Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за девиаторен ключ ????

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Въпрос за девиаторен ключ ????

    Предвид, че ме е удряло разклонение на мълния, водя повечето електротехници с няколко обиколки. И съм жив.

    Това не значи, че не е нужно да се вземат елементарни мерки за намаляване на рисковете.

    Коментар


    • #62
      От: Въпрос за девиаторен ключ ????

      Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
      И какво ще стане като те полази фазата? Крушка се сменя обикновено на стол и си изолиран от земята. Ключове за лампи връзвам спокойно под напрежение. В тях няма нула. Случайно открих веднъж, че фазата не е толкова страшна. Взех да завивам с фазомера една клема и той засвети, а бях пипал голите кабели преди това. После го демонстрирах на една бригада елтехници на един завод и се оказа, че ги изненадвам.
      Дано това,не го прочете някое дете!
      После иди,и обяснявай на майка му,че фазата е безвредна.
      пп: Предполага се,че форума се чете само от тех.грамотни хора?
      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
      Киа спортаж2000тди 98г
      Ауди А3 1.9ТДИ
      Каравана Аdria 390Q

      Коментар


      • #63
        От: Въпрос за девиаторен ключ ????

        Егаси, толкова глупост се изписаха за една проста девиаторна схема....

        Коментар


        • #64
          От: Въпрос за девиаторен ключ ????

          Аз често връзвам 220 под напрежение директно с ръка,но това го правя от години.Всеки път е различно,първо се поглеждам с кои обувки съм,дали пода е сух,дали има близо до мен има човек,куче и т.н

          Не го правя за демонстрация,просто се налага,когато съм подготвен е едно,когато ме изненада,е много гадно.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #65
            От: Въпрос за девиаторен ключ ????

            То и нула бие добре без по чорапи .
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #66
              От: Въпрос за девиаторен ключ ????

              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
              А едни други му викат ключ "схема 8".
              Не знам за кои други говориш.
              СХ 1-единичен
              СХ 5-сериен/двоен
              СХ 6-девиаторен
              СХ 7-кръстат
              Все пак от 88-ма година с това си изкарвам хляба.
              ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
              ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
              0896 846 246

              Коментар


              • #67
                От: Въпрос за девиаторен ключ ????

                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                Аз често връзвам 220 под напрежение директно с ръка,но това го правя от години.Всеки път е различно,първо се поглеждам с кои обувки съм,дали пода е сух,дали има близо до мен има човек,куче и т.н

                Не го правя за демонстрация,просто се налага,когато съм подготвен е едно,когато ме изненада,е много гадно.
                Точно.


                Първоначално публикуван от pm03 Преглед на мнение
                Егаси, толкова глупост се изписаха за една проста девиаторна схема....
                Например?

                Коментар


                • #68
                  От: Въпрос за девиаторен ключ ????

                  Примерът е това твое мнение:
                  "И какво ще стане като те полази фазата? Крушка се сменя обикновено на стол и си изолиран от земята. Ключове за лампи връзвам спокойно под напрежение. В тях няма нула. Случайно открих веднъж, че фазата не е толкова страшна. Взех да завивам с фазомера една клема и той засвети, а бях пипал голите кабели преди това. "
                  Даваш ли си сметка, че пишеш в публичен форум?

                  Коментар


                  • #69
                    От: Въпрос за девиаторен ключ ????

                    Разбира се. Ако реалността за тебе е глупост - проблема не е в мен.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Въпрос за девиаторен ключ ????

                      Я да попитам - според мен не е девиаторен ключа, поне никъде из стаята и стените не виждам друг ключ, но...
                      Ситуацията е: стар панелен апартамент (в Димитровград, ако има значение), сменям полилея, меря си с фазомера за всеки случай (и аз съм пипал под напрежение, обаче също ми е добре да знам какво да очаквам) и се оказва, че без консуматор имам фаза и на двата проводника; като "пусна лампата" от ключа, на двата кабела са си фаза и нула; след като развия бушона - нормално няма нищо никъде. Работило си е така от сигурно над 30г. - но ми стана интерсно - дали и какво е объркано?!?
                      Страничен ефект - сложих светодиодни крушки - на тъмно мъждукат съвсем леко (беше забелязано вечерта, когато вече нямах време да се занимавам, а сега съм на 300км оттам). Дали примерно ако разменя проводниците (обърна поляритета на ЛЕД-овете) ще изчезне този ефект?
                      SUZUKI V-STROM 1000
                      Jeep Cherokee 2.5CRD
                      TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                      о889 525 о74 - Владо

                      Коментар


                      • #71
                        От: Въпрос за девиаторен ключ ????

                        Първоначално публикуван от Shider Преглед на мнение
                        Я да попитам - според мен не е девиаторен ключа, поне никъде из стаята и стените не виждам друг ключ, но...
                        Ситуацията е: стар панелен апартамент (в Димитровград, ако има значение), сменям полилея, меря си с фазомера за всеки случай (и аз съм пипал под напрежение, обаче също ми е добре да знам какво да очаквам) и се оказва, че без консуматор имам фаза и на двата проводника; като "пусна лампата" от ключа, на двата кабела са си фаза и нула; след като развия бушона - нормално няма нищо никъде. Работило си е така от сигурно над 30г. - но ми стана интерсно - дали и какво е объркано?!?
                        Страничен ефект - сложих светодиодни крушки - на тъмно мъждукат съвсем леко (беше забелязано вечерта, когато вече нямах време да се занимавам, а сега съм на 300км оттам). Дали примерно ако разменя проводниците (обърна поляритета на ЛЕД-овете) ще изчезне този ефект?
                        (1) ключът прекъсва нулата вместо фазата. На крушката не и пука от това, но принципно е неправилно.
                        (2) има малка утечка между проводниците на ключа (примерно от влага или остаряла изолация) или в самия ключ има индикаторна лампичка.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Въпрос за девиаторен ключ ????

                          Първоначално публикуван от Shider Преглед на мнение
                          Я да попитам - според мен не е девиаторен ключа, поне никъде из стаята и стените не виждам друг ключ, но...
                          Ситуацията е: стар панелен апартамент (в Димитровград, ако има значение), сменям полилея, меря си с фазомера за всеки случай (и аз съм пипал под напрежение, обаче също ми е добре да знам какво да очаквам) и се оказва, че без консуматор имам фаза и на двата проводника; като "пусна лампата" от ключа, на двата кабела са си фаза и нула; след като развия бушона - нормално няма нищо никъде. Работило си е така от сигурно над 30г. - но ми стана интерсно - дали и какво е объркано?!?
                          Страничен ефект - сложих светодиодни крушки - на тъмно мъждукат съвсем леко (беше забелязано вечерта, когато вече нямах време да се занимавам, а сега съм на 300км оттам). Дали примерно ако разменя проводниците (обърна поляритета на ЛЕД-овете) ще изчезне този ефект?

                          Бойлер има ли?
                          Ако, да .... нагревател, или готварска печка .... пробвай да ги изключиш.
                          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                          Коментар


                          • #73
                            От: Въпрос за девиаторен ключ ????

                            Първоначално публикуван от ДСВ Преглед на мнение
                            Не знам за кои други говориш.
                            СХ 1-единичен
                            СХ 5-сериен/двоен
                            СХ 6-девиаторен
                            СХ 7-кръстат
                            Все пак от 88-ма година с това си изкарвам хляба.
                            Оо, далеч съм от мисълта, че не знаеш кое как се казва, но ето това е от "именит" търговец, който също трябва да знае кое как се казва:

                            Варианти на свързване

                            Понякога се налага източникът на светлина да се командва от три места, тогава се налага да се използва ключ "схема 8" или още – кръстат ключ, принципно той може да се разглежда като два девиаторни ключа в общ корпус и общ бутон за управление. Схематично кръстатият ключ се поставя между двата девиаторни ключа, като действието му е да „обръща“ двата проводника. В кръстатият ключ се правят мостчета накръст между клемите, ако не са направени предварително.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sxkl.jpg
Прегледи:1
Размер:23.2 КБ
ID:5801952
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • #74
                              От: Въпрос за девиаторен ключ ????

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              (1) ключът прекъсва нулата вместо фазата. На крушката не и пука от това, но принципно е неправилно.
                              (2) има малка утечка между проводниците на ключа (примерно от влага или остаряла изолация) или в самия ключ има индикаторна лампичка.
                              По т.1 Да де, ясно ми е че ключа прекъсва фазата, а не нулата, както и това че не е съвсем правилно и безопасно. Но защо като няма крушка и на двата проводника има фаза???

                              Т.2 Ключа не свети, но е възможно да е от старата инсталация и евентуално влага. Разменянето на проводниците дали ще има ефект при 220в ЛЕД-крушки?

                              А вярно, че е възможно и от друг уред (бойлер, печка), който реално може и да е при съседи, нали? Дали е опасно при положение, че примерно по водата не усещам напрежение (щото друг път и този филм сме го гледали - да гъделичка водата и да свети фазомера по смесителите и меките връзки, заради дефектен нагревател)?
                              SUZUKI V-STROM 1000
                              Jeep Cherokee 2.5CRD
                              TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                              о889 525 о74 - Владо

                              Коментар


                              • #75
                                От: Въпрос за девиаторен ключ ????

                                Първоначално публикуван от Shider Преглед на мнение
                                По т.1 Да де, ясно ми е че ключа прекъсва фазата, а не нулата, както и това че не е съвсем правилно и безопасно. Но защо като няма крушка и на двата проводника има фаза???
                                Заради утечка между двата проводника на крушката.

                                Ако е 60 годишен "рекордоман" (с гумено-вълнена оплетка) всичко такова може да се очаква даже и без влага, а също и по-неприятни неща.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X