
        Моят голям приятел (и е такъв и е вярно защото се е доказал ) просто те попита а ти не обичаш да ти задават въпроси явно когато не са по твой вкус.
        Никъде не прочетох да те обиди или да оплюва ендурото и не е интрига когато питаш за шампионат в който имаш 6 или 7 състезателя .

        Първоначално публикуван от Калин Кулев Преглед на мнение
        Едно макар и не толкова съществено доказателство е, че това:
        не е вярно! Парите от лицензите за АТВЧК, които състезателите внасяха в БФМ са отчетени на АТВЧК.
        Сага ако бях като този когото си тръгнал разпалено да защитаваш, щях да завъртя страшна тема за това как комисия АТВЧК уж не беше еднолична, пък нейните членове не знаят нищо за приходите и и още 100 неща не само по тази тема (щото основания бол).
        Богдан направи комисиите с по един човек и го знаеш добре.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:BFM.jpg
Прегледи:2
Размер:77.8 КБ
ID:5230105



        За парите от федерацията имах впредвид че за разлика от СМ и МХ за АТВ (където федерацията плаща и организира) за АТВЧК се прави само от нас и от наши пари и хора.
        Федрацията каза че в края на годината ще се дават парите на комисиите и че европейските лицензи ще са от тях.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:deso.jpg
Прегледи:1
Размер:35.8 КБ
ID:5230106


        После се оказа че няма да са без пари и ще се плащат по 200 лева.От приходите комисия АТЧК си "осребри" парите чрез 5 евролиценза лиценза и два световни.
        За разлика от КЕ ние нямаме каса от над 10 000 лева от миналата година и имаме лицензирани 33 състезателя от които 5 не плащат-жените и децата.
        Вярваш ли че Христов който спонсорира с над 20000лева собствени средства шампионатите през 2009 (и за Враца включително помага) го съблазнават 1000 лева и забогатява от тях
        И каквото и да говориш за Христов остават фактите за това което прави и е направил.
        Пожелавам ти догодина да правиш организация като него да отразяваш като него и да ти имат доверие състезателите като на него и да докараш състезатели от 8 държави.

        Коментар


        • #19
          От: Годишно събрание на КЕ

          Присъствах на събранието като гост /без право на глас/ и ще споделя с Вас как протече то от моя гледна точка /малко съм пристрастен към АТВ/. За всички неща, които не съм разбрал правилно моля да бъда поправен.

          И така-започвам: Денят 21.11.2010 г. беше слънчев и топъл, ама това не е много съществено в случая. Събранието беше много слабо посетено /като кръг от РШЕ 201/ но това най-вероятно се дължеше на факта, че участниците и гости на "Тримата братя и златната ябълка - Made in Crazy job, 20.11.2010 г." след купона на беседката и после в ресторанта "Пъстървата" много бяха натоварили програмата.

          Събранието мина в дух на съгласие и разбирателство, като пленум на БКП от Татово време.
          Калин Кулев /КК/ предложи нови членове за допълване на КЕ като старите не напускат:
          Борис Кърчев председател на "Севтополис" Казанлък. Забелязах, че на кръговете от РШЕ в Т-ще, Несебър и Шумен беше неотлъчно до КК и много помага на клубовете за организирането на съответния кръг.
          Динко Колев от "Екс. райдърс" Търговище. Познавам Динко и мога да кажа само хубави думи за него като главен организатор на кръга в Т-ще. Деен и амбициозен със сериозно отношение към развитието на спорта.
          Мариян Терзийски от Шумен. На него дължим добрите трасета в затворените кръгове от Т-ще и Шумен.
          Всички анблок бяха приети.
          Календар за 2011 г. За сега 2-те единствено сигурни кандидатури за организатори на кръгове от РШЕ са Т-ще и Шумен /за закриване/ Несигурни са Асеновград Добринище/Разлог?, Несебър? Казанлък? и др. несигурни с много въпросителни... В двуседмичен срок клубовете трябва да се съберат и решат дали със сигурност ще бъдат домакини на кръг от РШЕ.
          Промени в правилника за 2011г.
          След дълги спорове се реши тези състезатели с мотоциклети, които искат да получат трак и при записването оставят на организатора ГПС, да им бъде записан такъв и да им помага при навигацията, като това не освобождава организатора от задължението за качествено маркиране на трасето.
          Взе се решение таксата да остане непроменена от 50 лв за участник, като от заплащането са освободени всички под 18 г. независимо в какви класове се състезават.
          След дълги дискусии наказанието за "трак" остана + 1 час.
          Други: КЕ в лицето но КК изтъкна колко много е направено за популяризирането на спорта с направата на сайта, за сключен договор с информационна агенция за отразяване в медиите на проявите, за това, че ендуро спорта в нашата д-ва за 1 година се е развил в положителна насока и 2011 ще бъди и пребъде и т.н.т
          Вече имаше единомислие по въпроса за наказания и класиране в клас жени.
          Имаше предложение да се ползват за времеизмерване транспондерите на БФМ, но не знам защо остана без подкрепа.
          Имах предложение всеки сам да си прави годишна застраховка за спортисти и с нея да кандидатства за лиценз, но КК отговори, че не е работа на БФМ да проверява валидността на застраховките на този и онзи и и догодина системата за издаване на лицензи и застраховки си остава същата.
          Имаше и въпроси БФВ да подпомогне КЕ, но бе отговорено, че "пари няма" и на практика БФМ от ендурото само взема...

          За участниците с АТВ се оказа по думите на КК, че от 2005 г. атвистите са натрапници в РШЕ и като такива са получили от КЕ даром настаняване, направа на трасета и маркиране, ГПС тракове, осигуряване, мед. помощ, класиране и награждаване и други и други облаги на гърба на КЕ и на всичкото отгоре искат и да им се обръща повече внимание и имат претенции...

          Уважаеми колеги, моят преразказ е непълен и изразява личното ми мнение. Сигурно много неща съм пропуснал т.к. не съм си водил записки и мисля, че КЕ трябва да излезе с официално становище за проведеното събрание. При разминавания на моето писание с официалното становище КЕ е прав!
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #20
            От: Годишно събрание на КЕ

            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
            Други: КЕ в лицето но КК изтъкна колко много е направено за популяризирането на спорта с направата на сайта, за сключен договор с информационна агенция за отразяване в медиите на проявите, за това, че ендуро спорта в нашата д-ва за 1 година се е развил в положителна насока и 2011 ще бъди и пребъде и т.н.т
            Кой е този сайт и коя е тази информационна агенция? Как се определя положителната насока?
            Живей за всеки дъх!

            Коментар


            • #21
              От: Годишно събрание на КЕ

              Първоначално публикуван от roumen5 Преглед на мнение
              Кой е този сайт и коя е тази информационна агенция? Как се определя положителната насока?
              Сайта е: http://www.enduro.bg/

              Коя е тази агенция не разбрах, мисля че КК не съобщи или може аз да не съм чул, но освен това каза, че тази година ще сключи договор с друга по-добра. КК каза, че има и журналистка ентусиаст, която редовно публикува статии и снимки в СМИ, и че КК редактира нейните статии от техническа/свързана с ендуро спорта/ страна.

              Дали е положителна насоката и доколко е "+" или "-" не се наемам да преценявам, просто така беше декларирано на събранието от КК.

              Румка, макар че ме цитираш, мисля че на тези въпроси КЕ ще отговори по-правилно. /най-долу в поста ми съм писал/
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #22
                От: Годишно събрание на КЕ

                Първоначално публикуван от Desislav Преглед на мнение
                Моят голям приятел (и е такъв и е вярно защото се е доказал ) просто те попита а ти не обичаш да ти задават въпроси явно когато не са по твой вкус.
                Никъде не прочетох да те обиди или да оплюва ендурото и не е интрига когато питаш за шампионат в който имаш 6 или 7 състезателя .
                Виж Десо, аз съм сериозен човек, въпросите около състезанията, класиранията и правилниците за мен са строго принципни.
                Да ми говорят за съшити с бели конци нагалсявания на резултати, за "близане на седалища" и други подобни, първо е несериозно, второ е като да ме наплюеш в лицето и трето идвайки от точно този индивид е повече от ясно, че не е случайно, а по стара негова практика известна на всички сърабли му някога попарата, е с нарочна цел, за оплюване и очерняне някому. Той после си и призна за част от мотивите на желанието си да ме оплюе - бил съм го обрисувал преди 2 години, бил съм залагал, че ще се провалиТЕ някъде си и т.н. измислици!
                Продължавайте да сте си приятели, но (личн съвет) не се вкарвай в ролята заместник на циганката.


                Няколко неща ще кажа.

                Генчев, щом си сметнал, че имаш право да представяш нещата от своя гледна точка, ок.
                Половината от коментара ти е СИЛНО тенденциозен с елементи на разсъждение и не е коректно да го вадиш като протокол от събранието.

                Никак не съм вадил гръмки изказвания за това колко много се е развил спорта, колко светло бъдеще го очаква;
                Въпроса със застраховките не зависи от нашето/моето мнение и желание;
                За транспондери не сме дебатирали и не сме взимали решения - и това не зависи от нас;
                Не е информационна агенция, а ПР агенция "Алма", съобщих!
                За АТВ просто ти обясних това което през последните 5 години винаги е било на дневен ред - проблема с липсата на някой от вас, който да се ангажира с проблемите и и нтересите ви и да помага за решаването им, защото състезанията и шампионата през всичките години са били правени все от мотоциклетисти които не познават спецификата на нуждите ви.
                Аналогията ти с пленума на БКП пък беше върха! Мился, че схванах намека.

                За мен е вече очевидно, че желанието ми за диалог със всеки тук, който иска да научи за какво се борим е обречено на провал. Не мога да отговарям на всяко подмятане. Не мога да се надприказвам със всеки, който веднъж в годината се прави на загрижен и преекспонира през собствените си необорими впечатления цялата мисия за която няколко души работим и мислим с години.
                Спирам да се обяснявам.
                Който му трябва нещо конкретно и сериозно, винаги може да ме намери по телефона.
                Последно редактирано от Калин Кулев; 23-11-10, 11:12.
                К. Кулев

                Коментар


                • #23
                  От: Годишно събрание на КЕ

                  Първоначално публикуван от Калин Кулев Преглед на мнение
                  В понеделник ще пусна тук протокол от това събрание, да видите колко хора реално се интересуват и колко хора ще вземат изобщо някакво отношение.
                  Ето и списъка с хората които присъстваха:
                  MG Racing - 1. Гълъбин Колев; 2. Георги Янев
                  МСК „РИСК-ГАБРОВО”- 1. Вера Лагадова; 2. Диляна Лагадова; 3. Ненчо Стефанов
                  МРК БОЛЯРИ - 1. Георги Недев; 2. Николай Недялков; 3. Радостин Дончев
                  ЕКСТРИЙМ ТОЙОТА ВЕНЦИ - 1. Смилен Кабакчиев; 2. Венци Маринов
                  ЕКО МЕТАЛ РЕЙСИНГ ТИЙМ - 1. Станислав Стоянов
                  МОТОРЕКС МОТОБУМ - 1. Симеон Петров; 2. Борис Николов
                  СЕВТОПОЛИС – КАЗАНЛЪК - 1. Борис Кърчев; 2. Ради Попминчев
                  ЛУДА РАБОТА – СТАРА ЗАГОРА - 1. Жоро Хаджиев; 2. Янчо Терзиев
                  МСК „ШУМЕН” - 1. Калин Кулев

                  Гости: 4Х4 Адвенчър Троян - 1. Светослав Генчев
                  К. Кулев

                  Коментар


                  • #24
                    От: Годишно събрание на КЕ

                    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                    Взе се решение таксата да остане непроменена от 50 лв за участник, като от заплащането са освободени всички под 18 г. независимо в какви класове се състезават.
                    Aз имам предложение.
                    Да бъдат освободени от такси и участниците на възраст над 40.
                    Все пак сме пенсионери и имаме право на "Облекчения".

                    Коментар


                    • #25
                      От: Годишно събрание на КЕ

                      Първоначално публикуван от Калин Кулев Преглед на мнение
                      ...
                      Генчев, щом си сметнал, че имаш право да представяш нещата от своя гледна точка, ок.
                      Половината от коментара ти е СИЛНО тенденциозен с елементи на разсъждение и не е коректно да го вадиш като протокол от събранието.

                      Никак не съм вадил гръмки изказвания за това колко много се е развил спорта, колко светло бъдеще го очаква;
                      Въпроса със застраховките не зависи от нашето/моето мнение и желание;
                      За транспондери не сме дебатирали и не сме взимали решения - и това не зависи от нас;
                      Не е информационна агенция, а ПР агенция "Алма", съобщих!
                      За АТВ просто ти обясних това което през последните 5 години винаги е било на дневен ред - проблема с липсата на някой от вас, който да се ангажира с проблемите и и нтересите ви и да помага за решаването им, защото състезанията и шампионата през всичките години са били правени все от мотоциклетисти които не познават спецификата на нуждите ви.
                      Аналогията ти с пленума на БКП пък беше върха! Мился, че схванах намека.
                      ....
                      Да, не отричам:
                      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                      Присъствах на събранието като гост /без право на глас/ и ще споделя с Вас как протече то от моя гледна точка /малко съм пристрастен към АТВ/. За всички неща, които не съм разбрал правилно моля да бъда поправен.
                      ...
                      Виноват за агенцията. Вече написах, че:
                      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                      ...
                      Коя е тази агенция не разбрах, мисля че КК не съобщи или може аз да не съм чул, но освен това каза, че тази година ще сключи договор с друга по-добра. ... мисля че на тези въпроси КЕ ще отговори по-правилно. /най-долу в поста ми съм писал/
                      Благодаря за пояснението.

                      Въпроса със застраховките може да се повдигне в БФМ, но вместо това ти отговори, че не е работа на БФМ да проверява дали са валидни застраховките.
                      Въпроса за използване на транспондери също беше повдигнат, но не е разискван от КЕ.
                      Никъде не съм писал, че изнасям протокол от събранието, нали?!?

                      И отново да се самоцитирам, мисля че съм написал достатъчно ясно:
                      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                      ...Уважаеми колеги, моят преразказ е непълен и изразява личното ми мнение. Сигурно много неща съм пропуснал т.к. не съм си водил записки и мисля, че КЕ трябва да излезе с официално становище за проведеното събрание. При разминавания на моето писание с официалното становище КЕ е прав!
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #26
                        От: Годишно събрание на КЕ

                        Щеше ми се да коментирам, но се оказа, че не съм присъствал! Е, добре си е така една уста за запушване, по-малко!!!
                        Eвгени Филчев
                        Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X