Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BF Goodrich All-Terrain от къде ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: BF Goodrich All-Terrain от къде ?

    Имам предвид гума на която има щампована снежинка . Това по принцип значи зимна гума . Аз мога да се закълна , че съм виждал такава .
    Моят проблем е , че в саитовете предлагат само летни от търсената марка .
    [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

    Коментар


    • #17
      От: BF Goodrich All-Terrain от къде ?

      Първоначално публикуван от iansto Преглед на мнение
      Имам предвид гума на която има щампована снежинка . Това по принцип значи зимна гума . Аз мога да се закълна , че съм виждал такава .
      Моят проблем е , че в саитовете предлагат само летни от търсената марка .
      Добре де, не погледна ли линка на производителя от пост 8. За всякакви терени, за всички сезони. Сега ще им е четвърта година на моите. Нямам забележки! Зиме, лете, дъжд, не дъжд, сняг.
      Ясно е, че за дълбока кал не стават, ама за там си има други гуми, които пък за магистрала не стават.
      С АТ-то съм ходил и до Германия и до Италия, и по горите си ходя.

      Коментар


      • #18
        От: BF Goodrich All-Terrain от къде ?

        Първоначално публикуван от iansto Преглед на мнение
        Имам предвид гума на която има щампована снежинка . Това по принцип значи зимна гума . Аз мога да се закълна , че съм виждал такава .
        Моят проблем е , че в саитовете предлагат само летни от търсената марка .
        Всички гуми BFG AT имат щампована снежинка.

        Коментар


        • #19
          Re: BF Goodrich All-Terrain от къде ?

          Аз пролетта си взех 33-ки от vktyres на много добра цена с пресен дот (излизаше доста по-евтино от camskill).
          Сега незнам как са цените.
          П.С. незнам тези гуми да имат "зимен вариант"
          "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

          Коментар


          • #20
            От: BF Goodrich All-Terrain от къде ?

            Първоначално публикуван от lud ribar Преглед на мнение
            Всички гуми BFG AT имат щампована снежинка.
            Май вече не. Официален отговор от BFG от началото на 2010, цитиран в американски форум.

            ... Thank you for your email. We welcome the opportunity to serve you. We are not currently making the All-Terrain T/A KO with the snow flake symbol. The tire still meets the RMA standard for severe weather and the tire no longer has the symbol on it. You will not see any traction or handling difference.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #21
              От: BF Goodrich All-Terrain от къде ?

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              Добре де, не погледна ли линка на производителя от пост 8. За всякакви терени, за всички сезони. Сега ще им е четвърта година на моите. Нямам забележки! Зиме, лете, дъжд, не дъжд, сняг.
              Ясно е, че за дълбока кал не стават, ама за там си има други гуми, които пък за магистрала не стават.
              С АТ-то съм ходил и до Германия и до Италия, и по горите си ходя.
              Колега при цялото ми уважение към теб но не съм съгласен , че това са гуми за всички сезони . Да наистина пише , че са за всички сезони но никъде не се споменава зима и сняг . Ако говорим за страни като Испания , Гърция , южна Италия и т.н които имат по мек климат е ОК . Но за нашите условия мисля , че трябва зимна гума .
              п.п. С риск да се повторя ще кажа , че тези гуми се представят от вносителите като летни .
              [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

              Коментар


              • #22
                От: BF Goodrich All-Terrain от къде ?

                Аз като си купувах гумите(АТ),също се двоумях между БФ и Дженарал,след много ровене и мнения,стигнах до извода,че БФ издържат много километри(ДЖ-Л няма мнения,производителя също ги хвали като такива),а ДЖ-Л,са по-добри на аквапланинг.Другото което ме интересуваше е да са добри на сняг/лед.Тест намерих само за ДЖ-Л.Според данните му,се държат доста добре.Имат индекс М+S (което както се разбра е едва ли не нищо) и "снежинка в планина",което вече си значи,че е минала тестове за зимна гума и одобрена.Накрая за най-претенциозните има оставени отвори за шипове.На Стоян Дефендера прясно купувания БФ-АТ също имат снежинката.
                За прословутия аквапланинг на БФ,незнам дали е истина,но ДЖ-Л,се представят отлично в реални условия(при размер 265/70/15 на дълга Витара).
                Поздрави!
                Прикачени файлове
                Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

                Коментар


                • #23
                  От: BF Goodrich All-Terrain от къде ?

                  Първоначално публикуван от iansto Преглед на мнение
                  Колега при цялото ми уважение към теб но не съм съгласен , че това са гуми за всички сезони . Да наистина пише , че са за всички сезони но никъде не се споменава зима и сняг . Ако говорим за страни като Испания , Гърция , южна Италия и т.н които имат по мек климат е ОК . Но за нашите условия мисля , че трябва зимна гума .
                  п.п. С риск да се повторя ще кажа , че тези гуми се представят от вносителите като летни .
                  По принцип не харесвам каквито и да било универсални решения, в крайна сметка никаква работа не вършат. В конкретния случай нещата опират до конкретната употреба в която ти взиза джипката.
                  По време на много ниски температури смених чисто зимните Пирели 265/70/16 на моя TLC80 с 295/75/16 БФ-АТ и положението не се влоши кой знае колко,но.. колата я използвам предимно за градско, като бус понеже е 8+1 и семейни разходки по гората.
                  Ако ти е единствения автомобил и ти се налага да патуваш през зимата в лоши условия, определено АТ-то не подходящото решение.

                  Първоначално публикуван от nikman Преглед на мнение
                  Аз като си купувах гумите(АТ),също се двоумях между БФ и Дженарал,след много ровене и мнения,стигнах до извода,че БФ издържат много километри(ДЖ-Л няма мнения,производителя също ги хвали като такива),а ДЖ-Л,са по-добри на аквапланинг.Другото което ме интересуваше е да са добри на сняг/лед.Тест намерих само за ДЖ-Л.Според данните му,се държат доста добре.Имат индекс М+S (което както се разбра е едва ли не нищо) и "снежинка в планина",което вече си значи,че е минала тестове за зимна гума и одобрена.Накрая за най-претенциозните има оставени отвори за шипове.На Стоян Дефендера прясно купувания БФ-АТ също имат снежинката.
                  За прословутия аквапланинг на БФ,незнам дали е истина,но ДЖ-Л,се представят отлично в реални условия(при размер 265/70/15 на дълга Витара).
                  Поздрави!
                  Аквапланинга на АТ-то си е реален, с 110км+ ако мина през течащите води, от край до край на магистрала, направо цапам гащи. Пак казвам, всичко зависи от това кои на кои качества на гумата ще наблегнеш и кои си готов да пожертваш.

                  Коментар


                  • #24
                    От: BF Goodrich All-Terrain от къде ?

                    Това за аквапланинга не съм го усетил при положение, че почти всеки ден минавам през вода и то с висока скорост. И двете ми джипки са с 31х10,5х15 BFgoodrich AT. Зимата също не съм имал възражения към точно това АТ. Общо взето съм доволен и пак бих си взел такива. За около 50 000км не забелязвам видимо
                    износване.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #25
                      От: BF Goodrich All-Terrain от къде ?

                      Първоначално публикуван от iansto Преглед на мнение
                      Колега при цялото ми уважение към теб но не съм съгласен , че това са гуми за всички сезони . Да наистина пише , че са за всички сезони но никъде не се споменава зима и сняг . Ако говорим за страни като Испания , Гърция , южна Италия и т.н които имат по мек климат е ОК . Но за нашите условия мисля , че трябва зимна гума .
                      п.п. С риск да се повторя ще кажа , че тези гуми се представят от вносителите като летни .
                      А пък повечето от представителите допреди 3 години не знаеха, че тези гуми имат посока. Това, че ги продават никак не значи че знаят нещо за тях. Карам вече над 160 000 км. с такива гуми, вече съм с 2-рия си комплект и никога не съм имал проблеми с какъвто и да било терен. Карам сноуборд и ски и често съм газил дълбокия сняг. Вярно, е че е по-добре да имаш 4 комплекта гуми за всякакви терени но е крайно излишно, все пак говорим за 4х4 превозно средство не за лека кола. Пък и е важно да караш с главата си...
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • #26
                        От: BF Goodrich All-Terrain от къде ?

                        Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                        А пък повечето от представителите допреди 3 години не знаеха, че тези гуми имат посока. Това, че ги продават никак не значи че знаят нещо за тях. ..
                        Освен това твърдяха, че се карат на 3 атмосфери Това какво пише на гумата не ги интересуваше
                        Показах им нагледно на гладкия под на халето им, следа от мокра гума, напомпана на 3 и такава на 1.8 и се убедиха в разликата.
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #27
                          От: BF Goodrich All-Terrain от къде ?

                          Малко извън темата,но смятам,че ще е полезно.Когато се минава няколко размера нагоре,спрямо оригиналния,запазва ли се препоръчаното налягане на гумите от производителя?За пример-на Витара с оригиналния 195/80/15(205/70/15) и дават 1,6 атмосфери отпред и отзад.Аз съм с 265/70/15 и пак съм на 1,6.Правилно ли е да се променя налягането?
                          Благодаря и поздрави!
                          Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

                          Коментар


                          • #28
                            От: BF Goodrich All-Terrain от къде ?

                            На форумната анкета за възраста на гумите имаше и коментари относно всесезонните гуми.
                            Понеже написах, че всесезонните гуми са откровено лоши за всички сезони ми отговориха с въпроса: - "Ти Ферари ли караш?".
                            Тук става дума за гуми за всички терени/АТ/, които, разбира се могат да бъдат карани и във всички сезони, но това е компромис и всеки трябва да си дава сметка, че го прави.
                            Например: - на асфалт ще са шумни/в сравнение с гумите за on road/, зиме ще са по-лоши от тези предвидени специално за този сезон, в дъбока кал ще са по-лоши от разновидноста Mud Terrain и вероятно ще "блестят" при лек до средно тежък offroad.
                            И в този случай пълното щастие още не е открито, но търсенето подължава.
                            Life is too short to drive dull cars!

                            Fight global warming !
                            ... turn on your A/С !

                            Коментар


                            • #29
                              От: BF Goodrich All-Terrain от къде ?

                              Общо взето името си казва всичко. На утъпкан сняг не са добре, колкото зимна гума, но се държат напълно прилично. На сух асфалт са по-шумни от лятна гума и държат по-слабо, но все пак се пътува достатъчно комфортно. На мокро е може би най-големият им проблем, ама аз карам Дискавъри 300 тди с тях и така или иначе не мога да карам бързо, та не ми пречи да сваля 10 км/ч от крайслерската си скорост и да съм ОК . На кал са голям компромис, но все пак с пъти по-добре от зимна гума, а за лятна да не говорим. Суха пръст, чакъл, пясък и т.н. няма забележки. Голямо предимство е невероятната им здравина, веднъж се наложи да карам със забит пирон над 10 км. по много крив терен, още 1-2 по асфалт, накрая беше на 0.3 атмосфери, след това с фитил още 150, накрая я залепих и се балансира чудесно, без никакви следи от напукано и т.н. Общо взето са си компромис с всичко, но за разлика от почти всичко друго, нямат нито една съвсем слаба страна. За джип, който се кара само по асфалт не бих ги препоръчал, по-добре зимни и летни. Обаче с лентите не можеш да излезеш и два метра от пътя, ако са капнали 5 капки дъжд, а със зимните в неутъпкан сняг е тегаво. Така че изборът не е много голям... Дори да сменяш често гуми според, пак няма да ти е излишен един чифт АТ-та. Мен понеже ме мързи, а и няма къде да държа няколко чифта гуми и да ги сменям лесно, съм обул една кола с кални, една с БФГ АТ и една с асфалтови (пак АТ, но едно най-асфалтово ориентираните) и се качвам на която ми върши работа за конкретния случай
                              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                              Коментар


                              • #30
                                От: BF Goodrich All-Terrain от къде ?

                                Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
                                и се качвам на която ми върши работа за конкретния случай
                                Анджак де. Аз компромиси не обичам но нямам избор. Качвам се на колата бия 200 км. асфалт, после се забивам по черен път някъде в гората, след това 3-4 км. кал камъни клони и трева, след 2 дена минавам 300+ км, асфалт павета дупки и т.н и после съм 12-15 дена на море свързано с асфалт пясък и тук там суха пръст. Как да стане номера с многото гуми?
                                Същата работа е и зимата, 5 дена съм на работа по асфалт, зад офиса паркирам в кал ( неутъпкан сняг ) и след работа или уикенда съм на ски. За мен тия гуми нямат алтернатива ( за АТ-тата като цяло )
                                no signature no problems

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X