Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих днес по Нивата..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Какво направих днес по Нивата..

    Доста агресивно изглежда,но няма ли дати създава проблеми с загравянето,все пак си намалил въздушните течения до минимум?

    Коментар


    • #17
      От: Какво направих днес по Нивата..

      Бобчо,май скоро си гледал филма "Бързи и яростни" и сега се надъхваш.Нивата,обаче не е бегачка и не обича Китайски фарчета на бронята,камо ли пък неони.Нормалната Нива е с тесни гуми,изподрана,поочукана,тук-там ръждива и много често може да се срещне в гората или край някой язовир.Тя се опитва да мине почти отвсякъде и много често успява.Така,че тези проекти съвсем не и подхождат,просто леко си объркал автомобила.Все пак ти си знаеш,но трябва да ти е ясно,че каквито и кичове да и слагаш рано или късно гората ще си ги прибере-/даже и стандартните пластмасови накрайници на броните остават завинаги в канавките и коловозите/.

      Коментар


      • #18
        От: Какво направих днес по Нивата..

        Не вече какам цяла седмица градско и няма проблем . Все едно си с лебедка отпред . А то има и товори .

        Коментар


        • #19
          От: Какво направих днес по Нивата..

          Аз пък реших да се въздържа от изказвания относно бобчовите неща.Прави доста рисковани работи (с вантите) и още повече безсмислени.Няма нищо де мерак му е...Но то гледам всички уж тунинговат и само ремонтират пък дали ги карат тия машини...

          Коментар


          • #20
            От: Какво направих днес по Нивата..

            Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
            Бобчо,май скоро си гледал филма "Бързи и яростни" и сега се надъхваш.Нивата,обаче не е бегачка и не обича Китайски фарчета на бронята,камо ли пък неони.Нормалната Нива е с тесни гуми,изподрана,поочукана,тук-там ръждива и много често може да се срещне в гората или край някой язовир.Тя се опитва да мине почти отвсякъде и много често успява.Така,че тези проекти съвсем не и подхождат,просто леко си объркал автомобила.Все пак ти си знаеш,но трябва да ти е ясно,че каквито и кичове да и слагаш рано или късно гората ще си ги прибере-/даже и стандартните пластмасови накрайници на броните остават завинаги в канавките и коловозите/.
            Хаха, Янко не съм го гледал в скоро, неоните няма да ги сложа под праговете, както правят повечето, просто ще заменя лампите на осветлението на таблото с тези неони Нашата ако я видиш, бояте вече е взела да се пука и е цялата удрана, предния капак го пребоядисвахме преди една година, беше толкова издран по страните, че нямаше на каде, сега пак е целия одран, абе горска кола Тези фарчета вървяха барабар с нивата , след като ги има, защо да не ги сложа, пък и придобива малко форма с тях.. Все пак смятам, че дори и горска кола, пак трябва, поне малко екстри да има и да се поддържа, не става само с горско каране. Аз бегачка не искам да я правя..Просто една удобна кола.
            Колкото до поучуквания, да не ти разпрявам има една случка... Хич не ми се говори за нея..Е, аз ръжда не убичам да има, нали всички знаете, каквато колата, такъв и стопанина. Нашата не можеш да я срещнеш по града, само по езерата и гората..
            Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 01-11-10, 11:49.
            За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
            Honda Dominator 650
            088ЧЧ93979-->Борис
            0878956Ч38-->Борис

            Коментар


            • #21
              От: Какво направих днес по Нивата..

              И така. Ето и днешните неща които направих/направиха ми по нивата :
              Днес се състоя смяна на Паразитен Хебел Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20101101_152753.jpg
Прегледи:1
Размер:80.4 КБ
ID:5222683 - сложиха ето такъв Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20101101_152836.jpg
Прегледи:1
Размер:60.0 КБ
ID:5222682, с лагери. Единствено не ми харесва, че сега в "изправено" положение, волана е на около 10-15 градуса вдясно Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20101101_152929.jpg
Прегледи:1
Размер:123.8 КБ
ID:5222684 (положението на снимката е примерно - не е чак такова отклонението). Това ще се коригира утре, като отида на реглаж на предния мост.

              Иначе за да не скучая докато ми дойде реда, си смених двете мембрани на карбуратора - тази на акселератора и на смукача. Сега остана още една - онази с трита винта. Извадих и почистих филтърчето за бензин, но после забелязах че от там капе гориво и може би ще трябва да сменя и гарнитурата или както се нарича малкото пръстенче от неизвестен материал (това червеникавото отляво на снимката : Натиснете снимката за да я уголемите

Име:06-2121-06a-03-13.jpg
Прегледи:1
Размер:110.5 КБ
ID:5222681). Засега затегнах до разумни граници маркуча и ще видим дали не е капало от там.
              Александър

              Коментар


              • #22
                От: Какво направих днес по Нивата..

                Аз също го сменях. От тук ми подсказаха, че се гресира предварително, като се навива гресьорка на мястото на тапичката. В моя примерно нямаше грам грес.
                Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

                Коментар


                • #23
                  От: Какво направих днес по Нивата..

                  Поздравления за темата Тя ще е наистина продуктивна. По една НИВА винаги има много за правене))
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #24
                    От: Какво направих днес по Нивата..

                    Чудех се за уплътнението на входа от бенз. помпа към карбуратора. А дали ако го намажа малко с грес с пръста около отвора няма да свърши работа. Другият вариант е малко червен силикон ...
                    Последно редактирано от axlastro; 01-11-10, 15:55. Причина: Не чета внимателно и пиша глупости
                    Александър

                    Коментар


                    • #25
                      От: Какво направих днес по Нивата..

                      Изтрийте този пост моля, взех да спамя темата.
                      Последно редактирано от axlastro; 01-11-10, 15:54.
                      Александър

                      Коментар


                      • #26
                        От: Какво направих днес по Нивата..

                        Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                        И на моя нямаше. А дали ако го намажа малко с грес с пръста около отвора няма да свърши работа. Другият вариант е малко червен силикон ...
                        Не мога да те разбера, какво искаш да кажеш.
                        Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Какво направих днес по Нивата..

                          Ами май не съм те разбрал за кое говориш, че се слага грес. Най-вероятно си имал предвид Хебела. Него го гресираха. Трябва да чета по-внимателно. Иначе аз се чудех за уплътняването на входа от бензиновата помпа към карбуратора.
                          Александър

                          Коментар


                          • #28
                            От: Какво направих днес по Нивата..

                            Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                            И на моя нямаше. А дали ако го намажа малко с грес с пръста около отвора няма да свърши работа. Другият вариант е малко червен силикон ...
                            Може да се гресира и в монтирано положение.Само,че трябва такаламита да е с гъвкава връзка-иначе няма как.Моя го сменях Лятото,и аз сложих от тия с лагери и съм доволен.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Какво направих днес по Нивата..

                              Аз пък днес...си направих оглед на нивата.Също имах и малко размисли...Гледам-ръжди тук там, смачкано тук там.След това гледам задния диференциал съм го ударил някъде като съм давал назад та е малко вдлъбнат на едно място.Толкова е и здрав...И ми изникна мисълта за защита на задния диф .Като огледах разбрах, че не може да се сложи защита като на ровърите, трябва да се прави друга, но пък ще е много сложна за огъване.Отказах се.

                              След това се зачудих дали не ми трябва защита на раздатката ама видях, че не е имало за сега сериозно удари по нея.

                              Върнах се на старата ми идея да изкарам отдушниците-прегледах ги опитах да махна капачките ама не стана сигурно трябва да развия отдушниците и тогава да ги махна.То на задния диференциал е лесно развиването ама на ПД, СК и на РК е мъчение.Ама като се замислих пък разбрах (преди време го коментирахме с Янко), че това е само капка в морето.Трябва да:

                              -подготвя алтернатора за подводни преживявания -това го измислих как да стане

                              - вкарам бобината някъде на сухо, макар и да е изолирана-и това не е проблем

                              -компютъра (ако така се казва де) дето е в ляво от педала на съединителя, под кората дето се слага левия крак, трябва да го кача някъде нависоко-това не ми хареса...

                              -шнорхел

                              И така днес бях реалист и не се хвърлих в излишни работи.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Какво направих днес по Нивата..

                                Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                                Чудех се за уплътнението на входа от бенз. помпа към карбуратора. А дали ако го намажа малко с грес с пръста около отвора няма да свърши работа. Другият вариант е малко червен силикон ...
                                Никога не слагай силикон, там където има бензин, защото после ще питаш как да изчистиш карбуратора. Ако питаш за гарнитурата към блока - може.
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X