Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с ел стъкла

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с ел стъкла

    Здравейте.Паджерото е 2 късо 91г.Стъклата малко бавно се движат а като се намокрят могат да се свалят но няма вдигане.Трябва да им помагам с ръка.Прави впечатление че имат доста луфт и просто заклинват напред.Разглобявах ги но няма възможност за никакъв реглаж ел машинките на ръка ги пробвах са си доста мощни.Проблема може би е че са износени уплътненията в които се движат стъклата.Имал ли е някои от вас подобен проблем и как го е решил.Поздрави

  • #2
    Re: проблем с ел стъкла

    Колега, аз имах същия проблем още като го купих моето Муци ! При мен се оправи като гресирах релсата и малко около машинката. Сега пак се клатят, заради луфта, но се "качват" по-бързо
    HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
    Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

    Коментар


    • #3
      От: Re: проблем с ел стъкла

      Гресирах отдолу всичко.Самите уплътнения не смея да ги гресирам да не стане мазало.Много е неприятно като вали дъжд и трябва да спра и да им помагам с ръка.

      Коментар


      • #4
        От: проблем с ел стъкла

        Моите и двете дори при сухо време не се затварят. Стигат до някъде, при това сравнително бързо, и около педя преди края се заклинват настрани. Не съм разглеждал подробно проблема, но ми се струва, че е от въздухозаборниците /или както там се наричат тия пласмаси/ които са монтирани допълнително.
        2015 KTM EXC 450 six days Argentina
        Toyota Land Cruiser KDJ 125

        Коментар


        • #5
          Re: проблем с ел стъкла

          Забравих да спомена, аз съм с 5 врати, тоест вратата ми е по-къса, може и това да е от значение !
          HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
          Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

          Коментар


          • #6
            От: проблем с ел стъкла

            Мисля, че е от значение, и определено е в плюс. На късо стъкло съвсем не трябва да се появява този проблем. В Горна баня има едни майстори, които се занимават с прозорци- "Микрон" или нещо такова беше, веднъж си правих там джама на Нисана, добре си свършиха работата.
            2015 KTM EXC 450 six days Argentina
            Toyota Land Cruiser KDJ 125

            Коментар


            • #7
              От: проблем с ел стъкла

              Натъркай уплътнението в което се движи стъклото с малко сапун.
              Това ще намали триенето и може да помогне.

              Коментар


              • #8
                От: проблем с ел стъкла

                Същия проблем на същата кола реших, като корегирах положението на предната релса. Идеята е при откачено задвижване, стъклото да се движи добре в жлебовете и да не заклинва напред. След закачане на задвижването проблем няма. А това с мазането на уплътненията с грес е недотам добра идея. Получаваш бонус мазно стъкло + обилно полепване на прах по греста и задълбочаване на проблема след известно време. Мажат се механизмите.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #9
                  От: проблем с ел стъкла

                  Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                  Същия проблем на същата кола реших, като корегирах положението на предната релса. Идеята е при откачено задвижване, стъклото да се движи добре в жлебовете и да не заклинва напред. След закачане на задвижването проблем няма. А това с мазането на уплътненията с грес е недотам добра идея. Получаваш бонус мазно стъкло + обилно полепване на прах по греста и задълбочаване на проблема след известно време. Мажат се механизмите.
                  Релсата в горната част е фиксирана и като я местя само отдолу ефекта е никакъв.
                  Последно редактирано от plmen; 21-10-10, 12:28. Причина: 1

                  Коментар


                  • #10
                    От: проблем с ел стъкла

                    Точно така - аз корегирах отвора, в който се фиксира шпилката и. Лошото е, че всяко Мастурбиши има този проблем, но при всяко решението е индивидуално. Пробвай с корекция на полиамидния плъзгач на релсата, по която върви жилото.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #11
                      От: проблем с ел стъкла

                      Днес пак го разглобих пробвах с плъзгача и какво ли не единнствено като капнах в уплътнението течен сапун почна да се движи що годе нормално.Стигам до извода че е износена косматата част на уплътнението и задира в гумата.Дали няма някакъв течен силикон хем да смазва да не съхне хем пепел да не събира.

                      Коментар


                      • #12
                        От: проблем с ел стъкла

                        Аз имам същия проблем,явно е при повечето е еднакъв.
                        Отворих кората и плъзгача ,който върви по релсата нагоре надолу , (мисля че е от тефлон/pvc) има луфт между него и релсата. Това си е просто износване.

                        Със смазване няма да стане,но и друг начин не виждам освен от морга да се купи някой по-читав.
                        Последно редактирано от teopajero; 22-10-10, 07:15.

                        Коментар


                        • #13
                          От: проблем с ел стъкла

                          Първоначално публикуван от teopajero Преглед на мнение
                          Аз имам същия проблем,явно е при повечето е еднакъв.
                          Отворих кората и плъзгача ,който върви по релсата нагоре надолу , (мисля че е от тефлон/pvc) има луфт между него и релсата. Това си е просто износване.

                          Със смазване няма да стане,но и друг начин не виждам освен от морга да се купи някой по-читав.
                          Абсолютно вярно! При мен точно това се е износило и доколкото видях е комплект със стъклоповдигача, тъй като за да го извадиш трябва да извадиш и жилото а извадиш ли жилото губиш точните намотки за вдигане и сваляне на стъклото и при евентуално сглобяване може да не ти стига ход примерно за вдигане и да имаш повече от колкото ти трябва за сваляне и става........

                          Коментар


                          • #14
                            От: проблем с ел стъкла

                            Първоначално публикуван от IVE Преглед на мнение
                            Абсолютно вярно! При мен точно това се е износило и доколкото видях е комплект със стъклоповдигача, тъй като за да го извадиш трябва да извадиш и жилото а извадиш ли жилото губиш точните намотки за вдигане и сваляне на стъклото и при евентуално сглобяване може да не ти стига ход примерно за вдигане и да имаш повече от колкото ти трябва за сваляне и става........
                            Такива, даже още по-кофти проблени имах със стъклата на Ланчата. Там водачът е пластмасов и като поостарее направо се пръска на парчета. Та там жилото си беше направено да се законтря в плъзгача през един прорез, като на велосипедна спирачка - не се налагаше никакво размотаване. 99% и при Паджерото е така, другото би било глупаво.
                            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                            Коментар


                            • #15
                              От: проблем с ел стъкла

                              Колеги , и аз имам същия проблем с повдигането на стъклата при късата база на Пажерото . Гресирах, смазвах и все тая . Трябва да се сменят релсите . В авточасти за второ употреба ги дават заедно с моторчето и излиза доста . За двете ми искаха около 100 лева , оказа се че са от дълга база и не ги взех.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X