Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за девиаторен ключ ????

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за девиаторен ключ ????

    В коридора лампата ми не може да се включва от двата ключа. Трябва и двата да са в определено положение за да ми свети. А това е много неудобно( в блок съм, и май това нарочно са го направили така за да ни е гадно ). Демек не е с девиаторен ключ Мога ли без къртене и тн. да го преправя на девиаторен, за да се пали и гаси от двата ключа, и как
    В нета открих доста теми със схеми, ама нищо не схванах Та питам тука щото ми трябва малко по лесно обяснение...




    ПП– Търсих във форума и не открих такава тема. Ако има, дайте линк.
    Където Бирата, Там и Аз...

  • #2
    От: Въпрос за девиаторен ключ ????

    Виж колко проводника има в кутиите на ключовете ако са по 3 купуваш 2 девиаторни ключа, малко връзки по разклонителната кутия и черпиш.

    Ако имаш само 2 ти трябва и трети, тук зависи кога е построен блокът през 70-те се е използувала една система с тръби и можеш да си сменяш проводниците в тях правиш ги по 3 и пак черпиш.

    Останалите случаи не се разглеждат, щото няма да почерпиш.
    Най обичам да ми обясняват как няма да стане!

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за девиаторен ключ ????

      Три са! Два влизат в ключа, и един излиза (или обратното, нз.). Кажи сега за връзките и да черпим
      Където Бирата, Там и Аз...

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за девиаторен ключ ????

        Единият ти се явява паразитен, директна връзка между двата ключа, показано е на схемата на всеки ключ къде трябва да отиде и това му е различното. Тука едно момче го е обяснило много просто. Имаш 2 варианта, единият ключ да не работи или не са свъразни правилно, иска малко играчка с пробната лампа и ще излезе.

        До Hala, толкова мога да помогна през клавиатурата, от тук насетне само на место, предполагам Ниватест има по-близки познати, които за почерпка ще оправят нещата.
        Последно редактирано от Танасе; 07-11-10, 06:45.
        Най обичам да ми обясняват как няма да стане!

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за девиаторен ключ ????

          Танасе, има и вариант единия ключ дето са му го сложили, да не е девиаторен, а обикновен.
          А може и двата да са обикновени.При сина ми двама пишман майстори бяха сложили два обикновени,
          вързани на кръст и му бяха обяснили, че става девиатор.Ефектът беше като при Тони, работеха само при
          определено положение и имаше значение как си ги оставил.Добре, че бяха прекарали трижилен кабел поне,
          та с два истински девиатора го оправих.Но щом има три жици, няма проблем, ще стане както си го обяснил.
          Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
          имат право да гласуват на избори.

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за девиаторен ключ ????

            Ако нямаш ключове, се обади да ти дам, да не хвърляш пари. Има някви изостанали.

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за девиаторен ключ ????

              Това е схемата:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DK.jpg
Прегледи:1
Размер:18.3 КБ
ID:5225189

              Наскоро се сблъсках с проблем, със самите ключове, някакво ново производство и неясна (за мен) схема (на ключа). Довечера ще снимам и утре ще пусна снимката с въпросите си...
              Последно редактирано от giorgio; 07-11-10, 11:26.
              Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
              Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за девиаторен ключ ????

                Я сега някой да каже, намирал ли е двойно-девиаторни ключове. Те представляват два девиаторни с едно копче и са нужни тогава, когато човек иска да направи три и повече ключа със същата функция - отвсякъде да се светва и гаси.

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за девиаторен ключ ????

                  При мен защо работи схемата с най-обикновени ключове? От единия паля от другия гася и обратно. Блокът е по-стар от мен.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за девиаторен ключ ????

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    При мен защо работи схемата с най-обикновени ключове? От единия паля от другия гася и обратно. Блокът е по-стар от мен.
                    Че те да не са от вчера измислени. Сградата, дето съм роден е от 1939г. Има и девиатори, има и подово парно.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за девиаторен ключ ????

                      Еми по-нагоре пише за специални ключове и взех да се стресирам
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за девиаторен ключ ????

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Я сега някой да каже, намирал ли е двойно-девиаторни ключове. Те представляват два девиаторни с едно копче и са нужни тогава, когато човек иска да направи три и повече ключа със същата функция - отвсякъде да се светва и гаси.
                        Предполагам, това са двойни:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6560.JPG
Прегледи:1
Размер:262.3 КБ
ID:5225191

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6562.JPG
Прегледи:1
Размер:236.0 КБ
ID:5225192

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6565.JPG
Прегледи:1
Размер:207.7 КБ
ID:5225193

                        Дори съм снимал надписа с производителя.

                        Обаче схемата няма много общо с изпълнението. Капачката, която липсва на снимката, задейства двата ключа едновременно. Всяко ключе е с 4 извода. Нямам у дома мултицет, за да видя кой извод и в кое положение, с кой се свързва.

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        При мен защо работи схемата с най-обикновени ключове? От единия паля от другия гася и обратно. Блокът е по-стар от мен.
                        Въпреки, че изглеждат "обикновени", те са девиаторни.
                        Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                        Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за девиаторен ключ ????

                          Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                          Въпреки, че изглеждат "обикновени", те са девиаторни.
                          Ами същите са като всички останали ключове в къщи. Не му разбирам затова и питам.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос за девиаторен ключ ????

                            И все пак да отговорим на въпроса как практически могат да се свържат девиаторните ключове от неспециалист...
                            От конзолата на стената стърчат три жила.Взимаме първия девиаторен ключ, за който нямаме схема.Обикновено отзад на ключа са обозначени до клемите / с букви или стрелки/ един вход-отгоре и два изхода отдолу. С фазомер определяме на кой от трите проводника имаме "фаза".Този проводник свързваме отгоре/вход / Ако на първата тройка не намираме"фаза",ще я намериме на другата тройка на мястото за другия ключ. Свързваме другите два проводника на останалите клеми на ключа.С монтирането на първия ключ вече имаме "фаза" и в другата тройка. Отиваме с фазомер на мястото,където стърчат другите три проводника и отбелязваме на кой имаме "фаза". Включваме ключа и търсим на кой друг/втори/ проводник сега имаме "фаза". Третият проводник, на който не се е появявала "фаза" свързваме на втория ключ като вход/отгоре/ , а другите два - отдолу......И готово..
                            Обаче трябва да се знаят и някои истини:
                            Операциите е добре да се изпълнят от лице с правоспособност- най вече заради техническата безопасност !
                            По добре е проводниците да се определят с прозвъняване, т.е. при изключено напрежение,а не с фазомер !
                            Тук говорим за свързване на девиаторни ключове при готова,правилно изпълнена инсталация.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос за девиаторен ключ ????

                              Значи по моите скромни познания две жици и два обикновени ключа са достатъчни.
                              Идеята да е през три жици вероятно е да не се прекъсва масата с цел сигурност, или бъркам нещо?
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X