Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Антикорозионно покритие - Frontera A vs. Frontera B

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Антикорозионно покритие - Frontera A vs. Frontera B

    Гледам, че Фронтера В вече не се произвежда в Лутън - Англия. Та от там ми дойде чуденето дали има същото покритие като на А. Някой има ли информация или конкретни впечатления? Много съм доволен от това на старата фронтера, дали новата не е с по-слабо?
    no signature no problems

  • #2
    От: Антикорозионно покритие - Frontera A vs. Frontera B

    Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
    Гледам, че Фронтера В вече не се произвежда в Лутън - Англия. Та от там ми дойде чуденето дали има същото покритие като на А. Някой има ли информация или конкретни впечатления? Много съм доволен от това на старата фронтера, дали новата не е с по-слабо?
    Моите и 2-те Б-та бяха произведени в Лутън...едната беше производство 12.98, а другата 05.2001...
    Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

    Коментар


    • #3
      От: Антикорозионно покритие - Frontera A vs. Frontera B

      Потвърждавам и моята беше произведена в Лутън естествено това излизаше по вин номера модел 12.99
      vw passat B5 1.9tdi 1997 110 hp
      Suzuki GSR600 98 hp
      Nissan Pathfinder 174 hp
      0878222 три 3 шест

      Коментар


      • #4
        От: Антикорозионно покритие - Frontera A vs. Frontera B

        Не съм попадал на информация да се произвеждат другаде, моята и на брат ми са също Англичанки, моята като дойде беше перфектна направо едно ръждиво петънце нямаше по цялата кола(вече има, дори грредата която държи задната броня има изгнило) На брат ми си дойде ръждясала, че дори изгнила на места(ламаринките които държат задната броня например, едната направо липсва) Явно зависи къде е карана, то на това поддръжка май трудно може да се направи, едва ли е реалистично всяка седмица да си мием колите отдолу например?

        Коментар


        • #5
          От: Антикорозионно покритие - Frontera A vs. Frontera B

          Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
          ... едва ли е реалистично всяка седмица да си мием колите отдолу например?
          Защо да не е? аз това правя, имам си водоструйка и всяка седмица пръскам яко в технологичните отвори на рамата. Нямам ръжда никъде.

          Явно нещо не съм допрочел, щом пак са в Лутън са си същите.
          no signature no problems

          Коментар


          • #6
            От: Антикорозионно покритие - Frontera A vs. Frontera B

            Е ти си от доброто малцинство, аз всеки път като я мия отвън удрям една струйка и отдолу, но това е през лятото. Зимата едва ли я измивам повече от веднъж месечно, а солтта(с която уж не ръсели в България) най-много я мори.

            Коментар


            • #7
              От: Антикорозионно покритие - Frontera A vs. Frontera B

              Мисля , че акцента в темата е за сравнение в "избиването" на ръжда , а не къде се произвеждат Фронтерите . Впрочем , че те вече не се произвеждат нито в Лутън , нито където и да е другаде .
              А да не си миете калта зимно време ( особено след търкаляне по гори и планини) си е минус . Пароструйката е полезна не само заради корозията , но и заради ходовата част . Иначе аз правя като Фанатик и нямам ръжда никъде ( ОФА).
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #8
                От: Антикорозионно покритие - Frontera A vs. Frontera B

                Като част от подготовката на джипа за сезона обърнах специално внимание и на задните подкалници.Открих ръжда от вътрешната страна на веждите-антикор. покритие там се беше надигнало!!!Свалих остатъците от покритието и част от здравото,като границата на зачистване определих с макетен нож.
                Бях впечетлен от вида на ламарината под здравото покритие-беше като огледало,все едно,че сега е качена на монтажната линия!!!
                След като почистих ръждата ,минах засегнатите места с ръждопреобразувател,боядисах с "Протекта" и нанесох слой "Боди"-999,който да припокрие и здравото.Последната операция бе нанасяне на нов ,цялостен слой антикорозионно покритие на подкалниците-"Боди"-930.Мисля ,че се получи добре?!?!

                http://minchevp.snimka.bg/automobile...8.21418315.big
                Същата процедура се наложи да приложа и от вътрешната страна на праговете,като добавих и малко масълце вътре.

                ....няма нищо драматично, просто ...времето си взема своето!!!
                Колегата Gichev пише за "ламаринките които държат задната броня",но трябва да се има предвид ,че тези детайли изобщо нямат такава антикорозионна обработка ,както купето!И при мене дясната скоба на бронята(от страна на разминаване ) се наложи да бъде изградена наново.

                http://www.offroad-bulgaria.com/atta...7&d=1281119028

                Мнението ми по темата е ,че купето като цяло има добра антикорозионна защита,която е издържала достатъчно дълго за да можем и ние да се порадваме на тези автомобили , и благодарение на която сега се наричаме "Горди собственици"!!!
                Поздрави!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X