Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Внос на кола от Франция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Внос на кола от Франция

    Колеги, някой дали е докарвал скоро кола с френските номера? Аз мисля да ходя другия месец по такъв повод, и би ми била много полезна ъпдейтната информация.
    Чета например такива неща: https://dariknews.bg/novini/sviat/ka...a-kola-2085808
    "В последно време са зачестили случаите, в които български граждани със закупени от Франция автомобили на старо биват санкционирани от австрийските полицейски власти, като им се отнемат френските регистрационни табели и им се налагат глоби на стойност от около 500 евро.Причината според австрийските власти е, че след продажбата талоните на автомобилите се задраскват от продавача с две черти и те стават невалидни – с невалидна регистрация и застраховка."
    В момента колата си има френски номера, преглед до 2019г, талон задраскан и написано на ръка "продадено на еди-коя си дата". Зелена карта ясно, че ще се вади.
    Но транзитни номера наистина няма във Франция, има само някакви временни WW, които май важат само в страната, но не и в чужбина.
    Ако трябва да се вади нормален нов френски талон на името на купувача, това си струва доста пари (в зависимост от конете и годината) и дори не знам дали може, ако не си французин, а чужденец.

    Коментар


    • #17
      От: Внос на кола от Франция

      Ето и актуална информация - докарах си РАВ4 на самоход от Франция миналата седмица.
      Експортни талони там отдавна няма, така че имаш два варианта:
      1. Караш със стария талон, който собственика задрасква и пише "продадено". Номерата си остават на колата, там не се връщат в КАТ като в Германия например. Ако има технически преглед, караш с него. Вадиш си само застраховка зелена карта за няколко дни. Плюсове - без пари, но има риск ако те спрат например в Австрия или Германия, да не признаят талона за валиден, защото е задраскан. В такъв случай чувам, че глобявали солидно, освен това сваляли номерата и оставяли колата на първия паркинг, а ти после си търсиш платформа да я прибираш.
      2. Вадиш си нов талон, което уж е само за французи, но на мен близък ми даде да ползвам неговия адрес, а за лични данни си дадох моя паспорт - нали сме европейци. Цената зависи от годината и модела на колата. При мен беше 190 евро. Отделно трябва да направиш нов технически преглед, ако стария е на повече от 6 месеца. Цена 50-70 евро. Зелена карта пак правиш, без нея не бива, към 50 евро за 3 дни е.
      Аз избрах вариант номер 2, за да си нямам проблеми. Малко ме е яд, защото из цяла Европа никъде не ме спряха, нито ми искаха нищо, дори и сърбите или унгарците, които преди повече се заяждаха с българи. Чак на влизане в БГ един ми иска талона на колата, но то дойдеш ли дотук и със стар талон да си, вече си я внесъл колата.
      Това са твърдите разноски, иначе по пътя за гориво според колата, а за ядене и спане според човека.
      Дано да е полезно на някой.

      Коментар


      • #18
        От: Внос на кола от Франция

        Здравейте,

        да съживя малко темата и да помоля за малко информация, която ще ми е полезна

        купих кола внесена от франция, колата е свалена от отчет във франция през м. април. Купена е от френски търговец през юли. Бг търговец я купува в края на август и я внася на 2 септ.
        Имам всички документи, талона, зачеркнат с подпис на собственика и подпис и печат на френския тъговец. Колата е с френските номера, застрохователя на полицата написа без регистрация. Това какво значи, че номерата са изтекли и за да я предвижа до кат за регистрация ми трябва платформа ли?

        Благодаря за инфото. Поздрави

        Коментар


        • #19
          От: Внос на кола от Франция

          Карай внимателно до КАТ. Валидна е и след регистрация. Това дето пише "без регистрация" се чете без БГ такава. Застраховката не покрива щети преди да се регистрира возилото.
          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

          Коментар


          • #20
            От: Внос на кола от Франция

            Или дай 50 лв., за да си спестиш повече... (недай си боже)
            ;-)
            Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
            нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

            Коментар


            • #21
              От: Внос на кола от Франция

              Благодаря за отговорите. Вече регистрирах колата и питах в кат, мога да внеса яснота в подобна ситуация. Номерата и френския талон са валидни до момента в който в кат ги свалят и я пререгистрират. За да имаш право да се движиш ти трябвавалодна френска полица за ГО и валиден технически преглед, които аз имах. В крайна сметка имах всички документи и те са били ок. БГ застрахователя ме обърка и не знаех кое точно ми трябва

              Коментар


              • #22
                Здравейте колеги, да съживя темата с един проблем от декември месец.
                Колата я закупих от автокъща с всички документи, имам договор, извлечение от банка за паричния превод, non-gage, че няма тежести върху колата. Колата си беше с френски номер и продавача мина преглед при продажбата, а аз съответно си направих застраховка за износ или export, както се води във Франция, за срок от 1 месец. На влизане в България обаче ми съставиха акт с мотива, че колата трябвало да бъде с транзитни номера, аз до сега не съм чувал за транзитни от Франция, има ли такива табели? Съставиха ми акт по чл.140 за кола не регистрирана по надлежния ред. Сега излезе решението и то е 200лв и 6 месеца без книжка, а тя ми трябва, без нея не мога да работя, а и самия акт е неоснователен. Говорил съм с адвокат и ще обжалва решението, но искам да чуя и вашето мнение, мерси!

                Коментар


                • IvanIvanovi
                  IvanIvanovi коментира
                  Редактиране на коментар
                  още в 5-то мнение на тази тема е написано, че няма транзитни номера, в сайта на Капитолия пише същото. за съжаление, няма какво да направиш, освен да обжалваш акта и да се надяваш процедурата по отменянето му да е по-кратка от 6 месеца

                  Капитолия линк https://kapitol.bg/kola-vnos-franciq/

              • #23
                Да, колега, прочетох го това.Ако процедурата продължи повече от 6 месеца какво следва?

                Коментар


                • davc
                  davc коментира
                  Редактиране на коментар
                  СтрасТбург...

                • IvanIvanovi
                  IvanIvanovi коментира
                  Редактиране на коментар
                  на 6-тия месец ще ти върнат книжката и ако падне акта след това ще остане само глобата за анулиране ............... после евентуално ново дело за пропуснати ползи поради невъзможността да упражняваш професията си, но това само ако имаш мнооого нерви и волско търпение

              • #24
                Според адвоката с който съм говорил книжката ще си я взема още като заведем иска.

                Коментар


                • IvanIvanovi
                  IvanIvanovi коментира
                  Редактиране на коментар
                  е, това е добре

              • #25
                Колеги, така е.Входирахме жалба и си взехме книжката още същия ден. Сега ще чакаме резултат.

                Коментар


                • #26
                  Колеги,
                  Предстои ми оглед и евентуален внос на кола от Франция.
                  Тази тема ми отвори очите.
                  Все пак имам няколко въпроса.
                  Става въпрос за частна обява, но собственика казва, че е дал колата на фирма, която се грижи за транспорта.
                  Искаха ми адрес за доставка и след като се уточнихме, сега искат да платя доставката от 508 EUR предварително.
                  Така ли се процедира обикновено във Франция?
                  Банката два пъти ми отказва превода, заради блокиран IBAN и се чудя дали не е някаква измама.
                  Фирмата е
                  MOSKO TRANSPORTS & LOGISTICS
                  79 RUE DU GENERAL LECLERC
                  78400 CHATOU-FRANCE
                  +33(07)80947529
                  SIREN:951854462
                  TVA :FR89951854462
                  SIRET:95185446200011
                  www.moskotransport.com
                  contact.msk.transports@proton.me


                  На телефона се включва някаквъ секретар, а страницата им не работи. Кореспондецията е само по мейл.

                  Проверих в техния търговски регистър (може би), фирмата е активка, с капитал 1800 EUR и е регистрирана тази година 03.2023.

                  Ще съм ви благодарен за мнения и съвети.

                  Коментар


                  • sonda
                    sonda коментира
                    Редактиране на коментар
                    Измама е, тези схеми са от много години, в един и същ вид. Кореспонденцията е само по мейл, цените на колите, които се предлагат са по-ниски от пазарните, за да се хванеш на въдицата. Схемите са не само за коли, но и за всякаква друга техника. В основата обикновено са африканци и южноазиадци. Бягай далеч...

                  • mishomishev
                    mishomishev коментира
                    Редактиране на коментар
                    И според мен си е измама или най малкото не е чиста работата. Даже и да отговарят по телефона.
                    Две са лампичките които трябва да светнат
                    1.Блокирана сметка - това си е доста сериозно
                    2.Едва ли не вчерашна регистрация - фирма на по малко от 1 години за мен си е рискова - и изисква обстойна проверка
                    p.s
                    Мисля че някъде из форума има дискутирано това. Лично при мен трябваше да платя една кола от Испания - без да съм я виждал само по снимки и документи. Изпратиха всички документи на колата и специалсти ги гледаха и казаха "ОК"
                    Имаше неколкократни разговори по телефона - проверката на фирмата беше наред с актуален VAT номер - действаща...
                    И в последния момент - не знам какво ми стана - реших да не плащам онлайн през моя компютър ами да отида при моя банкер и да я платя чрез него по стария начин. И тогава забелязахме че съвпадат имената на фирмата с името на физическо лице.
                    С други думи - сметката е на физическо лице а се представя (и то успешно) за фирмена.
                    Направих се на ударен - и звъннах и казах че последния момент искам мой човек да види колата на живо и съм му дал техния адрес и--- и дотам... прекратиха всяка комуникация
                    Само да спомена - рекламите на тази фирма циркулират из нета нонстоп и отделно написах оплакване до испанската банка - в смисъл така и така това си е измама... И нищо...
                    Еврогейски ценности сър!

                  • yosifstarkov
                    yosifstarkov коментира
                    Редактиране на коментар
                    Страхотни сте! Благодаря ви!
                    И аз така го усещам от всичко случило се до момента.
                    Сега последно дори ми поиска плащането да мине към някакъв персонален IBAN.
                    Това беше върха.

                • #27
                  Френска фирма с капитал 1800 евро...

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X