Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шум при каране на 5та скорост при подаване на газ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Шум при каране на 5та скорост при подаване на газ

    Колеги незнам дали е нормално и от кога се е появи дали е нормално но нещо ме дразни тази работа като е по инерция няма никакав шум и при подаване на газ на 4скорост сащо нямя но на 5 си го чувам шума е вдясната част на предницатал-TERANO 2 2.4
    Благодаря

  • #2
    От: Шум при каране на 5та скорост при подаване на газ

    Шум с разлика при различните скорости може да е само от скоростна кутия. Може лагер (по-вероятно), а може и зъбни колела (малко вероятно).

    ...а може и просто кофти масло. Сменено ли е, и с какво?
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Шум при каране на 5та скорост при подаване на газ

      Не знам какво е маслото не сам го сменял така го купих но съм минал 15 000км. Уж бяха сменени всички масла.
      Както и да е моля за съвет какво да сложа колно побира дали има вероятност да е от маслото.

      Коментар


      • #4
        От: Шум при каране на 5та скорост при подаване на газ

        3,5 л. ;75W/90

        Коментар


        • #5
          От: Шум при каране на 5та скорост при подаване на газ

          Смених маслото 75/90 шума остана чува се осеэаемо и на 3та скорост има ли смисъл от слагане на добавка в маслото.

          Коментар


          • #6
            От: Шум при каране на 5та скорост при подаване на газ

            Отвори си кутия и си смени лагерите. Не карай така, защото заради подобни опити при мен нямаше лагер на първичния вал или почти го нямаше. Сепаратора липсваше, външната гривна на лагера беше сцепена както напреки така и по целия диаметър на лагера, семерина нямаше. С две думи да не ти е в колата тази скоростна кутия. След смяна на лагерите и семерината работи вече 2г. без да дава признаци за проблеми.
            [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

            Коментар


            • #7
              От: Шум при каране на 5та скорост при подаване на газ

              Да лагери са от къде мога да си купя или поръчам оргинални и някои имали представа колко струват.

              Коментар


              • #8
                От: Шум при каране на 5та скорост при подаване на газ

                Първоначално публикуван от habana Преглед на мнение
                Да лагери са от къде мога да си купя или поръчам оргинални и някои имали представа колко струват.
                Patrol fen и mimo13 от форума внасят оригинални. Ама сигурно цената няма да е приятна, макар самите споменати търговци да дават най-добрите цени, на които аз съм попадал. Другия вариант е да я разхвърляш и да търсиш по магазините за лагери.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Шум при каране на 5та скорост при подаване на газ

                  Лагера на първичния вал е между 5 и 20лв. Вероятно има и по-скъпи, но ми се вижда излишно. Този обаче под него, го има само оригинален и беше около 120 лв. Предполагам колегите тук го дават по-евтино, но аз преди две години го купих от представителството на Нисан.
                  [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                  Коментар


                  • #10
                    От: Шум при каране на 5та скорост при подаване на газ

                    Колкото и да е тъжно на колегат ще му кажа че тук може да намери 2/3 от лагерите. Останалите са само поръчка. За първичния лагер с колегата нола не съм съгласен за цената. За тази цена ще го намериш без канала за зегерката и като дадеш и 15-20лв на стригар да ти ги направи излиза по-скъпо от колкото да си купиш един с оригинален канал от SKF или FAG. На същия този първичен вал имаш още един лагер в него където влиза вторичния вал. Този лагер е уникат и се произвежда само в NISSAN. Може да се замени с подобен от SKF но е по-къс. Отделно имаш един иглен сепаратор който се състои от два полумесеца и няма друга фирма да го произвежда освен NISSAN. Има и един усилен лагер без аналог в други производства. До тук проблема са ти вече три лагера. За да избиеш двата лагера от конзолата ще се наложи да нагрееш една фтула при което и пада закалката и ще се наложи да си поръчаш нова. До тук ремонта ти излиза доста солен. НО АКО Е НАЛОЖИТЕЛЕН: поне мога да те посъветвам да смениш най-лесните лагери (те поне се намират) на първичния, вторичния и междинния вал. Мога да ти дам номерата им и малко снимков материал

                    Коментар


                    • #11
                      От: Шум при каране на 5та скорост при подаване на газ

                      Забравих да спомена: при свалянето на скоростната кутия да провериш състоянието на притискателния диск и феродовия диск на съединителя и ЗДЪЛЖИТЕЛНО да смениш бронзовата фтулка в маховика където влиза първичния вал.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Шум при каране на 5та скорост при подаване на газ

                        MAXS,не съм съгласен само за цената на първият лагер.Има го български и е абсолютно същият като на SKF, има си канал за зегерката и т.н, намира се за около 10лв .Цената му в SKF е 220Е!Игленият лагера на първичният вал- този които е само със сепаратор без черупки, наистина няма намиране.Ремонта на тази с.к. си е гадничко занимание, аз не бих се впуснал повторно в този филм, най - малкото части няма, а това което го има- е на неприлични цени.Май най-финансово не натоварващият начин е доставка на с.к. от UK втора ръка.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Шум при каране на 5та скорост при подаване на газ

                          Сигурно аз не съм попаднал на такава цена. При мен цените за лагера тръгваха от 23лв нагоре и това беше цената дадена от SKF. А що се отнася за гимнастиката с ремонта на скоросна кутия винаги съм готов наново да е започни самоче трябва да имам вече и един донор до мен (незнаеш на какво ще се натъкнеш вътре) . Надявам се след последния ремон да не е пипна доста дълго време но руснака е казал: "Паживьом па увидим"

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X