Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо 2.5ТДИ на Паджеро е слаб мотор ?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Защо 2.5ТДИ на Паджеро е слаб мотор ?!

    Търсиш шеста, ама по нанадолнището.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Защо 2.5ТДИ на Паджеро е слаб мотор ?!

      Е колко искаш да върви .ъпграйдове малко трудно при теб.
      Pajero 2.8 tdi GLS къса база

      Коментар


      • От: Защо 2.5ТДИ на Паджеро е слаб мотор ?!

        По надолнището си му бия наутрал .По байрите тва онова (говорим за шосе) спокойно си го карам на 5та при около 90-130км/ч стига некой пенсионер да не отпреде и да немога го надмина от коли. Незнам защо го ненавиждате толко тоя мотор :X
        И да допълна 91г. е с новия мотор последния модел на 1цата

        Коментар


        • От: Защо 2.5ТДИ на Паджеро е слаб мотор ?!

          Че кой говори за ненавист?
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Защо 2.5ТДИ на Паджеро е слаб мотор ?!

            Добре де. Не искам да спамя темата ама да попитам как може да се пука главата. От прочетено разбрах, че или загрява или от доста юркане. Дали е така?

            Коментар


            • От: Защо 2.5ТДИ на Паджеро е слаб мотор ?!

              Тия двете неща на предкамерен дизел, + дъртоза, е равно на пукната глава. И не само тоя двигател страда от това. Ако добавиш и некачествено гориво + дюзи не съвсем във форма + охладителна система не съвсем във форма - ето ти рецепта за неприятности. Двата ремъка (до колкото помня на тоя мотор) - пак. И то повече заради нефелна експлоатация, отколкото конструктивно.

              Всъщност има джипки и с по-слаби мотори от тоя. За ония години е бил малко или много адекватен, на фона на останалите. Просто за мен някаква граница за адекватност е около 120 кончета.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Защо 2.5ТДИ на Паджеро е слаб мотор ?!

                Първоначално публикуван от cvetoslav.baurene Преглед на мнение
                По надолнището си му бия наутрал .По байрите тва онова (говорим за шосе) спокойно си го карам на 5та при около 90-130км/ч стига некой пенсионер да не отпреде и да немога го надмина от коли. Незнам защо го ненавиждате толко тоя мотор :X
                И да допълна 91г. е с новия мотор последния модел на 1цата
                Според твоите данни джипката си върви супер не се нуждае от доработки.
                Pajero 2.8 tdi GLS къса база

                Коментар


                • От: Защо 2.5ТДИ на Паджеро е слаб мотор ?!

                  Първоначално публикуван от cvetoslav.baurene Преглед на мнение
                  И да допълна 91г. е с новия мотор последния модел на 1цата
                  И моя е същият,и аз му търся 6-та!! Така че-споко,не само ти си доволен от това добиче!
                  088пет722пет99
                  http://www.hydropompi.com/

                  Коментар


                  • От: Защо 2.5ТДИ на Паджеро е слаб мотор ?!

                    Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
                    И моя е същият,и аз му търся 6-та!! Така че-споко,не само ти си доволен от това добиче!
                    Pajero 2.8 tdi GLS къса база

                    Коментар


                    • От: Защо 2.5ТДИ на Паджеро е слаб мотор ?!

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Тия двете неща на предкамерен дизел, + дъртоза, е равно на пукната глава. И не само тоя двигател страда от това. Ако добавиш и некачествено гориво + дюзи не съвсем във форма + охладителна система не съвсем във форма - ето ти рецепта за неприятности. Двата ремъка (до колкото помня на тоя мотор) - пак. И то повече заради нефелна експлоатация, отколкото конструктивно.

                      Всъщност има джипки и с по-слаби мотори от тоя. За ония години е бил малко или много адекватен, на фона на останалите. Просто за мен някаква граница за адекватност е около 120 кончета.
                      Те това е отговора на всички въпроси.
                      Като се съберат много "малки" неизправности и ето ти големия проблем. И после двигателя бил виновен, бил слаб и т.н.
                      И аз го ядох тоя преди шест години, като взех джипа - нищо не му беше в норми и резултатът - спукана глава.
                      От както го оправих, мотора работи като по книга. Няма юркане, няма нищо - стрелката на темп. стои като закована на таблото, чак по едно време си мислех, че нещо ме "лъже" тоя уред.
                      Но всичко си правих сам и покрай ремонта на главата (реших да я заваря) отстраних всички натрупани "грешки" - ГНП, дюзи, охл. с-ма, запал. с-ма, центровка и куп други забатачени проблеми.
                      Като цяло съм супер доволен от мотора. Не става за състезания, нито е за бясно препускане по магистралата, но е отлично работно добиче. Мисля, че този мотор е мислен точно за такова и отлично се справя с тази задача. Просто като всеки двигател трябва всички параметри касаещи работата му да са в норми.

                      Коментар


                      • От: Защо 2.5ТДИ на Паджеро е слаб мотор ?!

                        Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
                        И моя е същият,и аз му търся 6-та!! Така че-споко,не само ти си доволен от това добиче!
                        Какви са тия зверове та им търсите VIта,бе хора,да не карате на бавните?
                        Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                        Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                        Враца

                        Коментар


                        • От: Защо 2.5ТДИ на Паджеро е слаб мотор ?!

                          Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
                          Какви са тия зверове та им търсите VIта,бе хора,да не карате на бавните?
                          Може да се обясни с бавни диференциали. В една друга тема се каза че има диф 5.29:1.

                          Коментар


                          • От: Защо 2.5ТДИ на Паджеро е слаб мотор ?!

                            Не знам защо някои внушават за определен двигател, че пукал глави и не бил актуален. На слабия мотор недостатъка си мисля, че е само мощността. Ако искаш джип за скоростен офроуд /въпреки, че не виждам къде/ тогава изобщо не трябва да говорим за дизели. Аз поне от дългогодишния опит като автомонтьор не съм видял двигател, който при проблеми с охлаждането, претоварването и мурдарска поддръжка да не грее, да пука глави и тем подобни проблеми. Тези, които казват, че пука глави да дадат пример кой дизел при горепосочените проблеми не пука глава. Двигателът е перфектен за умерени шофьори, които не са последователи на Сена. Купиш ли си джип с такъв двигател се молиш за повече нанадолнище и попътен вятър. Моля Ви, колеги, не отчайвайте хората, които с надежда са си купили джип с този двигател за приятни изживявания и да им върши работа, и сега да се опитваме да ги разочароваме. Имал съм 2.5 и2.8 в момента съм с 3.5 и това го твърдя от опит.

                            Коментар


                            • От: Защо 2.5ТДИ на Паджеро е слаб мотор ?!

                              Първото ми pajero беше 2,8 дълга база,наистина вървеше доста повече от сегашното ми 2,5 къса база,но разхода на 2,5 е доста по-приличен от 2,8.Като става въпрос за глави,първото спука глава на магистрала,докато второто при продължително боксуване на дълбок сняг.Но пък това да му е проблема.Новата глава ми излезе с ремонта към 800 лева,което сравнение с ремонтите на по-новите модели коли е нищо.Пък и джип под 9/100 да харчи си е мит.
                              0878535960-Боби
                              YAMAHA WR 400
                              MITSUBISHI PAJERO 3,0 V6
                              SUZUKI GRAND VITARA 1,6 16V 04

                              Коментар


                              • От: Защо 2.5ТДИ на Паджеро е слаб мотор ?!

                                Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
                                Какви са тия зверове та им търсите VIта,бе хора,да не карате на бавните?
                                Факт си е. Надувам до 120 и изключвам пета... ама нямааа... И моето е единица с дифове 4.625.
                                За по-големи скорости ме спират оборотите (не обичам да карам над 3000) и шумът от въздуха - все едно съм засилил гардероба по магистралата. Със закачалките вътре.
                                Иначе има определено възможност за още. Но който се подлъже, после пита за гарнитури и глава.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X