Обява

Свий
Няма добавени обяви.

София - Кейп Таун 2010 - THE END

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: София - Кейп Таун 2010 - THE END

    ЗДравейте,
    Регистрирах се специално за да поздравя Бойко и Мони!
    Свалям ви шапка хора и ви благодаря за разказа, за снимките, за споделените преживявания и усещания!
    Много, много съм впечатлена!
    За вас разборах от форума на Пентакс където е пуснат линк към пътеписа тук.
    Много бих искала и аз да видя видеото. Ще ме насочите ли къде е публикувано?
    Благодаря още веднъж!

    Коментар


    • #62
      От: София - Кейп Таун 2010 - THE END

      Все още не е публикувано видеото.
      Per aspera ad astra.

      Коментар


      • #63
        От: София - Кейп Таун 2010 - THE END

        Първоначално публикуван от Тануцо Преглед на мнение
        Все още не е публикувано видеото.
        Благодаря ти!
        Ще чакаме тогава

        Коментар


        • #64
          От: София - Кейп Таун 2010 - THE END

          Бойко, дори не започвах да чета до сега защото чаках "подходящият момент" или в конкретният случай да наваксам с моето писание, да се поотърся от глупостите и да имам на разположение достатъчно свободна, оперативна памет за да глътна пътешествието наведнъж.

          Най-много ми хареса, че на повечето снимки сте ухилени. Това определено е най-важното в едно пътуване! Сравнявам вашите усмивки със сериозните физиономии на западняците, които видях там. Толкова са унили, че изглежда все едно не се забавляват. Не е така, знам, но това, че на вас ви личи май е достатъчно показателно.

          По-ухилени от вас са само местните, което може да означава две неща: или "Бял човек много вкусно!" или хората се радват на живота и го живеят с отворени сърца.

          Хареса ми начина по който общувате с людете или по-скоро те с вас:


          Забелязах как на много места по едни или други поводи и в съвсем различни пътувания достигаме до едни и същи изводи. Това според мен говори много:
          Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
          ...Тук ми направи най-силно впечатление как се отнасят останалите туристи с хората от хотела. Не знам защо, но се държат доста хладно и нещо приемат местните хора като втора ръка. Доста грешна позиция, която не се приема много добре, но понеже са клиенти ги търпят. Е в такива моменти много се радвам, че съм си роден на Балканите. С темперамента ни винаги беше забавно около нас. Така че, ако някой ходи там нека се държи естествено и така шанса да те изядат е по-малък. Хората оценяват това повече, отколкото ако им дадеш някакъв бакшиш...
          Първоначално публикуван от Ilarioncho Преглед на мнение
          ...Туристите слизащи от автобусите биваха обсаждани по най-брутален и досаден начин. Държаха се с тях дистанцирано, че дори с нотка враждебност. По лицата на жертвите пък четях отявлена надменност. Към нас винаги е било различно. Опитваха се да продадат нещо на хората от автобуса и после посядаха до нас да се оплачат как не върви търговията и какви надути задници са всички в ония автобус, т.е. тълкуваха ни по различен начин. Ние пък се държахме приятелски с всички по подразбиране...
          Впечатлиха ме снимките от резерватите. Ситуацията е "нямам думи". Да видиш на живо това, което сте показали е преживяване, със сигурност, олицетворяващо мечтата и вдъхновението за Африка на много хора. Не знам на кого до къде и кога ще излязат сметките, но май в Танзания със сигурност ще се ходи... то не че още от преди не ми се въртят в кръглата глава разни идиотии сочещи в тази посока... ама как да остане човек равнодушен пред това:


          В тази връзка ще ми се да те помоля да споделиш какви бяха нещата, които в определен момент са те ядосвали, разколебавали или карали да се замислиш защо си точно на това място в този момент и са предизвиквали съмнение дали искаш да се върнеш отново?

          Отплеснах се... С една дума: Останах очарован! Описанието е невероятно!
          Знам колко трудоемко е да се напише подобен пътепис, виждам вниманието към детайла, редовното и съвестно водене на записки по време на цялото пътуване, за снимките е ясно... Много труд е вложен, но бъдете сигурни, че си струва всяка минута. Думите предизвикват трепет в сърцата на много хора, включително и моето.

          Знайте, че в моите очи сте ГОЛЕМИ! (не само на килограми)

          Деразайте!
          Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

          Коментар


          • #65
            От: София - Кейп Таун 2010 - THE END

            Благодаря за думите. Веднага ти отговарям, че нито за секунда не е имало нещо, което да ме е ядосало, разколебало или да ме е карало да се замисля защо съм там. Твърдо съм решил да направя този маршрут още веднъж, като малко го разширя и си отделя повечко време. Яд ме беше, че нямаме повече време да обикаляме. Със сигурност искам да се върна отново. От всички държави единствено ме разочарова Египет, но няма как без да се мине от там. Единствено съжалявах в някои от участъците, че не съм с по-лек мотор за да се изкефя повече на карането, а не да се чудя как да балансирам "камиона". Честно, в нито една държава не е имало нещо, което да ме разколебае да се върна отново. Дори и в най-голямата мизерия имаше някакъв чар. А хората навсякъде бяха невероятно усмихнати.

            Коментар


            • #66
              От: София - Кейп Таун 2010 - THE END

              И може би най-важния въпрос сега е "Какво следва оттук нататък?"
              Предполагам, или по-скоро сигурен съм че вече започва да ви се въртят планове за покоряване на нови места /континенти/?
              Поне аз силно се надявам да е така

              Коментар


              • #67
                От: София - Кейп Таун 2010 - THE END

                Ами следват доста по-смели маршрути, но като му дойде времето.

                Коментар


                • #68
                  От: София - Кейп Таун 2010 - THE END

                  Наистина ама наистина ме вкарахте в света на Африка !Благодаря Ви много , няколко час просто седях и гледах в отворена уста и исках да влезна в тези снимки и този пътепис........ Чакам първата финансова възможност за такова нещо , подготвям се и тръгвам !!!
                  Ако не е тайна колко десетки хиляди левове излезна цялата експедиция ? Не че парите са от значение но ми трябва някакъв паричен ориентир .Ако е неудобно да кажете ще Ви разбера !
                  Лудак

                  Коментар


                  • #69
                    От: София - Кейп Таун 2010 - THE END

                    Здравейте,

                    мой приятел ми прати линк към пътеписа. Започнах да чета с резерви (това е първия пътепис, който чета). Постепенно се потопих в атмосферата и го изчетох на един дъх. Какво да кажа, освен "Невероятни сте!".

                    Регистрирах се в сайта заради вас. Винаги ми е било мечта да имам мотор. Вие ме вдъхновихте, направихте желанието ми неустоимо.

                    След прочитането на пътеписа започнах да си търся мотор. Е... намерих Africa Twin.

                    Само се надявам да имам късмета и възможностите да пътувам много.

                    Благодаря ви!
                    Honda XRV 650 Africa Twin RD 03

                    every passing minute is another chance to turn it all around

                    Коментар


                    • #70
                      Първоначално публикуван от demo_1 Преглед на мнение
                      Ако не е тайна колко десетки хиляди левове излезна цялата експедиция ? Не че парите са от значение но ми трябва някакъв паричен ориентир .Ако е неудобно да кажете ще Ви разбера !
                      10,000.00 ETB(етиопски бър)

                      Първоначално публикуван от nyankov Преглед на мнение
                      Здравейте,

                      мой приятел ми прати линк към пътеписа. Започнах да чета с резерви (това е първия пътепис, който чета). Постепенно се потопих в атмосферата и го изчетох на един дъх. Какво да кажа, освен "Невероятни сте!".

                      Регистрирах се в сайта заради вас. Винаги ми е било мечта да имам мотор. Вие ме вдъхновихте, направихте желанието ми неустоимо.

                      След прочитането на пътеписа започнах да си търся мотор. Е... намерих Africa Twin.

                      Само се надявам да имам късмета и възможностите да пътувам много.

                      Благодаря ви!
                      Еми...освен да ти е честит новия мотор...със здраве да го караш и много Africa Twin пътеписи да напишеш(пропътуваш).

                      Поздрави,
                      Последно редактирано от alex_markov; 26-01-11, 17:19.
                      търся си подписа....

                      Коментар


                      • #71
                        От: София - Кейп Таун 2010 - THE END

                        Ти като спомена пътеписи, нещо...???
                        Ride to arrive.

                        Коментар


                        • #72
                          От: София - Кейп Таун 2010 - THE END

                          Много благодря за прекрасни пътепис!

                          Много благородно от ваша страна, че ни направихте толкова съпричастни на вашето пътешествие.
                          С нетърпение чакам и филма.

                          Коментар


                          • #73
                            От: София - Кейп Таун 2010 - THE END

                            Това е най-добрия пътепис, който съм чела до този момент. Всичко е невероятно - и местата, през които сте минали, и снимките, които сте направили, и разказът - за всичко сте положили много усилия, но резултатът си заслужава.

                            Благодаря за това, че го споделихте и с нас.

                            Коментар


                            • #74
                              От: София - Кейп Таун 2010 - THE END

                              Попаднах на този сайт савсем случайно...разглеждах за племето-химба-Намибия.....и не знам как нацелих вас,четях без да спирам,омагьосахте ме с вашия патепис,поздравявам ви ,това в което сте спуснали е граничело с безумието.. с мотори....през цяла Африка--- Турция,Сирия,Йордания , Египет,Судан,Етиопия,Кения,Танзания,Малави,Замбия,Ботсвана,Намибия, Южна Африка на мотор в нейзвестното. Вашата смелост е неописуема..БРАВО-НАЙ ДОБРИТЕ-БРАВО..Думите са безсилни..просто ви поздравявам живи и здрави да сте за да чета и следвашия ви пътепис!!!!!УСПЕХ!!!
                              Последно редактирано от boiko73; 26-02-11, 00:18.

                              Коментар


                              • #75
                                От: София - Кейп Таун 2010 - THE END

                                Чудесен пътепис и прекрасни снимки!Благодаря!
                                Надявам се,тази година да посетиш и други екзотични места!
                                0осем9осем7шест0осем7едно
                                Миро

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X