Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За всички с Yamaha DT 125

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: За всички с Yamaha DT 125

    Мотора е с пълна спортна генерация. Върви си много добре. Карбуратора е поизносен ( кара си, но все пак ) затова питам ако намеря части за Дт 200 дали мога да си ги взема за моя. На външен вид карбураторите са еднакви.
    Yamaha WR 200

    Коментар


    • #17
      От: За всички с Yamaha DT 125

      какво разбираш под износен. Ако отворите откъм филтъра и цилиндара са еднакви ще го сложиш, но ще трябва да си го реджетнеш,понеже 200 ще е с по големи жигльори. Кажи какво му е износено на твоя. иначе за около 130лв можеш да вземеш нов от ибей

      Коментар


      • #18
        От: За всички с Yamaha DT 125

        Поплавъка и игличката, която се закача за него.
        Моля, някой ако знае отворите на карба на 200 и 125 дали са еднакви да каже
        Yamaha WR 200

        Коментар


        • #19
          От: За всички с Yamaha DT 125

          Купувам жило за YPVS за Ямаха дт 125 Р 2006 ,който има да пише или да остави номер да му се обадя
          Zongshen 200 --> Yamaha DT 125 R --> Suzuki DR 350 S --> Honda CR 125

          Коментар


          • #20
            От: За всички с Yamaha DT 125

            Абе гледам разни клипчета с ямахи 125 дт модел 96.Имам чувството,че е вървят повече от моя.Не знам.На скоро продухвах ауспух + резонатор.Мога ли да направя нещо друго.Да изчистя нещо,да бутна.Не че имам проблем с катеренето,но ако може да се отпуши още мъничко ще съм много доволен
            Yamaha Dt 125 R > Suzuki DRZ 400 E > Beta Rev 3 "06" > KTM 520 EXC

            Коментар


            • #21
              От: За всички с Yamaha DT 125

              Първоначално публикуван от Vendettius Преглед на мнение
              Абе гледам разни клипчета с ямахи 125 дт модел 96.Имам чувството,че е вървят повече от моя.Не знам.На скоро продухвах ауспух + резонатор.Мога ли да направя нещо друго.Да изчистя нещо,да бутна.Не че имам проблем с катеренето,но ако може да се отпуши още мъничко ще съм много доволен
              Пусни му повече гориво
              Иглата на шибъра вдигни с 1, 2 деления. Другото е да почистиш клапите. Ще тръгне доста по-добре.
              Yamaha WR 200

              Коментар


              • #22
                От: За всички с Yamaha DT 125

                Здравеите имам ямаха дт 125 модел 94. Искам даве попитам колко някаде ви е разхода на бензин,моя ми гори около 7.5/100 км .Много ли е ?

                Коментар


                • #23
                  От: За всички с Yamaha DT 125

                  Приятели,някой може ли да помогне с YPVS.
                  Не работи.Някой може ли да каже кой може да го ремонтира или дали се продава,и ако се колко струва и къде може да го намеря

                  Коментар


                  • #24
                    От: За всички с Yamaha DT 125

                    Здеавейте колеги мотористи! моля за помощ. купих си ямаха дт 200 и хич не съм наясно с елетрониката но ми липстват две части за YPVS (Yamaha power valve system). Едната е нещо като елетромоторче а другата е платка в една кутийка на която има надпис ямаха моля за помощ имам и друг въпрос. Тази клапа задейства ли се от акомулатор. молч за помощ и благодаря предварително.

                    Коментар


                    • #25
                      От: За всички с Yamaha DT 125

                      Тези мотори са пълни боклуци имам наблюдения от доста години два такива съм имал и двата постоянно правеха дупки на буталата не знам това заводски дефект ли е обаче хич не съм доволен един МZ

                      Коментар


                      • #26
                        От: За всички с Yamaha DT 125

                        Това не е вярно че машинките са пълни боклуци.Много съм доволен от машинката и нямам никакви проблеми.Катери се,върви доволно абе нямам никакви забележки към мотора.Иначе да попитам за гората с какви забчатки карате ? Аз карам с 15 - 50 428 стъпка на веригата и мисля да минавам на 13 - 50 ? Някой ако е карал с такива нека изкаже мнение как се представя моторчето

                        Коментар


                        • #27
                          От: За всички с Yamaha DT 125

                          Пробвай, те май предните за тоя мотор струваха 10-12лв., тъкмо ще се доближиш до стандарта -16 57, което мисля горе долу отговаря на 13 48 ако приемем, че 1 зъб отпред се равнява на 3 отзад, но много малка зъбчатката отпред много бързо се износва.

                          Аз карах с 15 на 57 и бях доволен, а може и 14 да съм слагал ама не помня...
                          Димитър Тенев

                          Коментар


                          • #28
                            От: За всички с Yamaha DT 125

                            Първоначално публикуван от BikerBoyy Преглед на мнение
                            Пробвай, те май предните за тоя мотор струваха 10-12лв., тъкмо ще се доближиш до стандарта -16 57, което мисля горе долу отговаря на 13 48 ако приемем, че 1 зъб отпред се равнява на 3 отзад, но много малка зъбчатката отпред много бързо се износва.

                            Аз карах с 15 на 57 и бях доволен, а може и 14 да съм слагал ама не помня...
                            Аз имам ТДР 125 , който е със същия двигател като ДТ 125 , и го карам с 15 - 61 !!! Моторчето върви прилично по засуканите пътеки /на 1ва/ , а и макс спийд-а остава около 110км/ч.

                            Пробвал съм и 14-57, 15-57, 16-57, 14-61, 15-61, 16-61. При по-малък преден и по-голям заден, мотора по засуканите пътеки е добре , но трябва ли ти скорост особено на 1ва и 2ра - спукана ти е работа! Разхода се покачва леко, а и скоростта пада на около 90 км/ч !!
                            Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                            Коментар


                            • #29
                              От: За всички с Yamaha DT 125

                              Първоначално публикуван от Георги Гущеров - / HannibaL / Преглед на мнение
                              Аз имам ТДР 125 , който е със същия двигател като ДТ 125 , и го карам с 15 - 61 !!! Моторчето върви прилично по засуканите пътеки /на 1ва/ , а и макс спийд-а остава около 110км/ч.

                              Пробвал съм и 14-57, 15-57, 16-57, 14-61, 15-61, 16-61. При по-малък преден и по-голям заден, мотора по засуканите пътеки е добре , но трябва ли ти скорост особено на 1ва и 2ра - спукана ти е работа! Разхода се покачва леко, а и скоростта пада на около 90 км/ч !!
                              Относно разхода и вървежа че ще падне на 90 си прав.Но според мен с 13 - 50 няма да падне на 90 Иначе дори и сега не знам колко върви.Иначе с 15 - 50 са ми супер дълги скоростите и навсякъде където е много стръмно трябва да съм на 1ва,може и на 2ра ама трябва да е чиста пътека и да не пада под 6 хиляди оборота ако го изтърва и тръгна да му връщам първа направо ме обръща.Иначе 13 - 50 ,се равнява на 15 - 56.Скорост не ми трябва попринцип повече от 95 км/ч единствено за гората го правя.Относно това че на 1 - 2 ра ако ми трябва засилка,аз считам че ако има място да се засиля и на 2ра в максимални обороти трябва да дигне поне 40

                              Коментар


                              • #30
                                От: За всички с Yamaha DT 125

                                Първоначално публикуван от Георги Гущеров - / HannibaL / Преглед на мнение
                                Аз имам ТДР 125 , който е със същия двигател като ДТ 125 , и го карам с 15 - 61 !!! Моторчето върви прилично по засуканите пътеки /на 1ва/ , а и макс спийд-а остава около 110км/ч.
                                Абе Жорка как ги правиш тия 110км бе... Аз си спомням, че с посочената комбинация я дигна 100 баир на долу и лек попътен вятър, я не... хаха скоростта винаги ми беше проблем при дълги отсечки, но за баири бях доволен. Но както казах, може и да се бъркам с комбинацията
                                Димитър Тенев

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X