Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Топографска карта на България с 5м сечение на релефа помощ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Топографска карта на България с 5м сечение на релефа помощ

    Здравейте. Трябва ми топографска карта на България с 5, или 10 метра сечение на релефа. Някой има ли идеи, може ли да помогне?

    Благодаря предварително!

  • #2
    От: Топографска карта на България с 5м сечение на релефа помощ

    Е-е-ех, кога ли хората ще се научат първо сами да пробват и като не успеят, чак тогава да задават такива въпроси... Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Capture.jpg
Прегледи:1
Размер:36.2 КБ
ID:5221516. За 5m ситуцията е по-сложна, мисля 10k картите бяха през 5m, но не ми се рови, то така и така не са много разпространени из нета. За малка площ най-добре 5k и да се гледат само главните хоризонтали.

    Коментар


    • #3
      От: Топографска карта на България с 5м сечение на релефа помощ

      На 5000-те карти :"основно сечение на релефа 5 м.",поне така пише на тях.Поздрави!
      Не можеш да дадеш повече дни на живота си,но можеш да дадеш повече живот на дните си!

      Коментар


      • #4
        От: Топографска карта на България с 5м сечение на релефа помощ

        Картите със сечение на релефа 5м са така наречените петхилядни карти-5К. Десет и двадесет и пет хилядните карти (съответно 0К и 25К ) са със сечение на релефа 10м. Ако приемем, че цялата територия на БГ е покрита изцяло от 5К, колегата tabak преди време беше изчислил, че би трябвало да са около 40 000 картни листа най-грубо.....та..още ли ти трябва такава "карта"?
        Поздрави

        Коментар


        • #5
          От: Топографска карта на България с 5м сечение на релефа помощ

          На 5-хилядните карти сечението на релефа е 1м в равнинните райони и 5м в хълмисти и планински.
          "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

          Коментар


          • #6
            От: Топографска карта на България с 5м сечение на релефа помощ

            Първоначално публикуван от dhv Преглед на мнение
            На 5-хилядните карти сечението на релефа е 1м в равнинните райони и 5м в хълмисти и планински.
            Грешката е моя, извинявам се, бях отворил 10К по погрешка, когато писах.
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #7
              От: Топографска карта на България с 5м сечение на релефа помощ

              Първоначално публикуван от lemur Преглед на мнение
              Здравейте. Трябва ми топографска карта на България с 5, или 10 метра сечение на релефа. Някой има ли идеи, може ли да помогне?

              Благодаря предварително!
              Картите са разделени на картни листа, за цяла България са хиляди. Продават се в АГКК http://www.cadastre.bg по 12 лв. бройката.

              Коментар


              • #8
                От: Топографска карта на България с 5м сечение на релефа помощ

                Ами то по детайлно от 10м сечение по карртите не може да се има много доверие. Ако искаш точност взимаш си геодезисти.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X