Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих днес по Нивата..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих днес по Нивата..

    Задното каре на кардана към задния диференциал и без това си е консуматив.
    При такова повдигане ще е още по-зле.
    А и смисъл никакъв....-с Ласа ОК-144 клиренса под задния диференциал е точно 24см.
    И аз скоро повдигах отзад,но при мен се наложи по принуда...-УАЗовите 31-ци леко търваха при по-сериозна неравност.
    Между другото онзи ден ги сложих,че в Ямболско се разкаля сериозно.
    Износвам вече втори комплект такива на КИАта.

    Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

    Коментар


    • От: Какво направих днес по Нивата..

      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
      И сега се приготви за влизане на чашите и пружините в купето или кривене на ръкава на моста.
      +окантараване и на най-елементарните места,заради вече почти нулеви ходове отзад!


      Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

      Коментар


      • От: Какво направих днес по Нивата..

        Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
        +окантараване и на най-елементарните места,заради вече почти нулеви ходове отзад!Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
        100%
        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

        Коментар


        • От: Какво направих днес по Нивата..

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_7864.JPG
Прегледи:1
Размер:234.1 КБ
ID:5777364Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_7863.JPG
Прегледи:1
Размер:247.2 КБ
ID:5777365Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_7861.JPG
Прегледи:1
Размер:262.7 КБ
ID:5777366.
          Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

          Коментар


          • От: Какво направих днес по Нивата..

            Наложи се да повдигна задните амортисьори.
            Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

            Коментар


            • От: Какво направих днес по Нивата..

              Така и така се опитваш Нивата да тръгне в гората да дам идея какво смятах да направя аз,ако не бях спрял да подържам и продам Нивата...
              Смяна на главното предаване в мостовете с такова от ВАЗ-2102.
              Там предавателното число е 4.44,както и ск.кутия тип 2101-(първа,втора и трета са по-къси)!
              Всичко това вече компенсира използване на гуми от порядъка на 77-78см. в диаметър.Оттам монтаж на Ласа ОК-144,но големия размер,а именно 7.50-16!!!
              Така вече имаме ефективен клиренс под задния диференциал-27-28см. и клиренс по средата на предния мост с лифта около 35см.!!!
              Всякакви други занимавки без преминаване към по-голям диаметър гуми са безпредметни...



              Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

              Коментар


              • От: Какво направих днес по Нивата..

                Здравейте колеги! От скоро имам лада нива - ВАЗ 21213 . Та повдигнах я с втулки отпред и отзад сложих тампони над пружината мисля че бяха 5 сантиметра. Та точно отзад сега като мина през някоя дупка, дори и бавно да е, се чува едно хлопане, то и хлопане не е а нещо като удар желязо в желязо и аз не знам как да го обясня. Та мисля си, че от тези тампони се е вдигнала доста и амортисьорите нямат достатъчно ход и се разпъват максимално до края и те джаскат така... имам съмнение че от това нещо ще скъсам някой амортисьор и ще направя беля... та дайте съвет слага ли се нещо друго или по високи амортисьори има ли няма ли, от къде да гледам. Бллагодаря за отделеното време. Снимки ще кача после.

                Коментар


                • От: Какво направих днес по Нивата..

                  Първоначално публикуван от Иван.Иванов Преглед на мнение
                  Здравейте колеги! От скоро имам лада нива - ВАЗ 21213 . Та повдигнах я с втулки отпред и отзад сложих тампони над пружината мисля че бяха 5 сантиметра. Та точно отзад сега като мина през някоя дупка, дори и бавно да е, се чува едно хлопане, то и хлопане не е а нещо като удар желязо в желязо и аз не знам как да го обясня. Та мисля си, че от тези тампони се е вдигнала доста и амортисьорите нямат достатъчно ход и се разпъват максимално до края и те джаскат така... имам съмнение че от това нещо ще скъсам някой амортисьор и ще направя беля... та дайте съвет слага ли се нещо друго или по високи амортисьори има ли няма ли, от къде да гледам. Бллагодаря за отделеното време. Снимки ще кача после.
                  Аз съм с 65мм подложки и амортисьори от Шеви Нива. Не дрънчат и има доста прилични ходове.

                  Коментар


                  • От: Какво направих днес по Нивата..

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180827_15835.jpg
Прегледи:1
Размер:81.3 КБ
ID:5797233

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180827_26500.jpg
Прегледи:1
Размер:85.7 КБ
ID:5797234

                    Моята така съм я направил.
                    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                    Коментар


                    • От: Какво направих днес по Нивата..

                      Колеги здравейте пак. Та оказа се, че наистина амортисьорите се разпъват до края и нямат ход. Ще направя беля.. ще вземат да се скъсат. Та сега в разтегнато положение са 50 сантиметра. Предложете някакви амортисьори какви да гледам ? Казаха ми че от УАЗ щели да станат. Майстора дето ми я гледа, вика да взема такива дето се разтягат около 60 сантиметра. Как да постъпя и какви амортисьори да взема. Нито знам от къде да гледам нито нищо. До сега не съм имал джипче и сега ми е доста мъгляяво..

                      Коментар


                      • От: Какво направих днес по Нивата..

                        Установихме, че амртисьорите идват къси, сигурно пружините са други защото при 3-ма от моите приятели след слагане на същите повдигащи маншони над прижината, нямат проблем с амортисьорите. Слжихме втулки отпред. На задния амортисьор заварихме 4 сантиметрова подложка, като диаметъра на ушите на амортисьора е 26 милиметра, като сложим от там 2 половинки по 13 милиметра и общо скъсихме хода на амортисьора с 66 милимтра, при което вече нямам проблема да лопа яко в дупките. Това е докато заминат амортисьорите. При покупка на нови ще направя някаква планка или коляно да може да не ги преправям. Преди да я повдигнем разстоянието от гумата до калника беше 4 пръста малко разширени, а в момента е двойно. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:41332488_705656879802767_7846376698231652352_n.jpg
Прегледи:1
Размер:116.4 КБ
ID:5797839Натиснете снимката за да я уголемите

Име:41338183_587010745030098_2803986020717035520_n.jpg
Прегледи:1
Размер:139.1 КБ
ID:5797840Натиснете снимката за да я уголемите

Име:41378817_2236579473251433_2140418748920627200_n.jpg
Прегледи:1
Размер:81.1 КБ
ID:5797841Натиснете снимката за да я уголемите

Име:41406743_256933504963174_5144408773703499776_n.jpg
Прегледи:1
Размер:136.0 КБ
ID:5797842Натиснете снимката за да я уголемите

Име:41459359_1827040034031779_201964098290712576_n.jpg
Прегледи:1
Размер:150.0 КБ
ID:5797843Натиснете снимката за да я уголемите

Име:41500242_286888482127229_7239260256075776000_n.jpg
Прегледи:1
Размер:144.5 КБ
ID:5797844
                        Последно редактирано от Иван.Иванов; 11-09-18, 21:33. Причина: допълнение на мнение

                        Коментар


                        • От: Какво направих днес по Нивата..

                          Последно редактирано от Fanatico; 24-02-19, 23:03.

                          Коментар


                          • От: Какво направих днес по Нивата..

                            Коментар


                            • От: Какво направих днес по Нивата..

                              Това с тези дълги втулки и болтове е опасно-(мястото е много натоварено и е въпрос на време да се уморят болтовете и стане беля).
                              Правилния вариант за компенсация на хода е да се изработи цяла подложка, която да легне изцяло на шарнира с 3 отвора за болтовете.
                              Та така-НЕ!
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • От: Какво направих днес по Нивата..

                                Здравей,
                                моята подложка ляга изцяло на носача и на шарнира. Честно казано, струва ми се, че по-къси болтове, е по-малко вероятно да се огънат/счупят (но да не се случва..).
                                Другото, което е - подложката е така направена, че ми оправя наклона на предните колела. Ако е просто подложка с дълги болтове, ще се наложи да се разбутват шайбите на носача за наклона.

                                Но пък, доколкото съм изчел от твоите мнения за Нива (както и за твоята Нива), няма нужда да обяснявам на теб тези неща.
                                Ще поставя тук едно "благодаря" за съветите, които си изписал, тъй като съм изчел сигурно 90% (може и повече) от тях.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 1 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X