Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Висок разход на Terrano II.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Висок разход на Terrano II.

    Здравеите колеги. Собственик сам на ТЕРАНО 2 и имам нужда от малко савети. Имам проблеми сас расхода на гориво. 20/100 не е нормално за мен , двигателя е 2.4 . Моля Ви за савет.

  • #2
    От: Висок разход на Terrano II.

    Темп.датчик, налягане на гориво, пикаещи дюзи, Lambda сонда, дебитомер/МАП сензор... Това всичко може да води до богата смес и повишен разход на гориво.

    А 20/100 какво? Бензин, газ? Къса, дълга база? Градско, извънградско?
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Висок разход на Terrano II.

      Найдобреотидинакомпютърнадиагностика.МожедатиезапушенкатализатораКолатаможеидаевнякакъвсервизенрежим
      Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
      Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
      Opel Campo 3,1 TD '99
      Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

      Коментар


      • #4
        От: Висок разход на Terrano II.

        Здравейте и за много години ! Чичо ми кара Терано , дълга база , модела е 2000година мотора е 2,7 ТДИ,трансмисията е ръчна. Разхода му сега имам предвид - през зимата е 16/100 извън градско при каране 120-130. Това нормално ли е ?

        Коментар


        • #5
          От: Висок разход на Terrano II.

          Първоначално публикуван от красимира Преглед на мнение
          Здравейте и за много години ! Чичо ми кара Терано , дълга база , модела е 2000година мотора е 2,7 ТДИ,трансмисията е ръчна. Разхода му сега имам предвид - през зимата е 16/100 извън градско при каране 120-130. Това нормално ли е ?
          При тая скорост мисля, че е нормално. Я да пробва до 100 км/ч. каква, ще е разликата.
          Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

          Коментар


          • #6
            От: Висок разход на Terrano II.

            Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
            При тая скорост мисля, че е нормално. Я да пробва до 100 км/ч. каква, ще е разликата.
            Къса база, както и да я юркам (примерно 130-140), в жегите, натоварена, и с пуснат климатик с 2.5 човека вътре (място за повече така или иначе няма, щото багаж имаше и вътре), по-голям разход от 11.5-12 не ми е давала. Засиачно от тук до морето и обратно. В едната посока дори беше 10.5. Чисто магистрално каране, с кални 31-ци, и лифт на окачването. Скорост по GPS (със стандартни гуми скоростомера показва по-голяма от реалната скорост).

            Разхода зимата, след първите 15 минути каране не би трябвало да е различен от лятния, с тая разлика че тераното върви с една идея повече, заради по-студения въздух.

            Разход 16 дори за дълга база ми се вижда множко, освен ако не е натоварена до козирката. Около 15 ми е градския разход зимата, при положение че през работен ден я чакам по 1 цигара време да вдигне поне малко температурата преди да тръгна, и "пътуванията" ми траят по 10 минути - разбирай - таман да загрее, и вече съм стигнал.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Висок разход на Terrano II.

              Здравейте,по каталог на дългото Терано 2.7тди му дават 11.9 градско та 100км....Това 16/100 ми изглежда прекалено висок разход.
              Ето и по-подробни каталожни данни за модела
              http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=656
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • #8
                От: Висок разход на Terrano II.

                Моя по спомен извънградско ми даде около 10 а градско 16. Ех Спарки как не се сетих да ми боднеш една диагностика на Приморско за идеята...
                Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                Коментар


                • #9
                  От: Висок разход на Terrano II.

                  Абсолютно нереално.Аз не харча 20л градско (Варна)с 3.0V6.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Висок разход на Terrano II.

                    Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
                    Моя по спомен извънградско ми даде около 10 а градско 16. Ех Спарки как не се сетих да ми боднеш една диагностика на Приморско за идеята...
                    Ми не си казАл. Аз и лаптопа си носех, и четеца, и софтуера инсталиран.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X