Обява

Свий
Няма добавени обяви.

София - Кейп Таун 2010 - THE END

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: София - Кейп Таун 2010 - THE END

    Удоволствие бе да пътешестваме с вас.
    Благодарим за което.
    Пожелавам ви нови хоризонти.
    Поздрави и успех.
    I am just a simple man.

    Коментар


    • #32
      От: София - Кейп Таун 2010 - THE END

      Moni/ Boiko вия толкова големи звезди станахте че чак по Американските вестници ви пише
      http://content.yudu.com/Library/A1pq...wspaper-in-USA
      Последно редактирано от alex_markov; 11-11-10, 06:46.

      Коментар


      • #33
        От: София - Кейп Таун 2010 - THE END

        Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
        В крайна сметка шефа на Митницата на летище София ни каза, че на негова отговорност ще ни разпише молбата за освобождаване на моторите и няма да плащаме. Това за мен означава две неща - или шефа е гей и се влюби в нас, което е разбираемо щото сме си хубавки или въобще не дължим ДДС и са ни говорили глупости за да дадем някой лев.
        Прав си във всяко едно отношение!

        Какъв временен износ и временен внос? За разлика от прословутите гащи - моторите са с български талони и пр. документи - респективно общностна стока ДОКАЗАНО. Налетяли сте на зли мишоци.

        Едва се удържах до сега да ви оспамя пътеписите! Осъществихте детската ми мечта и някак я направихте реална. БЛАГОДАРЯ.
        0888932647

        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

        Коментар


        • #34
          От: София - Кейп Таун 2010 - THE END

          Въздържах се досега, за да не се повтарям многоооо пъти...

          БЛАГОДАРЯ за усилията по споделянето на едно толкова интересно пътешествие. Пожелавам ви да имате възможностите да споделите още много такива!

          Иво
          Черпете ме, не ме щадете!
          _________________
          (\__/)o*******_
          (='.'=)*O*.--._.=.\-.
          ('')_('')***(_)=='(_) - I cannot get it out of my mind...

          Коментар


          • #35
            От: София - Кейп Таун 2010 - THE END

            Бойче, айде и аз най - накрая да се обадя - още помня какво ми каза, като се прибра - "Айде да ходим да живеем в Африка"

            Ти ми разказва много, Мони ми разказва, ама след пътеписа това твоето "Айде ..." хептен ми се натрапи

            Смятах да се обаждам чак след филма на Мони, ама то вече не се търпи - господин Флоров, имайте милост !!!

            Коментар


            • #36
              От: София - Кейп Таун 2010 - THE END

              Благодаря за споделеното пътешествие!
              "Do not correct a fool, for he will hate you;
              Correct a wise man, for he will appreciate you."

              Коментар


              • #37
                От: София - Кейп Таун 2010 - THE END

                Аз искам да попитам следното - засякохте ли някакъв среден разход на гориво на БМВ-то и КТМ-а?
                И често ли ви се налагаше да сипвате от допълнителните туби, докато намерите бензиностанция?
                Ако не се лъжа в някои от частите на пътеписа се споменаваше, че сте ползвали тубите, но
                ще е полезно да се знае дали са влизали в употреба редовно.
                Човекът е човек, когато е на път...

                Коментар


                • #38
                  От: София - Кейп Таун 2010 - THE END

                  При мен разхода с куфарите беше 6-6,5/100, а после без куфарите падна до 5,5/100. Тук може да се регулира разхода, защото повечето пътища са прави и може лесно да се държи постоянна скорост. Тубите ги ползвахме редовно. Понякога пълнихме само тези на Мони за да имаме по една, а и при него махането и слагането им е много лесно. Често си ги държахме пълни и когато разберем, че има в близост до мястото, на което се намираме бензиностанция ги сипваме. Има места, на които без туби не може да се мине. Едно такова беше в Намибия, друго в Етиопия и въобще има си места без бензиностанции.

                  Коментар


                  • #39
                    От: София - Кейп Таун 2010 - THE END

                    Ясно, благодаря, явно са си задължителни тубите, за да може човек да покрие 600-700 км. без зареждане.
                    Предполагам, че резервоарът на БМВ-то е 33 литра + 10 в туба = 43 литра.
                    Това са си едни 650 - 700 км. Чудесно
                    Човекът е човек, когато е на път...

                    Коментар


                    • #40
                      От: София - Кейп Таун 2010 - THE END

                      Резервоара на БМВ-то е 20 литра + 15л. /2х7,5/ - общо 35 литра, предостатъчни да се изминат едни 550-600 километра, което за този маршрут е достатъчно да се стигне до място с бензин. Моторът ми не е Adventure и за това е с малък резервоар.

                      Коментар


                      • #41
                        От: София - Кейп Таун 2010 - THE END

                        Имам един въпрос свързан с тоалетните ви нужди. Извинявам се ако е недискретен но все пак е част от нашето ежедневие.
                        Как се справяхте и с тази част?
                        При екстремиални ситуации, обмяната пада значително и организма отделя по малко отпадъци, когато е подложен на стресови фактори. Вие срещнахте ли такива трудности.
                        Който оцелее ще закусва!

                        Коментар


                        • #42
                          От: София - Кейп Таун 2010 - THE END

                          Първоначално публикуван от БИЖО БИЖЕВ Преглед на мнение
                          Имам един въпрос свързан с тоалетните ви нужди. Извинявам се ако е недискретен но все пак е част от нашето ежедневие.
                          Как се справяхте и с тази част?
                          При екстремиални ситуации, обмяната пада значително и организма отделя по малко отпадъци, когато е подложен на стресови фактори. Вие срещнахте ли такива трудности.
                          Извинявам се, че се обаждам, ама - ти къде видя екстремални ситуации

                          Коментар


                          • #43
                            От: София - Кейп Таун 2010 - THE END

                            То добре че е нямало, но все пак смяната на климата + часовата разлика и умората си казват думата

                            Хууу явно е неудобен въпроса, ама аз си предупредих де ))
                            Който оцелее ще закусва!

                            Коментар


                            • #44
                              От: София - Кейп Таун 2010 - THE END

                              Удобен е въпроса, макар и малко странен. Имаше леко "запичане" ама само за три дни. После всичко си тръгна като "по вода". При много големите жеги през деня нищо не отделяхме само приемахме - 7 литра вода и 2-3 литра безалкохолно. Сутрин преди да тръгнем вършехме голямата работа. Виж миналата година когато пътувахме до Йордания си имаше сериозен проблем - 7 дни нищо. Между другото е хубаво в такива ситуации да се носи леко разхлабително, защото все пак това са си токсини и е добре да се изхвърлят. А за мястото - където сварим там, но обикновено беше някъде на пясък или сутрин в тоалетна.

                              Коментар


                              • #45
                                От: София - Кейп Таун 2010 - THE END

                                само приемахме - 7 литра вода и 2-3 литра безалкохолно.
                                Между другото е хубаво в такива ситуации да се носи леко разхлабително,
                                Това ме интересуваше

                                Носехте ли във вас таблетки за вода и от онези сламки със активния въглен за пречистване на вода. Изобщо срещахте ли проблеми с водата (като изключим проблема който сте имали при ремонта на гумата)
                                Който оцелее ще закусва!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X