Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за девиаторен ключ ????

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Въпрос за девиаторен ключ ????

    И у нас инсталацията е стара и мъждукат лед лампите като са изключени. Като махна кабелите от ключа - спират. И с нов ключ - пак така. Да не ти пука! Ако ключа има лампичка - махни я! Не помня какъв проблем имах някога, но това помогна.

    Коментар


    • #77
      От: Въпрос за девиаторен ключ ????

      Не пишете глупости. Някой може и да търпи 220V, но не всеки. Аз примерно трудно търпя 50V, а на 80V си подскачам и хвърлям инструменти. Доста ми се потят ръцете и вероятно това е основната причина.
      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
      Телефон - в профила!

      Коментар


      • #78
        От: Въпрос за девиаторен ключ ????

        Най-сериозният проблем е че това че ДНЕС търпиш 220в не значи че утре няма да умреш от 50.

        Коментар


        • #79
          От: Въпрос за девиаторен ключ ????

          Тук изобщо не става въпрос за търпене. Над 42 волта напрежението е смъртоносно и това се учеше в малките класове. Въпроса е, че тока няма как да дойде да те бие, само щото си много убав. Ще дойде само ако има къде да иде след тебе. Тоест - ти да си проводник. Нали точно това е тока - насочено движение на електрони...

          Коментар


          • #80
            От: Въпрос за девиаторен ключ ????

            Точно през човешкото тяло токът НЕ Е движение на електрони.

            На останалото също не разчитай напълно.

            Коментар


            • #81
              От: Въпрос за девиаторен ключ ????

              А какво е?

              Коментар


              • #82
                От: Въпрос за девиаторен ключ ????

                Движат се йони. Най-вече положителни, защото наличните отрицателни йони са с по-малка подвижност.

                Човешките тъкани нямат електронна проводимост. Подвижни свободни електрони има в металите и в някои подобни на тях вещества (графит), а също и в някои полупроводници.

                Коментар


                • #83
                  От: Въпрос за девиаторен ключ ????

                  Благодарско за помоща. След инструкцията та колегата Монков - няма и за 5 минути връзване.

                  За кръстатия в друга стая е същата работа. Там ще се опитам и сам. Идеята е същата.
                  only 4 x 4,sim AWD

                  Коментар


                  • #84
                    От: Въпрос за девиаторен ключ ????

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Движат се йони. Най-вече положителни, защото наличните отрицателни йони са с по-малка подвижност.

                    Човешките тъкани нямат електронна проводимост. Подвижни свободни електрони има в металите и в някои подобни на тях вещества (графит), а също и в някои полупроводници.
                    Не споря. Електротехниката ми е от обща култура и един кръжок като ученик. Въпроса е, че има насочено движение на електрични заряди (грешката ми е че ползвах "електрони"), и ако няма къде да ходят след човека - няма да тръгнат през него.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Въпрос за девиаторен ключ ????

                      Първоначално публикуван от Shider Преглед на мнение
                      Я да попитам - според мен не е девиаторен ключа, поне никъде из стаята и стените не виждам друг ключ, но...
                      Ситуацията е: стар панелен апартамент (в Димитровград, ако има значение), сменям полилея, меря си с фазомера за всеки случай (и аз съм пипал под напрежение, обаче също ми е добре да знам какво да очаквам) и се оказва, че без консуматор имам фаза и на двата проводника; като "пусна лампата" от ключа, на двата кабела са си фаза и нула; след като развия бушона - нормално няма нищо никъде. Работило си е така от сигурно над 30г. - но ми стана интерсно - дали и какво е объркано?!?
                      Страничен ефект - сложих светодиодни крушки - на тъмно мъждукат съвсем леко (беше забелязано вечерта, когато вече нямах време да се занимавам, а сега съм на 300км оттам). Дали примерно ако разменя проводниците (обърна поляритета на ЛЕД-овете) ще изчезне този ефект?
                      Няма и не трябва нулата да свети,хлабави връзки в АП таблото и т.н Нулата не е нула ако свети.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #86
                        От: Въпрос за девиаторен ключ ????

                        Аз кат по прост имам въпрос:
                        Защо трябва да се пипа фазата с гола ръка като има разнообразие от изолирани инструменти?
                        И аз си бачкам винаги под напрежение ама с изолирани инструменти.
                        Фазата не ме е била от първи клас като бърках с пирон в контакта.


                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • #87
                          От: Въпрос за девиаторен ключ ????

                          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                          Няма и не трябва нулата да свети,хлабави връзки в АП таблото и т.н Нулата не е нула ако свети.
                          Просто, както каза Ясен ключът прекъсва нулата.
                          А, когато е изключен, вторият проводник се оказва висящ паралено на фазовия и прехвърля капацитивно и фазомерът свети.
                          LZ5ZI qth HASKOVO
                          Pajero II GLS 3000 V6

                          Коментар


                          • #88
                            От: Въпрос за девиаторен ключ ????

                            Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                            Аз кат по прост имам въпрос:
                            Защо трябва да се пипа фазата с гола ръка като има разнообразие от изолирани инструменти?
                            И аз си бачкам винаги под напрежение ама с изолирани инструменти.
                            Фазата не ме е била от първи клас като бърках с пирон в контакта.
                            Имам смътен спомен , между 2 и 3 годишен ,как бутам пирони в контактите на дядовата къща,помня само че паднах от прозореца върху една скара,разревах се,баба ми ме грабна на ръце и ме носеше из двора,устата ми се пълнеше с кръв и преглъщах....само това помня,днес на 40 г.на гърба имам около 15 см.дълъг белег за спомен за цял живот.

                            Относно изолираните инструменти...разбира се че ги ползвам..винаги когато може...но понякога се случва и да не става ...при мен обикновенно най често когато,връзвам свт към швпс ,задължително усукване и калай ,я тинола ,я клещите няма да хванат швпс-то...все травиални неща..

                            Онзи ден,за да не спираме производството,ремонтираме земното на грт.Багер вилнее из двора и къса де що хване....


                            Предупредих че не е редно,всички с ръкавици и т.н И пак бие ток ,ама хубавото пак казвам че когато знаеш и си подготвен е едно,обаче незнанието е друго..

                            Последно редактирано от Roninn; 07-11-18, 07:35.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #89
                              От: Въпрос за девиаторен ключ ????

                              Аз като казвам, че сама по себе си фазата не е опасна, не означава, че не ме е страх от нея и непременно бърникам с голи ръце по нея. Само в черзвичайни ситуации, ако ползването на инструмент е трудно, спирането на тока - сложно, и първо се уверявам с перване на кабела, че съм добре изолиран от земята.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Въпрос за девиаторен ключ ????

                                Ааа,за Тея неща всеки си има ритуали,аз първо отивам да пикая...
                                Като ме опердаши,да не се изложа пред колегите [emoji23]
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X