Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко колегиалност, но навреме

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малко колегиалност, но навреме

    Дребна случка от днес: тази вечер към 19 ч. се бях засилил със стария нов бял 4-Рънър към софийското летище - жив или умрял, трябваше да закарам един диск, по който офисът ни работи ден и нощ в последните дни, преди края на работния ден до офиса на DHL. На Орлов мост се нацепих по най-тъпия начин: в дясната лента пред мене имаше само две коли - но блокирани от тъпаците, които се бяха накаканизали напряко по канала. На ляв мигач и леко подаване на предница средната колона не реагираше никак - всичкото гъзар с малки и големи леки коли си пердашеше бодро, без да ме "забелязва". Единственият, който намали и ми мигна да минавам, беше колега с бял RAV единица, с ремарке с кросов мотор отзад (марката нямаше кога да видя, но май не беше от масовите).

    Пълна дреболия, но времето, което щях да чакам до следващото зелено на светофара, можеше да прецака всичките ни усилия от доста време насам - пристигнах в DHL точно 3 минути преди мандалото да хлопне. Огромни благодарности към колегата, ако чете форума! (Ако някой се сеща кой може да е бил колегата, също моля да му каже едно "благодаря" от мене!)
    Последно редактирано от badeff; 12-11-10, 01:05.
    Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

    TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

  • #2
    От: Малко колегиалност, но навреме

    Ама верно ли може да се пусме тема за това? Следващата ще е е вероятно "Кихнах, колегата в офиса ми каза наздраве"
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #3
      От: Малко колегиалност, но навреме

      Човещината е малко и винаги си заслужава усилията, та даже и нова тема.
      LZ1AIV

      Коментар


      • #4
        От: Малко колегиалност, но навреме

        А и разделът е точно затова.

        Коментар


        • #5
          От: Малко колегиалност, но навреме

          Правилно е пуснал тема колегата. Я си помислете колко пъти са ви отстъпили предимство и са ви пуснали да се включите в трафика. Нормално в България те пускат чак след 40-60 секунди или поне 15-20 автомобила. Това в София де.
          Що ли в Мюнхен, Кьолн, Щутгарт те пуска максимум 3-5тия автомобил. Да не би там да не бързат!?
          Така, че трябва да се поощряват такива прояви в България. Било с писане тук, било с аварийки да благодариш или да махнеш приятелски с ръка през прозореца.
          Така си мисля аз. То напоследък май само мисля.
          подаръци за мъже от FACOM
          промоция на читави инструменти

          и на хоби такива

          тел. О879 Ч8Ч 2З5

          Коментар


          • #6
            От: Малко колегиалност, но навреме

            Ами да го издирим този и да му напишем благодарствено писмо и да му купим 4 нови гуми. Аз пускам постоянно и мен ме пускат постоянно и то в София.
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • #7
              От: Малко колегиалност, но навреме

              Нещо явно не се изразявам като хората, та да поясня. В случая ми даде кеф това, че пичът, който явно е от "нашите", даде едно рамо на друг себеподобен идиот с явно не-градско превозно средство. За това става дума - че в тази общност, без значение дали си си лепнал форумно стикерче или не, има малко повече толерантност и взаимопомощ на пътя, отколкото при средностатистическия сънародник.

              Пускам и аз, и мен ме пускат понякога. В случая, тази дреболия ни спаси г@за. Ако си бях отвисял още малко на светофара, на другия ден някой от фирмата щеше да хваща първия самолет до Берлин, за да достави диска навреме.

              Съжалявам, ако съм изнервил Джамбазов. Виноват.
              Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

              TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X