Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спортен филтър K&N

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Спортен филтър K&N

    мисля да сложа спортен филтър на санта-фе-то, но ми казаха, че не било желателно при по-новите дизели /комън рейл/, защото от по-едрите частици, които пропускал сп. филтър се повреждал дебитомера...

    Някой колега има ли преки наблюдения?

    Аз си бях сложил на предишните джипове и нямах проблеми, но те не бяха с електронно управление...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

  • #2
    Re: Спортен филтър K&N

    Работата не е толкова в управлението, то само ще се оправи. Най-много потокът на въздуха да излезе от началния диапазон на датчика като стане по-голям.
    Роботата е че той наистина е с по-големи дупки за да е с по-малко съпротивление, и наистина пуска прах в двигателя. И да не запуши форсунките и помпите, пак ще му съкращава живота като вдигнат прах джиповете.
    Тая играчка е измислена за асфалтовите ралисти. Пък техните разбирания за ресурс на двигателя се включват в 2 - 4 часа примерно ...

    Коментар


    • #3
      Re: Спортен филтър K&N

      не е баш така, защото на БАХА /например/ карат със спортни филтри...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        Re: Спортен филтър K&N

        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
        не е баш така, защото на БАХА /например/ карат със спортни филтри...
        Стефан имаше предвид, че с такива се карат двигатели които са предвидени да са с малък ресурс.
        LR RR Classic VM2.5

        Коментар


        • #5
          Re: Спортен филтър K&N

          Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
          мисля да сложа спортен филтър на санта-фе-то, но ми казаха, че не било желателно при по-новите дизели /комън рейл/, защото от по-едрите частици, които пропускал сп. филтър се повреждал дебитомера...Някой колега има ли преки наблюдения?
          Преки наблюдения има Ники Златков...Проспийд, същите думи чух от него...тънката жичка на дебитомера заминава и то много скоро...говори с него мисля че е монтирал над 100 досега... яко е вденал за кво иде реч
          S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
          или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
          пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

          Коментар


          • #6
            Re: Спортен филтър K&N

            Наблюденията ми са на Citroen Xsara 2,0 HDI 200 год. , колата е на 210 000 км , от нова ( 2000 г е сложен филтъра ) до сега не е имало проблем и нищо не е "изгоряло " . Филтъра е JR sport.
            Ако сложиш китайски или турски филтър от Битака , може и да има проблеми.
            Това е моето наблюдение.

            Коментар


            • #7
              Re: Спортен филтър K&N

              Prospeed не вярвам да слагат турски филтри от битака /поне като им знам цените/...
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #8
                Re: Спортен филтър K&N

                Аз също не продавам и НЕ съм поставял филтри от "Битака ".
                Монтирал съм само качествени филтри(К&Н,SPARCO,BMC,J&R,GREEN и др.марки) както на бензинови така и на дизелови автомобили ..До сега подобна рекламация или оплакване не съм имал от нито един клиент......Кой ви ги разправя тия неща незнам ???Всички каталози т.е. всички марки произвеждащи перящи въздушни филтри предлагат и за дизелови и за бензинови автомобили....

                Коментар


                • #9
                  Re: Спортен филтър K&N

                  ти продаваш..той монтира...звънни му и сам ще чуеш....знаеш кой е Ники Златков вероятно ??? В проспийд бая народ си е сложил спортни филтри, опита му хич, ама хич не е малък...
                  S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
                  или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
                  пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Спортен филтър K&N

                    Тука забелязвам две грешки.
                    Ксарата е асфалтова кола. На асфалта има малко прах. И никой няма реалната възможност да премери съкращаването на ресурса.
                    По-важната. Колкото по-менте е филтърът, толкова по-доволен ще е собственикът. Филтърната хартия с по-големи дупки е по-евтина. Другите тъкани - още по. Тъкмо те пускат още повече, значи имат още по-малко съпротивление и още повече отпушват мотора. Обаче нямат никаква прахоемкост. Всичко това заминава право в карбураторите или каквото там има, и в цилиндрите.
                    И става честито.

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Спортен филтър K&N

                      Първоначално публикуван от 4x4 Преглед на мнение
                      ти продаваш..той монтира...звънни му и сам ще чуеш....знаеш кой е Ники Златков вероятно ??? В проспийд бая народ си е сложил спортни филтри, опита му хич, ама хич не е малък...
                      На теб нещо не ти стана ясно аз не само продавам, а и монтирам ..така че знам много добре за какво става въпрос.

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Спортен филтър K&N

                        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                        Тука забелязвам две грешки.
                        Ксарата е асфалтова кола. На асфалта има малко прах. И никой няма реалната възможност да премери съкращаването на ресурса.
                        По-важната. Колкото по-менте е филтърът, толкова по-доволен ще е собственикът. Филтърната хартия с по-големи дупки е по-евтина. Другите тъкани - още по. Тъкмо те пускат още повече, значи имат още по-малко съпротивление и още повече отпушват мотора. Обаче нямат никаква прахоемкост. Всичко това заминава право в карбураторите или каквото там има, и в цилиндрите.
                        И става честито.
                        Ами не знам защо тогава американците слагат K&N филтри за всичките модели коли които предлагат . Може да искат да скапят мотора по-бързо та да си купиш нова кола ??
                        Айде стига вече кой квото иска това да слага , нямам повече време за спорове имам си достатъчно работа ..
                        Всеки прави това което мисли за уместно . То и нашите горива по бензиностанциите са калпави , но караме с тях нали ?? По тази логика слагай една бутилка с пречистен въздух и карай така.

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Спортен филтър K&N

                          не става въпрос колко ще издържи мотора на преминал фин прах през филтъра а колко пари ще дадеш за дебитомер после щото хич не са евтинки....кефиш се на пауър от отпушен мотор за сметка на : износване на мотора и нови дебитомери
                          избора верно е наш
                          може би искаш сравневние на запрашеноста в Германия и в БГ ??? или БГ и Америка ??? нали се сещаш за разликата и сам.... Влажния морски климат може би сваля праха по лесно долу на земята във Варна...но навътре в страната не е същото дереджето
                          S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
                          или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
                          пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Спортен филтър K&N

                            мене ако питаш, в Северозападна Европа спокойно може и без филтър... На хартиения му дават смяна през 30 000км, аз сменям на 6-7 хиляди и е черен...
                            Виж Гърция, Италия и Испания е /почти/ като тука - прахоляк...

                            имам желание да сменя филтъра, ама нещо не ми се купуват дебитомери...
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Спортен филтър K&N

                              Леката ми кола е с такова чудо. Счупих оригиналната филтърна кутия и имах под ръка един K&N... При мен няма дебитомер а MAP сензор. Не забелязвам кой знае каква промяна във вървежа, но затова пък шумът стана дразнещ.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X