Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих днес по Нивата..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Какво направих днес по Нивата..

    Днес заведох Нивата на реглаж на предницата. След това реших да сменя кабелите на свещите. Не съм сменял досега и незнам дали има някаква особеност, но ми се струва, че колата си работи нормално след смяната.
    Прикачени файлове
    Александър

    Коментар


    • #32
      От: Какво направих днес по Нивата..

      Дa, и аз мисля, че си бачка нормално
      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
      Honda Dominator 650
      088ЧЧ93979-->Борис
      0878956Ч38-->Борис

      Коментар


      • #33
        От: Какво направих днес по Нивата..

        През последните дни направих някои леки доработки по Нивата с цел по-лесно ползване на автомобила извън асфалта.Те включват подсилване защитата на предния диф,допълнително място отпред за теглене и подобряване на стъкломиещото устройство с цел по-обилно миене в тежки условия.....:
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #34
          От: Какво направих днес по Нивата..

          Да се включа и аз на 82 000км се скапа гарнитурата на горния капак.Утре ми предстой смяна.

          Коментар


          • #35
            От: Какво направих днес по Нивата..

            Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
            През последните дни направих някои леки доработки по Нивата с цел по-лесно ползване на автомобила извън асфалта.Те включват подсилване защитата на предния диф,допълнително място отпред за теглене и подобряване на стъкломиещото устройство с цел по-обилно миене в тежки условия.....:
            Това подобрение на втората снимка ми хареса!
            Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

            Коментар


            • #36
              От: Какво направих днес по Нивата..

              Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
              Да се включа и аз на 82 000км се скапа гарнитурата на горния капак.Утре ми предстой смяна.
              Колега, какво ще взимаш? Аз сложих Полска с червен силикон, купих я от магазина на ул. Козлодуй. Пак доста ти е изкарала, на мене ми се скапа на 60000, с последващи усложнения.
              Александър

              Коментар


              • #37
                От: Какво направих днес по Нивата..

                Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                През последните дни направих някои леки доработки по Нивата с цел по-лесно ползване на автомобила извън асфалта.Те включват подсилване защитата на предния диф,допълнително място отпред за теглене и подобряване на стъкломиещото устройство с цел по-обилно миене в тежки условия.....:
                Това найстина е един много хубав ъпдейт(говоря за пръскалките), но ако сте забелязали на рейсовете им е забучено челно към стъклото, защото така ще ти хвърля извън чистачката, аз бих запушил тръбичката с някаква тапа, също ще направя един успуреден прорз с ножа, така ще пръска успуредно на чистачката и ще създава челен удар на водата, с цел когато е повече калта да я удря и водата не само чистачката Иначе и така става, но много вода ще ти идва неизразходвана
                За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                Honda Dominator 650
                088ЧЧ93979-->Борис
                0878956Ч38-->Борис

                Коментар


                • #38
                  Re: Какво направих днес по Нивата..

                  Така ето какво направих днес по моята Нива. Като по начало скоростния лост идва прекалено в таблото и затова решихда преместя скоростния лост малко по-към ръчната спирачка и така се постига по удобно влкючване на скоростите и като цяло ръката стои по-удобно отколкото да е постоянно изпъната. Частите които са нужни в моя случай са скоростния лост и щангата за включване на скоростите от Самара и съответното преправяне, за да пасне всичко. Ето малко снимки. Има още да се прави като например средна конзола, за да се прикрие всичко.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S4020809.jpg
Прегледи:1
Размер:142.2 КБ
ID:5230615Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S4020810.jpg
Прегледи:1
Размер:132.3 КБ
ID:5230614Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S4020811.jpg
Прегледи:1
Размер:97.3 КБ
ID:5230613Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S4020812.jpg
Прегледи:1
Размер:112.7 КБ
ID:5230616

                  Коментар


                  • #39
                    От: Re: Какво направих днес по Нивата..

                    Първоначално публикуван от toni188 Преглед на мнение
                    Така ето какво направих днес по моята Нива. Като по начало скоростния лост идва прекалено в таблото и затова решихда преместя скоростния лост малко по-към ръчната спирачка и така се постига по удобно влкючване на скоростите и като цяло ръката стои по-удобно отколкото да е постоянно изпъната. Частите които са нужни в моя случай са скоростния лост и щангата за включване на скоростите от Самара и съответното преправяне, за да пасне всичко. Ето малко снимки. Има още да се прави като например средна конзола, за да се прикрие всичко.[ATTACH=CONFIG]273995[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]273994[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]273993[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]273996[/ATTACH]
                    Колега това е добра идея, но трябва да направиш задължително средна конзола.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Какво направих днес по Нивата..

                      Аз моята само я разглабям. Да ама на пролет ще стане като на Путин...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Какво направих днес по Нивата..

                        Аз снимки от вчера нямам, защото беше тъмно. Накратко - ходих при майстора да ми гресира карданите и като си тръгвах, забелязахме, че не ми работи десния фар.
                        Оказа се, че ми е изгорял и единия халоген. С една дума - едноок пират. Та оттам в едно ТКЗС в Горни Лозен, където имаше сервиз и ми услужиха с крушки и гледай как се сваля фар в тъмното, а фенера ми сдаде багажа по средата на операцията. Накрая се освободи място пред сервиза та я смених на светло. И пари не пожелаха да приемат за крушките, та черпих с каквото носех. Вече ще си нося резервни.

                        П.П. Някой да знае как се помага на ръждясал винт да се отвинти...
                        Александър

                        Коментар


                        • #42
                          От: Какво направих днес по Нивата..

                          Колега , да добавя само към снимката на стъкломиещото устройство.
                          Ако можеш загледай бусовете, мерцедес спринтер .... те са с подобно, само, че го разпръскват по цялото стъкло и са едва ли не вградени в самото рамо на чистачката.
                          Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                          Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                          Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                          Коментар


                          • #43
                            От: Какво направих днес по Нивата..

                            Аз днес регулирах клапаните,че не бях ги пипал почти 25 000км.Всмукателните бяха добре,обаче изпускателните бяха се понатегнали леко,та сега ги оставих малко по-хлабави.Снимки нямам...бях на село без фотото.След това имаше и проба по едни баири над моето село-Ботево.Лепнах се отново по едни странични наклони и пак усетих липсата на блокировки в мостовете.Много е кофти:двете външни колела на високото на склона буксуват и колата стои на едно място като труп и си викам вътре едвам задържайки се на седалката....ех къде са самоблоковете???Определено и трябват на Нивичката при големи стр. наклони и диагонални окантарвания.Поне отзад да имаше пак щеше да я вади от тези почти ежедневни ситуаций в,които изпадам.
                            Последно редактирано от Янко Желязков; 27-11-10, 17:21.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Какво направих днес по Нивата..

                              Ами то за задния диф си има блокаж за вграждане, но не е малка цифра цената... Проблема е в нас, че са ни плитки джобовете не са виновни Нивичките, Янко!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Какво направих днес по Нивата..

                                Днивицата.а добавя и аз какво сътворих по Нивицата.Днес малко суха работа с поялника, направих си осветлението на Ланд Метъра да е в син цвят..Стана горе доло добре, свети, та се къса, но снимки нямам..
                                За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                                Honda Dominator 650
                                088ЧЧ93979-->Борис
                                0878956Ч38-->Борис

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X