Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз съм с ПАТРОЛ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: И аз съм с ПАТРОЛ

    Първоначално публикуван от karo_1 Преглед на мнение
    ...
    С 2" лифт на окачването на ГР някой пробвал ли е какви са ходовете отпред и отзад?
    Това "2"лифт" е много общо казано.
    Ходовете зависят най много от носачи, тяхната дължина и щанги. После от схемата и шарнирите на връзките. Накрая от пружини и амове.

    Коментар


    • #17
      От: И аз съм с ПАТРОЛ

      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
      Това "2"лифт" е много общо казано.
      Ходовете зависят най много от носачи, тяхната дължина и щанги. После от схемата и шарнирите на връзките. Накрая от пружини и амове.
      Андро благодаря ти за пояснението, но въпроса ми беше зададен за обикновен ГР с пружини и амове 2".
      Има нещо по важно в момента, от къде мога да намеря само бутални болтове???
      Последно редактирано от karo_1; 21-10-10, 23:03. Причина: граматика и допълнение
      NISSAN PATROL GR

      OFFROAD CLUB 4x4 VRATZA

      Коментар


      • #18
        От: И аз съм с ПАТРОЛ

        Първоначално публикуван от karo_1 Преглед на мнение
        Андро благодаря ти за пояснението, но въпроса ми беше зададен за обикновен ГР с прожини и амове 2".
        Може да има разлика в пружините и амовете на различните тунинг фирми. Тоест, пружините да са с различна дължина и съответно с различна конструкция и твърдост. Амовете също - по дълги са с 2", но може да са със същия ход, както може да са и с по голям от стандартния. Зависи.
        Но, общо взето по голям ход не очаквай, тъй като е ограничен от носачите и особенно от стабилизаторите.

        Коментар


        • #19
          От: И аз съм с ПАТРОЛ

          Хубавец (джипа де), честито

          Коментар


          • #20
            От: И аз съм с ПАТРОЛ

            Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
            ... Така повдигнат Нисана и с 4.5см. бодилифт събира спокойно 33-ки и им остава достатъчно място за артикулаций на моста дори и в траялни терени. ...
            Че той 33-ките си ги събира и без боди лифт, така че на мен смисълът от много навдигане ми се губи тотално. Още повече, че както си отбелязал вече, повече от 33" няма особен смисъл да се слагат на този двигател.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #21
              От: И аз съм с ПАТРОЛ

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Че той 33-ките си ги събира и без боди лифт, така че на мен смисълът от много навдигане ми се губи тотално. Още повече, че както си отбелязал вече, повече от 33" няма особен смисъл да се слагат на този двигател.
              Принципно си прав.И без боди лифт си ги събира 33-ките,обаче има едно но.....
              При по-рязко сгъване на амовете гумите опират и задират в подкалниците,а особено ако пък си с джанти със минусово ЕТ или с фланци и колелетата са ти изнесени в страни....опасността при по-сериозно сгъване да удариш гумата в арката на калника и да го сгънеш е направо съвсем реална.
              Да не говорим че като се заусукваш по траялни теренчета при усукването на моста в крайно положение гумата забива в подкалника и стърже много гадно!
              Колега при бодилифта освен дето се наложи малко да продължа канала на лоста за двойното нищо друго не съм пипвал.Последната инвернция се наложи по причина, че не влизаха бавните,защото на лоста му се променя ъгъла,става по-къс и опира в купето.Рязване 2 см. и проблема е решен.Никъде другаде няма проблеми....маркучи/от всякакъв тип...спирачни,отдушници,водни за парното/,както и перката на водния радиатор не правят проблеми и всичко си е наред!
              Ако слагаш лифтово окачване,НЕ си давай парите за 2"....то е почти като стандартното.Поне 2.5 или 3".....
              Евтин вариант е направа на пружини в Крън/доста момчета си направиха от Старозагорския Клуб и карат...пружините са успешни и добри/,а на стандартните амортесьори просто правиш удължение ,за да компенсираш по-големите ходове.Вариант като този излиза 4 пъти по-евтино,а реално върши същата работа!!!
              Поздрави!
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • #22
                От: И аз съм с ПАТРОЛ

                Първоначално публикуван от karo_1 Преглед на мнение
                Андро благодаря ти за пояснението, но въпроса ми беше зададен за обикновен ГР с пружини и амове 2".
                Има нещо по важно в момента, от къде мога да намеря само бутални болтове???
                Бутални болтове освен да потърсиш втора употреба/което ще е също голяма мъка и със съмнителен успех/направо не виждам къде другаде.Нови никой не продава отделно от буталата,а оригинални /ако могат въобще да се доставят отделно/ ще са сума като за бутала и болтове......
                На пръв поглед макар и изглеждащ малък проблем...намирането на бутални болтове всъщност е голям препъни камък....
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • #23
                  От: И аз съм с ПАТРОЛ

                  Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                  Поне 2.5 или 3".....
                  Евтин вариант е направа на пружини в Крън/доста момчета си направиха от Старозагорския Клуб и карат...пружините са успешни и добри/,а на стандартните амортесьори просто правиш удължение ,за да компенсираш по-големите ходове.Вариант като този излиза 4 пъти по-евтино,а реално върши същата работа!!!
                  Поздрави!
                  За тези пружини от Крън съм чул и добри, и лоши отзиви. Аз мислих за този вариант, но нямам размери за пружини 3" лифт, а амовете за този лифт са налице при мен. След като сте поръчвали от вашата група, може ли да ми кажеш размери(колко витки, дебелина на телта и т.н.) за любимия Патрол и може да рискувам с едни такива.
                  Бутални болтове да се намерят е трудна задача наистина, ще търсим по размер, може и от друг двигател да са, дано намерим нещо, че вече не мога да си намеря място и ми се вози...
                  NISSAN PATROL GR

                  OFFROAD CLUB 4x4 VRATZA

                  Коментар


                  • #24
                    От: И аз съм с ПАТРОЛ

                    За пружините правени по по поръчка, трябва да се има в предвид следното:
                    За да е сигурен резултата, трябва и сигурен проект за пружината. Тоест, някой трябва да я е разработил преди нас, да е "проправил пътя". Ако ли не, действаме на принципа проба - грешка. Може и да я улучим от първия път, може и от третия да не успеем.
                    Иначе, цената е примамлива - на 1/3 от тунинговите.
                    Относно удължените стандартни амове - и там е компромис. Стари и същевременно много слаби амортесьорчета за лифт на машина като Патрула.

                    Коментар


                    • #25
                      От: И аз съм с ПАТРОЛ

                      Аз имам в предвид амове които са с достатъчна дължина за 4” лифт.
                      Тук във форума има човек към който да се обърна за смятането на пружините за 3” лифт?
                      Бутални болтове намерихме, ура...
                      NISSAN PATROL GR

                      OFFROAD CLUB 4x4 VRATZA

                      Коментар


                      • #26
                        От: И аз съм с ПАТРОЛ

                        Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                        За пружините правени по по поръчка, трябва да се има в предвид следното:
                        За да е сигурен резултата, трябва и сигурен проект за пружината. Тоест, някой трябва да я е разработил преди нас, да е "проправил пътя". Ако ли не, действаме на принципа проба - грешка. Може и да я улучим от първия път, може и от третия да не успеем.
                        Иначе, цената е примамлива - на 1/3 от тунинговите.
                        Относно удължените стандартни амове - и там е компромис. Стари и същевременно много слаби амортесьорчета за лифт на машина като Патрула.
                        Андро,всъщост не е съвсем така за амовете.Моите са 2.5" на Трел Мастер ,но....Искам да ти кажа че ходовете им са същите като на стандартните ,а за компенсация просто заводски са ги насосали с накрайници....Дори още на втората разходка единия преден амортесьор ми се разви точно добавката му от горе и се откачи точно в гората на едно хубаво странично наклонче....В последствие просто ги прекапахме с СО-то /нищо че бяха в гаранция/ и повече не мръднаха.Другото нещо е че моите амове в никакъв случай НЕ са по-усилени от стандартен амортесьор....Монро Адвенчър с което карах преди тях бяха дори по-твърди и джипа на пресечена местност си се държеше по-стабилно.Сега с тия се люлее повече.
                        Та равносметката е.....4 нови пружини от Крън = на около 300.00лв. и дори да си купиш едно монро чисто ново са по около 100.00лв. на амортесьор = на 400лв.
                        До тук лифтово окачване около 700лв.....Втулки за удължаване на амовете около 20-30лв. при стругаря....абе най много да легне 750лв.
                        Да не говорим че амовете могат да се уредят с отстъпка и тогава ще легнат не повече от 280лв. и общата сума ще стане около 600лв.....
                        Не е зле нали.....спрямо 1500-1700лв. за лифтово окачване...тъкмо почти по 3 по-евтино,а резултата ще е сходен/ и в никакъв случай 3 пъти по лош/
                        Поздрави!
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • #27
                          От: И аз съм с ПАТРОЛ

                          Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                          Андро,всъщост не е съвсем така за амовете.Моите са 2.5" на Трел Мастер ,но....
                          ТМ не са единствен вариант. Не случайно повечето Нисани с правят с Dobinson's. Такива изводи за всичко що е окачване, на базата на едно изпробвано, са леко несериозни...
                          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                          Коментар


                          • #28
                            От: И аз съм с ПАТРОЛ

                            Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                            ... Не случайно повечето Нисани с правят с Dobinson's. Такива изводи за всичко що е окачване, на базата на едно изпробвано, са леко несериозни...
                            Това пък къде?!?
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #29
                              От: И аз съм с ПАТРОЛ

                              И там и тук. Ама там повече, щото тука скъпо идвало...
                              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                              Коментар


                              • #30
                                От: И аз съм с ПАТРОЛ

                                Ами то затова говорим.....как без пари да постигнем поне задоволителен ефект....
                                То с пари можем и РАНЧО 9000 да монтираме ,а и разни други разкошотийки...
                                Ех...мечти мечти......
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X