Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Грижа за лобното място на Д. Списаревски в Лозенска планина - 13.11.2010 събота

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Грижа за лобното място на Д. Списаревски в Лозенска планина - 13.11.2010 събота

    Идеята за темата тръгва отчасти от тук - http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=103396 Героят, борил се с бомбардировачите и загинал на 20 декември 1943 година, пада с разбития си самолет малко над село Долни Пасарел в Лозенска планина. На негово име има улица в квартал Дружба и паметник там(за който се погрижиха вече), а на самото място, където е паднал самолета му след удара в амриканския бомбардировач, има голям кът за отдих, мемориална арка и скромен паметник. Дотам се стига след лек офф роуд, достъпен и за по-височка лека кола при внимателно каране. И тъй като ние сме офф роуд общество, нека се погрижим за паметта на героя и на лобното му място. То се нуждае от нашата намеса и грижа и считам, че сме точните хора, които можем да помгнем. Но вижте сами състоянието на нещата там.















    Предложението ми е да направим нещо от името на нашия форум на 13 ноември, събота. Времето ще е все още сравнително хубаво , а мястото, както личи има нужда от ремонт на пейките и масите, ремонт на заслона( покрит между другото със страшно качествен и скъп геотекстил), подкастряне на растителността и почистване на района. Мястото е лесно достъпно, подходящо и за деца. Стига се с джип на 100 метра от самия паметник, с лека кола на 10 минути ходене пеша. Ще чакам всички желаещи на моста на входа на село Долни Пасарел с координати N 42.33.307' и E 023.29.984' в 9.00 сутринта. За тези, които ще се забавят, координатите на арката от последната снимка са N 42.33.423' и E 023.29.216' , от нея до паметника са 100 метра. При проблем ми звънете на 0887590528
    Аз ще нося генератор, ръчни електрически инструменти, плот да нова маса и за още една пейка. Ще купя и лак, за да лакираме ремонтираните неща. Който може, нека вземе дъски, за да укрепим заслона. Нека всеки си носи и ръчни инструмени, каквито прецени, пирони, тел за връзване, чували за боклук, ръкавици, добро настроение и мерак.
    Последно редактирано от Ясен; 09-11-10, 10:43. Причина: календарът, който Злати не гледа внимателно
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

  • #2
    От: Грижа за лобното място на Д. Списаревски в Лозенска планина - 12.11.2010 събота

    Имам моторен трион, мачете. Имам разни летви, пирони, види. Железа. Някви бои.
    Не знам какво трябва, може да имам и други полезни неща.

    Коментар


    • #3
      От: Грижа за лобното място на Д. Списаревски в Лозенска планина - 12.11.2010 събота

      Там съм. Остава ми утре да си доосигуря почивен ден в събота. Поздрави!
      Искам България чиста!

      Коментар


      • #4
        Re: Грижа за лобното място на Д. Списаревски в Лозенска планина - 12.11.2010 събота

        Вярвам че ще свършите добра рабтоа, като в същотот време ще бъде и много забавно.

        Аз няма да бъда в България по това среме и за жалост няма как да се включа.

        Пожелавам успех и добро време!
        Георги Гатев

        Коментар


        • #5
          От: Грижа за лобното място на Д. Списаревски в Лозенска планина - 12.11.2010 събота

          "Грижа за лобното място на Д. Списаревски в Лозенска планина - 12.11.2010 събота"
          Нещо календара ми е объркан и според него 12.11.2010 е ПЕТЪК, а 13.11.2010 е СЪБОТА.

          Аз още от казармата знам, че старшия е ВИНАГИ прав, ама все пак да си кажа...
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #6
            От: Грижа за лобното място на Д. Списаревски в Лозенска планина - 12.11.2010 събота

            Прав си напълно, снощи сбърках и още сутринта съм помолил да сменят датата, ама нещо супер модовете ги няма още
            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
            www.ADV-Bulgaria.com

            Коментар


            • #7
              От: Грижа за лобното място на Д. Списаревски в Лозенска планина - 12.11.2010 събота

              Аз също ще се постарая да дойда в 09.00 на посоченото място.
              08седемшест5едно513четири

              Коментар


              • #8
                От: Грижа за лобното място на Д. Списаревски в Лозенска планина - 12.11.2010 събота

                Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                Прав си напълно, снощи сбърках и още сутринта съм помолил да сменят датата, ама нещо супер модовете ги няма още
                Айде пак супер-героите виновни, че Злати не гледа календара и няма телефон, за спешни случаи.

                Коментар


                • #9
                  От: Грижа за лобното място на Д. Списаревски в Лозенска планина - 12.11.2010 събота

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Айде пак супер-героите виновни, че Злати не гледа календара и няма телефон, за спешни случаи.
                  Супер героя никога не спи и вечно бди, пък и ти нямам телефона .
                  шегата настрана, нали нещата са ОК, направо идвай с Нивата
                  LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                  www.ADV-Bulgaria.com

                  Коментар


                  • #10
                    От: Грижа за лобното място на Д. Списаревски в Лозенска планина - 13.11.2010 събота

                    Записваме се аз и Тонтонела, с ферозата. Ръкавици и чували ще си носим, незнам с какво още можем да сме от полза имайки предвид, че не сме от силния пол

                    Поздрави.
                    М.Т.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Грижа за лобното място на Д. Списаревски в Лозенска планина - 13.11.2010 събота

                      Първоначално публикуван от marlqnda Преглед на мнение
                      не сме от силния пол
                      Вие сте от умния пол. Ще ръководите.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Грижа за лобното място на Д. Списаревски в Лозенска планина - 13.11.2010 събота

                        Най-важното, което аз няма да мога да осигуря, са дъските. А трябват тънки, като за сачак, и дълги поне по 2.20 метра, че да стегнем покрива и стените на тоя заслон. Не е нужно да са нови, стари, но здрави, също са ОК.
                        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                        www.ADV-Bulgaria.com

                        Коментар


                        • #13
                          От: Грижа за лобното място на Д. Списаревски в Лозенска планина - 13.11.2010 събота

                          От мен моторен трион, лопата, брадви.
                          Старите ми дъски са къси за съжаление.
                          Колко пирони ще трябват да скокна до железарията?
                          Жипа ми е без задни седалки тъй че мога да пренеса доста неща. При нужда ще му оправя и багажника за покрива.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Грижа за лобното място на Д. Списаревски в Лозенска планина - 13.11.2010 събота

                            Радвам се за инициативата!
                            Ще донеса поне 10 м2 дъски за обшивка. Съдейки по снимките, ще стигнат за покрив и част от стените.
                            С теслата не съм факир, но имам два акумулаторни винтоверта, ще взема малко винтове и гледайте чудеса Щом има генератор, ще взема и зеге.
                            Тези неща ще си ги транспортирам. Допълнителен транспорт не предлагам, защото Патрула сигурно няма да е в движение до тогава...
                            Предлагам да се използва само импрегнант за дърво на водна основа. Почти не променя естествения вид, което считам за важно на подобни места. Може да се разреди с вода, напълно безвредно. Имам градинска пръскачка, която съм нарочил за такива работи и ще взема. Импрегнанта се нанася доста бързо и качествено върху предварително сглобена конструкция. Прониква дълбоко, съхне бързо, цената е сравнима с алтернативи. Подчертавам: нямам търговски интерес от избора на препарат!!!

                            Поздрави!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Грижа за лобното място на Д. Списаревски в Лозенска планина - 13.11.2010 събота

                              Е колеги, аз ще се постарая да си съкратя ангажимента в събота и най-късно до 12-13ч. да съм при вас. Ще закъснея, но все ще съм от полза с нещо.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X